Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise mládeže

Velim už není poslední, Černého petra nechala Libušínu

02.4.2019 | rubrika: Komise mládeže

Už o pět bodů vede krajský přebor fotbalistů celek SK Lhota. Vyhrál i čtvrtý jarní zápas, naopak jeho konkurenti zase ztratili – Poříčany i Slaný. Pořadí se měnilo na konci tabulky, dlouho poslední Velim pod sebe dostala Libušín.

Ani Lhotu nečekalo nic jednoduchého, v sobotu dopoledne totiž její výprava vyrazila z Kladenska až do vzdálené Kutné Hory. Kvalitní tým Sparty ale porazila brankou Kwameho z 85. minuty 1:0. Trenér Jiří Kabyl si pochvaloval nejen výsledek, ale i poctivou obrannou hru jeho týmu. „Naopak směrem dopředu to tak dobré nebylo,“ uznal. Jeho tým ubránil produktivního Kacafírka. Ten sice za bezgólového stavu skóroval z dorážky, ale rozhodčí viděli ofsajd. „Připravili jsme se na něj. Asi to teď dělají všichni, protože gólů už dává méně, ale je to skvělý hráč. Všechno hrají na něj, on rozdá míč a je pořád připravený potrestat vaše chyby. Jsem rád, že na rozdíl od podzimu nám gól nedal,“ byl rád trenér Lhoty Jiří Kabyl.

Domácí Radek Kulhánek byl hodně zklamaný, jeho tým byl blízko bodovému ohodnocení svého výkonu. „Jenže Lhota má hodně zkušené hráče z vyšších soutěží a my asi ještě nejsme připraveni na takové zápasy. Měli jsme dát gól do poločasu, kdy jsme měli i jednu jasnou šanci,“ litoval Kulhánek a mrzelo i to, že standardky Lhoty Sparta ubránila až na jedinou v samotném závěru.

Poříčany versus Poříčí, to byl magnet kola, který přinesl obrovsky zajímavou koncovku, v níž domácí chvíli sahali po triumfu, aby nakonec brali jen bod za prohru v penaltách 3:4. Zaujal hlavně neskutečný závěr, v němž oba týmy udělaly hrubé chyby. V 91. minutě nechali hosté běžet Puka třicet metrů a volný Šmidrkal poslal Poříčany do vedení. Radovaly se až moc, protože už za půl minuty jejich hráči popadali zklamáním na zem. Po rozehrání totiž nezvládli dlouhý nákop a Verner vyrovnal. Poříčí navíc v penaltách uzmulo aspirantovi na postup další důležitý bod. Rozstřely tým z Benešovska v sezoně zvládá výborně, dřív se při nich přitom hodně trápil.

„Spát asi nebudu, ale to je fotbal. Někdy je krásný a někdy krutý. Musím vyzdvihnout hostující tým, který potvrdil velkou kvalitu a fotbalovost,“ řekl smutný kouč Poříčan Zdeněk Šmejkal.

Také třetí Slaný bralo jen bod, v Novém Strašecí prohrálo 1:2 na penalty. Domácí bojovali o záchranu jak se má, přitom museli odkopat osmdesát minut bez vyloučeného Kapka! Slaný díky přesilovce mělo převahu, ale dalo jediný gól Hořejším a na ten domácí Trégr po přestávce dokázal odpovědět. O zbytek velkých šancí se postaral hlavně domácí brankář Klíma a svůj bravurní výkon vyšperkoval v penaltách. Vítězná patřila střídajícímu hrajícímu kouči Strašecí Jánu Ducárovi, který měl skvělé pocity. „Až na tu červenou, protože se celý týden na něco připravujeme a pak se nám to zbortí jako domek z karet. Hosté poté dominovali na míči, ale druhá půle byla vyrovnanější, přesto nás v závěru  podržel gólman. Konečně jsme uspěli i na penalty,“ oddechl si Ducár.

Vykáň potřebovala zapomenout dobrým výkonem na blamáž v Poříčí, ale nedopadla o moc lépe než před týdnem. Prakticky od začátku soutěže poslední  Velimi podlehla doma 1:5. Hostům spadl kámen ze srdce a konečně poslední příčku opustili. „Důležitá a zcela zasloužená výhra. Věřím, že výsledek bude povzbuzením do dalších bojů o záchranu,“ uvedl pro Kolínský deník útočník Velimi Matěj Kasal, jehož tým šel brzy do vedení, ale definitivně vše jistil až v poslední desetiminutovce. Když totiž Dalekorej snížil na 1:2, ještě vliv Vykáni krev do žil. Její tok však brzy zastavil hlavně Váňa, který nervózní koncovku odmítl dvěma góly, jimiž dovršil svou povedenou cestu za hattrickem.

Poslední je nyní Libušín, který se na vypůjčeném hřišti Tatranu Rakovník necítí pochopitelně jako doma a prohrál i čtvrté jarní utkání. „A byla to prohra zasloužená,“ přiznal po porážce 1:3 s Klíčany trenér Martin Nový. Ani jemu se zatím nepovedlo odstranit ze hry hrubé chyby a navíc kádr Baníku je při zranění Abrhama pořád hodně úzký.

Klíčany se tak dostaly ze suterénu tabulky do klidnějšího středu. Stejně jako Poděbrady a Tuchlovice, které uspěly před svými diváky.

Tuchlovické nezabzdila ani nešťastná vlastní branka Nejedlého, po níž Spartak Příbram vyrovnal. Hosté totiž naplnili heslo půjčka za oplátku, když po chvíli jejich hráč Kučera zbytečně atakoval Hadriku mířícího s míčem ven z vápna. Rozhodčí Nehasil pískl penaltu a Fitko nasměroval Tuchlovice za vítězství s konečnou hodnotou 3:2.

Poděbrady měly cestu za třemi body podobnou. I ony nad Hřebčí prakticky neustále vedly, a i tady soupeř, byť byl horší, pořád dotahoval. Hrdinou utkání byl Libor Křelina, který byl téměř u všeho podstatného a hattrickem nasměroval šviháky lázeňské ke zlatým třem bodíkům.

Hřebečští se po prohře zlobili hlavně na sebe, to už ale neplatilo o hráčích Hvozdnice, kteří špatně kousali hned několik výroků rozhodčích v čele s hlavním Šefarou v Nespekách. Zápas byl proto dost vyhrocený. Za Hvozdnice se dvakrát trefil Mráz (poprvé nebyl gól pro ofsajd uznaný), za Nespeky vyrovnal z penalty v závěru poločasu Klauz a po přestávce domácí dalšími dvěma zásahy zápas otočili.