Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na Vinohradech
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Velký obrat Kosoře i další překvápko Tuchlovic

12.11.2019 | rubrika: Komise rozhodčích

Účastníci Ondrášovka krajského přeboru nepřestávají udivovat svými výsledky. Komárov lacino ztratil vedení 3:0 v Kosoři a Kosmonosy týden po triumfu nad Klíčany padly v Tuchlovicích.

Vedoucí Klíčany se docela trápily s poslední Lysou. Pro tu bude důležitější až duel doma s Tuchlovicemi v posledním kole, kde už bude chtít nasadit silnější sestavu. Ta sobotní byla hodně oslabená, přesto díky skvěle hrající obraně a brankáři Rathouskému  outsider držel  ještě chvíli před koncem hratelný stav 1:0. Nakonec  ale domácí kvalitu potvrdili a díky trefám Pozníčka a druhé Jeslínkově vyhráli 3:0.

U Klíčan se bodově drží druhá Velim, která měla ve Hvozdnici raketový úvod a góly Dudka  a Jansty utekla na 0:2. Jenže Hvozdničtí nehrají na podzim zle a po nepovedené první půli hodně přidali. Šance měli sice dál i hosté, ale domácí pronikli do dvou jasných tutovek, které však zahodili.  Nakonec dostali třetí gól a z vyrovnaného zápasu odjeli s jasným výsledkem Velimští. Jejich trenér Zdeněk Šmejkal prohlásil, že výhra byla sice zasloužená, ale jeho respekt měli i domácí. „Kolem ex-ligových Nerada a Třešňáka mají řadu běhavých mladíků a do šancí se dostávali. Nakonec to byly docela nervy,“ přiznal.

Za Klíčany a Velimí se vytvořila mezera, už šestibodová. Ztratily totiž Komárov i Kosmonosy. A oba hodně nečekaně. Vždyť  Komárovští  vedli v Kosoři už 3:0 a to ještě půl hodiny před koncem. Jenže domácí ve vypjatém duelu týmů, které rozděluje už nějaký čas velká rivalita a emoce, se nenechali zlomit ani vlastencem Vladyky na 0:3 a dál dřeli. Snížili, v závěru si pomohli penaltou a nakonec kanonýr Slunéčko v 88. vyrovnal. Slunéčko pak jistil i penaltový rozstřel a Kosoř urvala v danou chvíli senzační druhý bod.

I tak se Komárovští dotáhli na třetí Kosmonosy, které v Tuchlovicích nebodovaly  vůbec. Ono to s Tuchlovicemi na jejich hřišti není snadné už od začátku sezony, byť přiznávají, že leckdy se štěstím doma přehrávají pravidelně i silnější mužstva. S prázdnou odsud jely Velim, Dobrovice, Nespeky a teď i Kosmonosy. V úvodu inkasovaly od netradičního střelce Kubů, který má v popisu práce hlavně bránění  akcí soupeře. Tuchlovičtí sice přišli o zraněného brankáře Pospíšila, který se nešťastně srazil s protihráčem, ale Šimek je dobrou náhradou a navíc mu pomohlo jednou břevno. Na konci půle pak hosté chvíli nechali prostor mladíčkovi Miškovičovi a ten zase ukázal, že je pro červené velkou střeleckou vzpruhou – 2:0. Po půli sice brzy vrátil hostům naději Hrdlička a zápas byl tak otevřený až do konce, ale mladý tým domácích už si tři body vzít nenechal.

„Povedl se nám první poločas, jenže pak, i když jsme si říkali, že musíme chytit začátek druhého, tak jsme inkasovali a byl to boj na krev. Bez řady zkušenějších hráčů získávají mladí tvrdě ostruhy, hodně nám také pomohl Martin Šimek,“ chválil předseda Tuchlovic Josef Bešta.

Pátá je už Hřebeč, která ve střelecky nejvýživnějším duelu přejela Poříčí nečekaně hladce 6:3. Hladký byl ale jen výsledek, zápasu totiž nechybělo vůbec nic. Spousta gólů včetně dvou  přepychových, vyloučení na hřišti, na střídačce, penalty, nadávky obou táborů. Přes velkou zimu jste se prostě nemohli v sobotu dopoledne ve Hřebči nudit, sudí Mansour i jeho asistenti pak měli těžkou šichtu.

Domácí byli v první půli dominantní. Hlavně díky standardkám soka přehrávali, vedli už 3:1, ale fotbal se hraje na góly. Poříčí vytěžilo z minima maximum a i díky dvěma pokutovým kopům Rejhona  se drželo v zápase a vyrovnalo na 3:3.

