Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na Vinohradech
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Disciplinární komise

Ve Lhotě i Lysé rozhodovala poslední minuta

05.11.2019 | rubrika: Disciplinární komise

Šest nejlepších kanonýrů Ondrášovka krajského přeboru nedalo o víkendu gól. Náhoda? Únava? Skrytá zranění? Těžko říci, každopádně nejvíc střelecká absence lídrů uškodila vedoucím Klíčanům. Těm branky sniperů Kalaše a Jeslínka v Kosmonosech chyběly moc a výsledkem je třetí prohra v soutěži a dotažení se Velimi na první místo.

Klíčany  se těšily do Kosmonos, ty se ale také chystaly. A klíč k soupeřově obraně prolomily už do pauzy dvakrát zásluhou Marka a Maryšky. Mimochodem právě Marek je (spolu s Dobrovským Miškovským) nejvýš postaveným kanonýrem celkového pořadí, který se o víkendu čapl. Náskok 2:0 nakonec Kosmonoským stačil. Hosté sice po obrátce tlačili, Slánský dokonce snížil pěkným volejem, ale pak poslali domácí na hřiště čerstvého Krále a ten po chvíli skóre pečetil na 3:1.

Tak trochu derby bylo k vidění také ve Vlašimi, kde místní béčko padlo s Velimí 0:1. Proč derby? Velké opory Velimi Jiří Petrů či Jan Jícha za Vlašim roky hrávali. A právě zkušený Petrů ve druhém poločase po rohu vyrovnaný duel rozhodl. A tak ani nevadilo, že tentokrát nedal gól Jan Jícha. Vlašimští sice podali zajímavý výkon, byli většinu času lepším mužstvem, ale střelecké možnosti nezvládli.

„Bojovný zápas byl chvilkami zbytečně nervózní a vyhecovaný, protože v našem kádru je několik bývalých hráčů Vlašimi, kteří se chtěli ukázat. A stejně tak se chtěli předvést i domácí proti nim. Remízový zápas tak rozhodla jediná branka, která nám zajistila tři body. Takže na naší straně vládne určitě spokojenost,“ hodnotil kouč  Velimi  Šmejkal.

Nefalšované derby se pak hrálo ve Lhotě na Kladensku, kde hostovaly vedlejší Tuchlovice.  Tady ale vášně neplály tak jako ve Vlašimi, i když zápas rozhodla penalta v poslední minutě. Lhoteckého Zmeškala atakoval při střele stoper Tomič a sudí Cílek nezaváhal. Poté ani exekutor penalty Zmeškal, byť by trenér Petr Cais byl býval raději, kdy nekopal. „Při rozstřelu v Poděbradech jí tak pokazil, že jsem mu moc nevěřil. Jenže on se k penaltě jinak nikdo neměl, takže jsem rád, že to zvládl.“

Lhota, která byla celé utkání lepší, vzápětí přidala ještě pojistku, po brejku a centru Kodriji si dal vlastence Pospíšil. „V první půli nám ještě rozhodčí neuznal branku Šalamouna pro údajný útočný faul. I z toho pohledu si myslím, že výhra je zasloužená, byli jsme lepší. A zase zvládli zápas o šest bodů,“ těšilo Caise, zatímco Josef Bešta z Tuchlovic byl hodně zklamaný. „Nehráli jsme dobře, ale soupeř hrozil prakticky jen ze standardek, které má výborné. Závěr jsme zkazili naší nezkušeností, vždyť jsme před gólovou situací drželi míč v rohu na soupeřově polovině,“ litoval chyby.

Poříčí se sice zadrhl kanonýr Trpišovský, který proti Kosoři spálil snad pět velkých šancí, ale aspoň zařídil penaltu a zbytek zvládli jeho spoluhráči. Ti inkasovali jako první od Hrubého, ale chyba brankáře Židlickému pomohla domácím k bleskovému vyrovnání. Po obrátce rozhodla výstavní trefa Rejhona a pak už přišla zmíněná penalta, z níž Páv pečetil na konečných 3:1.

Sláva byla na hřišti posledního Nového Strašecí. Outsider si vyšlápl na rozjetou Hřebeč, které nepomohly ani předzápasové obavy manažera Sádeckého. Hráči stejně zápas podcenili a podle toho dopadli. Ale zase nelze snižovat výkon domácích bojovníků. Mnoho lidí je odepisuje, ale na to je přece brzy. V první půli jim citelně pomohl Krupička, který sám otevřel skóre a dravým průnikem nalil do žil spoluhráčů ještě více sebevědomí. Nováček po jednoduché akci (prodloužení brankářova výkopu) zvýšil a Jemelka v závěru jistil senzačních 3:0. Hřebeč sice nějaké šance měla, ale co prošlo, to pochytal Klíma. " Skvělý výkon všech hráčů včetně těch střídajících. Konečně se nám povedlo přenést nasazení z tréninků i do zápasu," těšilo hrajícího asistenta kouče Jana Mrázka.

Hodně zajímavý byl duel v Lysé, která i se zbídačenou sestavou sahala proti Nespekům po třech bodech. Zajímavosti duel nabídl v podobě dvou penalt už do poločasu. Hosté svou proměnili Klauzem a domácí vlastně také, i když Drážek pokus Kubína vyrazil, ale jen k nohám Brabce, jenž vyrovnal.

Druhou půli ovlivnil zbytečným skluzem Krejza. Dostal červenou kartu a zápas zase grády. Obě strany byly blízko vedoucí brance, domácí trefili tyčku, hosté břevno, byly tam i další možnosti. V předposlední minutě předskočil obránce domácí Ježek, ale hosté nic nezabalili, vysunuli dopředu stopery, vytvořili si tlak a střelec Petlička hlavou zase srovnal. V penaltách se tradičně zaskvěl brankář Nespek Drážek. Chytil dvě a jeho tým urval bod navíc.

Přesto trenér Jaroslav Tesař mínil, že jeho parta měla vytěžit víc, kdyby nedělala hloupé chyby jako byly penaltový faul nebo červená karta. „Myslím, že jsme měli vyhrát za tři body, ale vzhledem k průběhu utkání, kdy jsme v 89. minutě prohrávali 2:1, tak můžeme být za dva body šťastní," uznal nakonec.

Nespokojený byl ale také domácí Václav Sosnovský. „Byli jsme lepší, měli jsme množství šancí, trefili jsme tyč a břevno. Takže jsme zase doplatili na neproměňování šancí. Naše produktivita je mizerná. Určitě jsme měli vyhrát,“ řekl.

Dobrovice na rozdíl od zápasu v Tuchlovicích přestala trefovat tyčky a odnesla to Hvozdnice, která na hřišti soka padla 1:4. Domácí rozhodli už do pauzy, kdy se dvakrát trefil střelec D. Miškovský a jednou Kořínek. Důležité bylo, že za stavu 1:0 selhal v tutovce hostující Třešňák.

Po obrátce sice hosté Neradem korigovali, ale na obrat to nebylo, lepší Dobrovice díky trestňáku Cigánka jistila na 4:1. „Měli jsme snad deset gólových šancí, soupeř tři. V důležitých chvílích nás podržel brankář Bartoš, jenž chytil dvě gólové šance," poděkoval strážci domácí branky David Miškovský.

Hlavní hvězdou posledního zápasu mezi Komárovem a Poděbrady byl domácí forvard Jan Mojdl. Hlavně díky jeho hattricku vyhrál tým z Hořovicka 3:1. První šanci sice měli hosté, ale selhali a vzápětí udeřil po brejku Mojdl poprvé. Před pauzou se trefil znovu a sedm minut po ní proměnil pokutový kop, k jehož zahrávání ho přiměl spoluhráč Pužík a pak i tribuna. „Nejdřív jsem jít nechtěl, ale poté mě z tribuny vyprovokoval nějaký fanda. Tak jsem šel a proměnil,“ usmíval se Mojdl.

To trenéru Ladislav Bobkovi nad výkonem jeho týmu srdíčko neplesalo. Hosté dělali chyby, a když už měli šance, tak nedávali. S výjimkou Javorka, jenž v 80. minutě korigoval. „Zase jsme prohráli zbytečnými chybami. Chvílemi jsme byli soupeři vyrovnaným protivníkem a byly tam i pasáže, kde jsme byli o malinko lepší. Ale na umělecký dojem se nehraje, hraje se na body a ty nemáme,“ bědoval Ladislav Bobek.

Snímek je z derby Lhota - Tuchlovice, které bývalo vypjaté, ale tentokrát proběhlo celkem v poklidu. Autorka: Miroslava Hejduková