Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Disciplinární komise

Z tria odepisovaných dva týmy zabraly

30.3.2016 | rubrika: Disciplinární komise

Na čele tabulky krajského přeboru dál zuří velký boj, ale to samé se dá říci o spodku a právě na ten se dnes zaměříme. Ve třetím jarním kole totiž dva ohrožené celky poprvé vyhrály a oživily svou naději na setrvání v soutěži. Radost panovala v Tuchlovicích i Vraném, smutek v Sázavě.

Tuchlovice a Vraný převzali v zimě trenéři, kteří jako hráči prošli I. ligou a zanechali v ní poměrně výraznou stopou. Tuchlovický Daniel Drahokoupil kopával v 80. letech za tehdy úžasný tým pražské Sparty a s borci jako Jan Berger, Ivan Hašek nebo Josef Chovanec dobýval nejen tehdy československé tituly, ale i Evropu, když zdolali Real Madrid a Barcelonu.

Pětatřicetiletý Maroš Klimpl hrál za Sokol Vraný ještě na podzim, ale nyní spíš trénuje, byť na plac občas také nastoupí. Největší stopu v Čechách zanechal ve Viktorii Žižkov a Baníku Ostrava, avšak prošel i kus Evropy (Mydtjilland, Dundee, Motherwell či Aris Limassol).

A oba kdysi výteční kopáči měli po víkendu radost, jejich týmy své mače zvládly za tři body. Tuchlovice v zápase pravdy uspěly v Sázavě 3:2, Vraný nečekaně doma zdolalo Mnichovo Hradiště 2:1.

V Sázavě bylo jasné, že kdo prohraje, bude to mít ve zbytku jara už skoro neřešitelné. Zápas měl rozdílné poločasy, když v prvním jasně dominovali hosté a vedli 3:0, ve druhém zase byli jasně lepší domácí, a to přesto, že hráli od 32. minuty bez vyloučeného Švece. Dali však jen dva góly Foltýnem a prohráli 2:3. „Do přestávky jsme hráli velmi špatně, navíc Švec neunesl tíhu okamžiku, Foltýn nedal dvě šance a rozhodčí proti nám pískl penaltu, kterou bych bral, kdyby ji později také pískl v náš prospěch,“ zlobil se trenér Pavel Chuchla na stránkách Kuthohorského deníku.

Ke zlobě měl nakonec důvod také Daniel Drahokoupil, ale nikoliv za první poločas. „Ten jsme odehráli velmi dobře, přestože do tak důležitého zápasu nemohlo nastoupit několik zraněných hráčů. Horší to bylo po přestávce, tam to byla zhruba od šedesáté minuty katastrofa. Domácí nás mleli a jen se štěstím jsme výsledek udrželi,“ uznal.

Pavel Chuchla za druhou část svůj tým pochválil. „Snažili jsme se, bojovali. Podařilo se nám vstřelit dvě branky, ale druhou až chvíli před koncem. Na špatném terénu to byla velká dřina, bohužel sudí dost brzy zápas ukončil, podle nás ve 44. minutě,“ mrzelo ho.

Vraný doma přemohlo na jaře dosud stoprocentní Mnichovo Hradiště 2:1, hosté se ke gólu dostali až v samém závěru a to bylo na obrat pozdě.

Duel ovlivnil už začátek, když obrana blokovala ránu domácího Chaloupky tak nešťastně, že rozhodčí viděl ruku a zapískal pokutový kop. Fujdiar ho proměnil, domácí to nakoplo a hráli pak velice obětavě. Měli i víc šancí a jednu v 70. minutě proměnil Urban.

Teď ovšem svěřence Maroše Klimpla čeká výjezd do Tuchlovic, sobota odpoledne tak pro obě mužstva bude velkou výzvou. Tuchlovice ještě předtím dohrají 16. kolo na půdě vedoucí Hostouně, kde jsou ale velkými outsidery. Hraje se ve středu 30. března od 17 hodin.