Ve druhé půli pak po vyloučení domácího Dolejše dokonce mělo karty rozdány lépe než Hřebeč. Jenže při přesilovce totálně selhalo a dostalo tři góly. První dva krásné, Faktorovi i Brodskému se povedly jak průniky, tak zakončení. Josef Brodský navíc přidal ještě šestý zářez a dovršil tak svůj hattrick. Nejlepší hráč zápasu vše oslavil velkým saltem mortale (na snímku). „Po prohře ve Strašecí  jsme si museli s hráči promluvit, protože kdybychom neměli tak zbytečné výpadky, mohli jsme být v tabulce jinde. Zápas proti Poříčí ukázal, čeho je Hřebeč schopná a že máme výborné hráče,“ mínil manažer Hřebče Štěpán Sádecký.

Hostující kouč Pavel Šimáček litoval zmařené přesilovky, tu jeho tým nezvládl. Uznal také kvality Hřebče, která podle něj dobře využila převahy ve vzduchu. Nelíbilo se mu chování některých protihráčů a zesměšňování soupeřů. „To na hřiště nepatří, je to za hranou,“ řekl. Domácí kontrovali tím, že i Pavel Šimáček byl na lavičce hodně slyšet.

V podstatně horší atmosféře se hrálo na náhradním hřišti v Dobrovici, kam přišlo na Lhotu jen pár nejvěrnějších. Původně se kvůli terénu ani nemělo hrát, ale nakonec hrálo a vyhovovalo to spíše hostům. Lhota nečekaně většinu zápasu vládla, byla lepší, dokonce přežila i těžké chvíle. To když mohla zvýšit několikrát na 0:2, ale nedala a místo toho D. Miškovský srovnal. Za chvíli ale Zmeškal vrátil Lhotě vedení a Dobrovičtí přišli o vyloučeného Kořínka. Avšak i oni v oslabení udeřili, i když penalta písknutá v závěru sudím Hesem po centru do vápna byla podle hostů víc než  přísná. Tůma ji sice Miškovskému vyrazil, ale jen k nohám střelce, který už reparát zvládl.

Tůma však nepustil v rozstřelu ani jednu penaltu a Lhota tak má alespoň dva body. „O ten třetí nás obral rozhodčí, navíc za kritiku jeho výroku dostal Pechr červenou kartu. To nás trochu mrzí, ale výkon jsme podali velmi dobrý a i dva body jsou pro nás výborné,“ mínil Petr Cais, trenér Lhoty.

Domácí Pavel Klain litoval ztráty Golovka a svého syna, oba týmu citelně scházeli. Hlavně ho ale mrzel výkon jeho družiny. „Jsem rozladěný a naštvaný z našeho špatného výkonu. Na tréninku děláme určité věci, které pak nepřeneseme do zápasu. Hráči to v šatně odkývají a pak hrají druhý poločas úplně stejně,“ mračil se Klain na stránkách Deníku. Jeho tým nyní čeká mnohem očekávanější zápas – derby s Kosmonosy.

Velké role mívá v zápasech Nespek útočník Klauz a nejinak tomu bylo v sobotu proti Novém Strašecí. Co Kluz nedal v první půli, nad tím zůstával rozum stát (z metru do tyče), ale že fotbal umí, to ukázal po obrátce. Nejdřív vymyslel akci pro Kučabu, který ještě vyšperkoval přihrávkou Petličkovi, jenž mířil do prázdné. Následně proměnil penaltu za faul na Peštu a na konci zápasu jeho rychlé nohy vycvičily váhajícího gólmana Kleinmonda, jemuž zblokoval výkop a ještě připravil gól Maršounovi.

O vítězi toho zápasu nemohlo být pochyb, domácí měli tuny šancí už do půle. Nakonec  rozhodli hned po obrátce, body už nutně potřebovali.

V posledním duelu Poděbrady potvrdily svou pozici remízového krále, plichtily s Vlašimí B 2:2 a získaly bod navíc v rozstřelu, když rozhodující trefu namířil do kasy Bora. Po divokém úvodu vedly Poděbrady 2:1, až po obrátce vyrovnal svým druhým zásahem vlašimský Brazilec Dias, který měl při trestňáku nejdřív smůlu (břevno) a pak štěstí  (míč se od nohy brankáře Václavíka dokutálel do brány). Pěkný duel plný šancí na obou stranách tak dospěl až do rozstřelu, který zvládli svěřenci Ladislava Bobka. „Škoda, že jsme neudrželi vedení, ale myslím, že remíza byla spravedlivá. Vlašim je velice kvalitní tým a v podstatě nás porazil jeden hráč z jejich kádru áčka. Za týden musíme bodovat ve Velimi,“ burcuje  Bobek.