Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Velim konečně vyhrála za tři body, Strašecí je na dně

23.10.2018 | rubrika: Komise rozhodčích

Čelo krajského přeboru fotbalistů je pořád nahuštěné, tentokrát favorité většinou vyhrávali. Trochu odpadly až celky od šestého místa, Hřebeč s Nespeky. Kolo každopádně patřilo mezi klidnější, výjimkou bylo jen derby v Novém Strašecí, kde hostovaly nedaleké Tuchlovice. Překvápkem kola je pak první tříbodová výhra Velimi v Poříčí.

Konečně tříbodová radost! Velim si ji nečekaně užila v Poříčí, kde místní štika posledních sezon přeboru neprožívá zrovna ideální čas. Problémy s kádrem vygradovaly, tým navíc podal podle trenéra Pavla Šimáčka nejhorší výkon v sezoně. I tak mohl paradoxně prohru 1:2 v závěru odvrátit, ale nastřelil břevno. Nutno říci, že Poříčí si jeden gól dalo samo a na druhý Hruškovi nahrál chybující brankář Soukup.

Tohle Velimští neřešili. Předtím měli dost smůly proti jiným favoritům ze Slaného a Lhoty, teď se na ně usmálo štěstíčko.  „Konečně! Kluci makali a za to byli odměněni. Je to impuls do zbytku podzimní sezony,“ jásal trenér Vladimír Malinovský.

Ve Strašecí se domácím přestalo dařit, odešel jim trenér Svoboda a tým po prohře s Tuchlovicemi 1:2 padl na dno tabulky. Bubáci přitom začali dobře, po hřišti jen létali a žádný souboj pro ně nebyl ztracený. Pařízek je po rohu poslal do vedení, pak se dožadovali pokutového kopu za zákrok Fitka na Svobodu juniora. Rozhodčí  Drábek byl jiného názoru, přesto domácí mohli zvýšit hlavně po průniku Trnky.  „Těžko jsme se srovnávali s důrazem domácích, nemáme na to úplně typy hráčů,“ přiznal trenér Tuchlovic  Martin Hřídel.

Na druhé straně stál Ján Ducár, který byl rozzlobený na rozhodčí, a nejen za neodpískanou penaltu, protože podle něj předcházel gólu Krause na 1:1 další faul hostů.

Na druhou půli měli oba koučové rozdílný pohled. Podle Ducára byli jasně lepší domácí, podle Hřídela se hosté zlepšili a byli fotbalovější. Ať už tak či onak, fotbal se hraje na góly a ten rozhodující patřil Šimonu Procházkovi, který střelou zpoza vápna rozhodl. „ Celý druhý poločas byl v naší režii, ale nedokázali jsme toho využít. Naopak soupeř náhodným gólem v závěru rozhodl o naší prohře,“ litoval Ján Ducár na stránkách Rakovnického deníku po skončení vypjatého derby.

Vraťme se na čelo tabulky, kde se drží dál Lhota. Ta nedala doma Hvozdnici žádnou šanci a vyhrála 4:0, když vedla díky Kudelovi už od třetí minuty. Mužstvo kouče Kabyla vládlo a vše zakončil Nigerijec Mbah nádherným lobem přes gólmana. „Mužstvo hrálo s chutí, předvádělo hezké akce a soupeři dovolilo jedinou tutovku v poslední minutě. Musím hráče pochválit,“ uznale hodnotil Jiří Kabyl.

Za Lhotou se drží Poříčany, které prověřila zatím nejlepší obrana soutěže z Nespek. Ta ale tentokrát nebyla nejpevnější, povolila domácím moc šancí a favorit tak vyhrál poměrně v klidu 3:1. Vše mohlo být dramatičtější, kdyby Nespeky v první půli nezahodily penaltu. Nebo kdyby ve druhé části po vyrovnání na 1:1 udržely domácí déle napnuté. Místo toho nechali hlavičkovat do sítě Touše a pak se trefil i šutér Nádeníček.

„Mužstvo ukázalo charakter a urvalo tři body. Jediné, co mě mrzí, že výsledek měl skončit daleko větším rozdílem,“  prohlásil trenér domácích Zdeněk Šmejkal.

Třetí Vykáň také nezaváhala, v pěkném duelu odřízla bodově Hřebeč od čela tabulky. I tady to bylo 3:1, ale průběh byl jiný. Domácí na rozdíl od předešlého duelu v Nespekách přetavili výborný začátek ve dva góly, ale hotovo ještě nebylo. I hosté měli šance, Ondřej Stříbrský po změně stran dokonce jednu proměnil a zadělal na drama. Jenže hned za dvě minuty se prosadil Vostárek a Vykáň si už náskok udržela.

Šest bodů a skóre 13:2. Taková byla vizitka zvedajících se Klíčan před cestou do Slaného, kde se mělo v pravém světle ukázat, zda se tým vydal na úspěšnější cestu než v úvodu soutěže. Klíčany zlepšení potvrdily, protože i silného favorita hodně trápily, ale nakonec odjely s nepořízenou. V první půli totiž zahodily nebezpečné šance a ve druhé, za vyrovnaného stavu 1:1, pomohly Slanému jeho dlouholeté opory Hořejší s Galbavým. Ten pár týdnů marodil, ale do sestavy se vrátil stejným způsobem jako se s ní loučil. Tehdy proměnil exkluzivně trestňák proti Velimi, teď ho kopl stejně úchvatně. Výhra 3:1 se tak slánskému vedoucímu mužstva Milan Šúrovi hodnotila ideálně. „V přeboru není lehkých zápasů a stejně jako minulý týden ve Hvozdnici nám k bodům pomohl až zlepšený výkon po změně stran. Výhra byla povinností, protože se chceme udržet u čela tabulky,“ řekl.

V čele se drží ještě Kutná Hora, která však s Libušínem bod ztratila, protože vyhrála až po rozstřelu 4:3. Navíc může mluvit spíš o zisku než ztrátě, Kacafírek totiž vyrovnával na 3:3 až v poslední minutě. Libušín doplatil na předešlý zkrat brankáře Cipry s Poříčany. Nejen vysokou pokutou 50 tisíc korun, ale právě zmíněnou absencí gólmana, protože dvojka Hejduk neměla ideální den. „Kdyby neměli slabšího brankáře, mohli jsme dopadnout ještě hůř,“ přiznal kouč Kutné Hory Radim Kulhánek, jehož mrzelo, že tým nerozhodl zápas mnohem dříve.

Příjemné tři body do tabulky pravdy přivezla Příbram z duelu v Poděbradech, které po dvou výhrách zase pomalu uvadají. Hosté zvládli hlavně první poločas, v němž byli lepší a dali teprve sedmnáctiletým Prokešem rychlý gól (7.). Ten byl pro dorostence první mezi muži a nakonec vítězný. Ve druhé půli se totiž lázeňští zvedli, tlačili se před Solnaře, ten ale odolal i při dvou tutovkách a Spartaku uhájil výhru. „Vyzdvihl bych náš týmový výkon. Tři body jsou důležité, protože nám dodají sebevědomí do dalších těžkých zápasů,“ těšilo Marka Zárybnického, jehož jako kouče Spartaku mrzela jen koncovka v první části, kdy jeho tým několik jasných šancí zahodil.

Magnetem 12. kola bude bezesporu sobotní zápas ve Vykání, kde domácí přivtají Poříčany. Hrát se bude už od 10:15 hodin.

Snímek: Klíčany ve Slaném bojovaly, ale nakonec podlehly 1:3. Autor: Vladislav Lukáš