Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na VinohradechAMBY
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Vítězí Lhota, ale postupují tři jiní. Padá i Spartak

18.6.2019 | rubrika: Komise rozhodčích
Vítězí Lhota, ale postupují tři jiní. Padá i Spartak

Hotovo, dobojováno. I když v případě Ondrášovka krajského přeboru ne ještě tak docela. Soutěž vyhrál SK Lhota, který se ještě nedávno zachraňoval. Pouze díky lepší bilanci vzájemných zápasů před Poříčany, ty se pro změnu zachraňovaly loni. Sestupují smutní, příbramský Spartak a Libušín. A co jisté není?

Jistých není víc věcí. Kolik týmů postoupí, kolik sestoupí. Dost záleželo na Spartě Kutná Hora, která dostala při nezájmu Lhoty a čtvrtého Poříčí  možnost postoupit z páté příčky do divize. Rozhodnutí tamního výboru posvětili v pondělí večer i hráči a Sparta nahoru půjde. Po dvou letech, ale bez střelce Kacafírka (jde do Poříčan). V zádech má ale perfektní bilanci z venkovních duelů, přitom v nich loni byla nejhorší v soutěži.

„Předseda klubu měl  podmínku - chtěl znát názor všech hráčů. Nechce se dostat do situace, že by se v divizi nedařilo a pak by přišli hráči a tvrdili, že postoupit nechtěli. Kluci se rozhodli postup přijmout, berou to jako výzvu. Z ekonomického hlediska není divize pro klub žádný velký problém,“ řekl Deníku trenér Sparty Radek Kulhánek.

Lhota jako vítěz přeboru už potvrdila, že o postup do vyšší soutěže zájem nemá.  Předseda klubu Ivan Horák v oficiálním vyjádření napsal, že problémem není vyšší rozpočet, ale spíše věci okolo. Třeba to, že by A tým neměl při rostoucím počtu mládeže ve Lhotě kde trénovat.  „Jde o pragmatické rozhodnutí, ve kterém je zohledněný celkový plán rozvoje našeho klubu jako celku. Pro SK Lhota je jasnou prioritou rozvoj mládežnického fotbalu, chceme si vychovávat vlastní hráče, ale i vlastní trenéry. Chceme, aby všechno v  klubu mělo logickou návaznost a provázanost,“ tvrdí Horák, jehož tým bude hrát dál krajský přebor.

Zájem o divizi nemá ani Poříčí nad Sázavou. Kádr mají znamenitý, na jaře byl bodově i herně nejlepší ze všech, ale zázemí už je slabší a hlavně: hráčům se do divize většinou nechce. Včetně velkých opor.

Zájem o postup do divize naopak mají jak druhé Poříčany, tak třetí Slaný. Pro oba kluby to byla skvělá sezona, kterou Poříčanští zakončili vysokou výhrou nad zachraňujícím se Novým Strašecím, zatímco Slaný o tři body tvrdě bojovalo v Nespekách. „Chci poděkovat klukům, že to zvládli odehrát po sobotním soustředění v Poříčanech. Velký dík patří také fanouškům za podporu v celé sezoně,“ hlásil trenér Poříčan Zdeněk Šmejkal.

Radost panovala také ve Slaném.  „Chtěli jsme vytvořit silný tým, který by do dvou let byl schopný postoupit. Z tohoto pohledu se nám tedy povedlo něco navíc,“ těší slánského trenéra Jiřího Pazderu, i když i on si uvědomuje, že divize bude těžká. „Pořádně tvrdý ořech!“

Oddechly si celky Vykáně a Nového Strašecí. Zajedno jim nahrál vývoj divize, z níž nakonec spadl jediný zástupce kraje – Tatran Rakovník. Za druhé za ně kopala Velim. Protože i když Vykáň nestačila na Poděbrady a Strašecí v už zmíněném duelu v Poříčanech padlo 1:6, ještě víc ohrožený Spartak Příbram nedokázal doma Velim přemoci.

Co mu bylo platné, že byl téměř celé utkání lepší, když si dal na začátku vlastní branku a pak se neproměněnými tutovkami dostával do presu. Špatně hrající Velimi stačilo ke třem bodům hodně málo. Po přestávce totiž vytekly nervy Rampovi i Wágnerovi a Spartak dohrával v devíti. Přeasto měl šance rozhodnout, jenže zase nedal. A v poslední minutě dostal ránu s milosti.
„Není to ale o tomto posledním zápase. Jde o několik střípků, ze kterých pak vznikla celá mozaika. Měli jsme řadu dobře rozehraných duelů, které jsme nedotáhli do konce. Možná hrála roli i velmi úspěšná minulá sezona, po které mohlo dojít k pocitu uspokojení,“ řekl Příbramskému deníku trenér Spartaku Miroslav Bodnár.

Kdo bude v přeboru nově? Dobrovolně dosud třetiligová Dobrovice, dále z divize (zřejmě) sestupující Tatran Rakovník. Nováčky budou také vítězové I. A tříd – tedy Komárov ze skupiny A a Kosmonosy ze skupiny B. K tomu ještě bodově nejlepší celek A tříd – tedy ve skupině A Kosoř.

Jak bude vše definitivně, to rozhodne až sobotní losovací aktiv Česka. Po něm budou funkcionáři i fanoušci moudřejší.   

Na snímku Lukáše Čermáka je vítěz Ondrášovka krajského přeboru pro sezonu 2018/19 - SK Lhota.

 

 

AKTUALITY

KALENDÁŘ

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU