Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na VinohradechAMBY
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Velký přestup i další pád lídra přeboru

22.9.2020 | rubrika: Komise rozhodčích
Velký přestup i další pád lídra přeboru

Středočeským krajem víc než zprávy o bojích ve všech soutěžích kolovala zpráva z Kuthohorska, kde zrealizovali další velezajímavý přestup do Červených Janovic. Místní celek ze třetí třídy posílí po Tomáši Řepkovi a Martinu Jiránkovi také ještě na jaře útočník Sparty Václav Kadlec!

V jeho případě se ve fotbalových kruzích spekulovalo, že by mohl zamířit do Spojů Praha, ale nakonec si vybral klub z Kutnohorska. O Janovicích teď díky třem přestupům někdejších reprezentantů každý fotbalový fanoušek ví.

Za příchody hráčů lze hledat i útočníka Štěpána Kacafírka, který  kluky z ligy zná a sám se na Kutnohorsku pohybuje jako hráč už několik let.  Na příchodu nejmladšího střelce historie české fotbalové reprezentace se podílel s Tomášem Řepkou. „Jsem rád, že se povedl přestup, který jsme se Štěpánem Kacafírkem vymysleli. Vítám Vaška Kadlece v Červených Janovicích. Je to jeden z bojovníků, kterého mám rád,“ napsal Tomáš Řepka fanouškům, kterých teď budou na červené Janovice chodit možná i stovky.

Kadlec poprvé má nastoupit 4. října v Tupadlech.

Zakleté první místo?

Co se týče krajských soutěží, v Ondrášovka krajském přeboru dál platí, že kdo jde do vedení, tak vzápětí padne. Naposledy se to potvrdilo Tochovicím, které přitom byly na nejlepší cestě k dalším třem bodům v Lysé.

Jenže ta letos maká a měla i kousek štěstí. Velkou roli měl v závěru Ondřej Veselý. Nejprve vyrovnal (80.) na 2:2, po chvíli se nechal vyloučit, aby mu vzápětí spoluhráči pomohli a v oslabení hrdinou zápasu Tomášem Křížem rozhodli. „Šťastné a vydřené vítězství, které jsme si zasloužili hlavně za bojovnost,“ radoval se hrající trenér Lysé Matěj Brabec, jehož tým přežil i pokutový kop.

Druhé už jsou Klíčnany, které zvládly těžký duel na vypůjčeném hřišti Nespek v Poříčí. Domácí tam chvíli před koncem snížili na 1:2 a hosté se báli o výsledek až do konce. 

A teď pár překvapení: Hřebeč sice má kvalitu, ale že vyhraje v Dobrovici jediným gólem Faktora, to se nečekalo. Tým z Kladenska totiž udrží čisté konto málokdy. Jenže brankář Jiří Zajíček chytal neskutečně a zápas byl hlavně jeho trofejí. „Domácí za ním chodili, ať už toho nechá. Hlavně ve druhé půlce nás fakt podržel, dvě situace byly už jasné góly,“ přiznal manažer vítězů Štěpán Sádecký.

Další překvapení jsou rovněž z Kladenska. Lhota si s jediným bodem na kontě sice pořídila dalšího super hráče, ex-ligistu Kladna Václava Kalinu, jenže veterán ji nespasil a tým doma dostal za vyučenou od Komárova 0:5! Rozhodla asi trefa Mojdla těsně před poločasem na 0:2. „Bylo jasné, že utkání je pro oba týmy velice důležité a pro domácí obzvlášť. Chtěli jsme odčinit nepovedený zápas s Brodem a už v týdnu byla na hráčích patrná bojová nálada. Myslím, že se to promítlo i do utkání,“ řekl trenér Komárova Miroslav Nesnídal, který o posile Lhoty měl dobré informace. A zároveň uznal, že i domácí měli šance a zápas nebyl tak jednoznačný.
Tuchlovice po dvanáctibrankovém výprasku v Klíčanech měnily trenéra a doma proti Povltavské akademii vstaly z mrtvých. Hvozdnice vedla už 2:0, jenže zpackala poslední půlhodinu. Nechala domácí srovnat a v poslední minutě Šimon Procházka dokonale trefeným trestňákem otočil na konečných 3:2. Tuchlovice rázem zavalila vlna euforie. „Kluci bojovali a makali. To bylo třeba, protože fotbal hrát umí,“ hodnotil nadšený nový trenér Lukáš Hajník.

A když jsme u nečekaných výsledků, nelze nezmínit, že Poříčí, jakkoliv se zdálo, že po výhře nad Lhotou chytilo dech, tak se zase vrátilo do reality. Kosoř byla doma lepší a vyhrála jasně 4:0.

Zatímco Český Brod B potvrdil skvělý vstup do soutěže tentokrát jen jedním zásahem zkušeného Sedláčka, který brankáře Poděbrad Václavíka překonal v 86. minutě! Václavík chytající po zranění přitom v úvodu čapl i penaltu.

Vládnou Podlesí i Hlízov

Jasné lídry mají už teď po pěti kolech obě skupiny I. A třídy. Ve skupině A vládne Podlesí, které naposledy zdolalo i díky dvěma trefám šikovného tvůrce hry Havelky Zdice 3:0. Ve skupině stejně vládne Hlízov, i když naposledy se trápil doma s poděbradským Slovanem. Vyhrál nakonec 2:1.  

Na snímku z facebookového profilu Štěpána Kacafírka je právě tenhle výborný útočník (vpravo) s posilou Červených Janovic Václavem Kadlecem.

AKTUALITY

KALENDÁŘ

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU