Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na VinohradechAMBY
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

V pauze budou vládnout Klíčany

13.10.2020 | rubrika: Komise rozhodčích

Osm kol, jenom tolik prostoru ponechal zákeřný virus krajským fotbalistům. Na menších městech i ve vesnicích stadiony osiřely a nikdo neví, kdy se zase otevřou pro normální přípravu i zápasy. Ještě na podzim? V zimě? Nebo budeme rádi, když na jaře? Scénář aktuálně nezná nikdo.

O víkendu se ještě hrálo, už bez diváků. Ti se na vesnicích ale často postavili za plot a sledovali zápasy svých oblíbenců alespoň zdálky. Uvnitř se dobře strážilo, třeba na Braškově u Kladna bylo u brány hned několik pořadatelů a dveře zajistili lopatou. Na fotbal koukat nemohli, hřiště je totiž na vyvýšenině.

V nejvyšší krajské soutěži, Ondrášovka krajském přeboru, se během pauzy může těšit z prvního místa největší favorit – Klíčany. Mužstvo plné skvělých fotbalistů od léta ukazovalo, že oproti minulé sezoně nic ze své kvality neztratilo. Šanci nedalo ani jinak kvalitní rezervě Českého Brodu, která jako nováček ukazovala po celou dobu soutěže až nečekanou sílu, a když jí pomohli i borci áčka, stavěla do latě na koho si vzpomněla. Až s Klíčany to tak nebylo, tady zkušenost domácích od začátku dávala vědět, kdo je na hřišti pánem. „Zatím to byl jednoznačně nejkvalitnější soupeř, kterého jsme v přeboru potkali,“ uznal trenér Brodu Jindřich Stejskal.

Klíčany ale nemají zdaleka nic jistého. Tlačí se na ně dál Velim, která se ale potrápila s Kosoří. Až moc brzy se ujala vedení 2:0, ale podobně jako před týdnem ve Lhotě další šance pokazila a soupeři se trpělivou hrou povedlo nejen snížit, ale v 70. minutě i vyrovnat. Tentokrát však Velimští tříbodový zisk do tabulky zachránili, když třináct minut před konce zaskočil za dobře pokrytého kanonýra Jíchu jiný dobrý střelec – Michálek. „Mrzí mě, že jsme z jasného zápasu udělali nakonec drama, po první půli to mělo být 4:0,“ hodnotil domácí trenér Zdeněk Šmejkal a pochválil za hru i hosty, kteří ho překvapili.
Největším překvapením kola je výhra Lhoty v derby ve Hřebči. Výsledek 2:3 staví na hlavu všechny fotbalové teorie, protože Lhota dosud nevyhrála, zatímco Hřebeč kosila jednoho soka za druhým, vždyť porazila i Klíčany nebo Dobrovici. „Každý rok na nás ale přijde takovýhle zápas,“ ucedil zklamaný manažer Hřebče Štěpán Sádecký.

Zato Lhoťáci byli šťastní. V úvodu zaslouženě prohrávali, ale na přelomu poločasů je z bryndy dostal střelec Kudela a dvěma brankami otočil. Novotný přidal i pojistku a hezké snížení Klavíkem už Hřebeč nespasila, i když v závěru měla velkou smůlu při šanci Melichara.

Lhota tak zamíchala pořadím na spodku tabulky, kde bude letos přeplněno jako v tramvaji na Letné po skončení fotbalu na Spartě.

Na konci tabulky si pomohly rovněž Nespeky, další tým, který nachytal Dobrovici. Dramatický a vyrovnaný mač se rozhodoval až v posledních minutách, když se za stavu 1:1 prosadil David Pešta a po něm ještě všechno jistil svým druhým zásahem Josef Petlička. Dobrovičtí po třech kolech vedli tabulku, ale teď jsou až šestí a spíš musí koukat pod sebe, protože týmů bude sestupovat skutečně zřejmě hodně.

Komu naopak forma drží, to je Povltavská FA. Tentokrát zdolala Poříčí, které sice bleskově šlo do vedení, jenže neudrželo ani remízu a popáté prohrálo. Zatímco minule v Tochovicích díky pokutovému kopu slavilo, teď z něj hosté dostali rozhodující branku od Nováčka. Pod oběma zásahy Povltavské byl podepsán zase asi nejlepší hráč přeboru Lukáš Třešňák. Naopak čerstvá posila hostů Lukáš Vaculík kvůli pracovním povinnostem ještě nenastoupil.

Důležitý zápas prakticky o šest bodů se hrál rovněž v Tuchlovicích. Ty sice po změně trenéra bojují, ale dál nestačí a další prohru si připsaly s posíleným béčkem Vlašimi, která si přivezla i dlouholetou oporu áčka Jandu a další hráče z prvního mužstva. Svoboda také otevřel skóre a do půle vedli hosté o dvě branky. Domácím nalil naději do žil snížením Kubů, jenže vyrovnání a další obrat jako s Povltavskou se nekonal.

Úplně stejně důležité bylo derby okresu Nymburk mezi Poděbrady a Lysou. Domácí v něm otočili na 3:1 a dvacet minut před koncem se dalo sázet jen na ně. Ale nakonec mají jediný bod, bojovníci z Lysé totiž dvěma góly stihli srovnat a jejich penaltový mág, čtyřiapadesátiletý Václav Šlingr, zazářil v rozstřelu. Dvě rány náhradní brankář vyrazil a je oslavovaným hrdinou Lysé.

„Pokud by se utkání hrálo za přítomnosti diváků, všem bych se teď hodně omlouval za to, co jsme předvedli,“ naštvaně hodnotil duel pro Nymburský deník vedoucí poděbradského mužstva Roman Myška.

To hostující trenér Matěj Brabec se usmíval. Děkoval Václavu Šlingrovi i dalším hráčům, že po přísné penaltě a laciné brance na 3:1 zabojovali a dovedli utkání do remízy. A nakonec i k penaltové radosti.

Snímek je ze zápasu Hřebeč - Lhota, hosté se radují z gólu. Autor: Kladenský deník