STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z STK

Úprava rozlosování sezony 2021/2022

15.7.2021 | rubrika: STK
Úprava rozlosování sezony 2021/2022

Knobloch vysvětlil změnu čísel

 

Po prvním zveřejněném rozlosování krajských fotbalových soutěží reagovala Sportovně-technická komise SKFS na podněty od klubů a rozlosování aktualizovala. Vysvětlila také změny čísel oproti minulé sezoně.

Jedním z nejčastějších dotazů byl na odlišná losovací čísla oproti předchozí sezoně v dospělých soutěžích. „Je pravda, že jsme na začátku našeho působení na SKFS sdělili týmům, že vzhledem k nedohrané loňské soutěži zachováme losovací čísla a návaznost v soutěžích stejně. I pro STK by to bylo veliké ulehčení práce v nastavení nového ročníku,“ přiznal gestor STK ve výkonném výboru Ondřej Knobloch.

Podle něj ale narazila STK na problém. „Bohužel, z FAČR přišlo doporučení, vzhledem k nejasné epidemiologické situaci, zahájit letošní ročníky fotbalových soutěží již o víkendu 31. července a 1. srpna, tedy o čtrnáct dní dříve, než bylo zvykem. Výkonný výbor SKFS po diskusi přihlédl k hledisku amatérského fotbalu s tím, že největší středočeský zaměstnavatel ŠKODA-AUTO, a s ním spojené další výrobní firmy a společnosti, mají od 30. července do 13. srpna celozávodní dovolenou. Došlo by k překládání velkého množství zápasů ve velké části kraje, což by byla zátěž nejenom pro STK, ale především pro kluby,“ zdůraznil Knobloch. 

SKFS se tedy rozhodlo zahájit soutěže ve standardním termínu tedy 14.-15. srpna. „Tímto jsme se       dostali do skluzu oproti soutěžím Řídicí komise Čechy, které začínají již v doporučeném termínu FAČR. Tudíž v povinné návaznosti na vyšší soutěže, mládežnické týmy ŘKČ, náš kraj musí začít třetím kolem. STK SKFS byla nucena celé losování a přidělení čísel do Bergrovy tabulky předělat jak u kategorie dospělých, tak mládeže,“ popisoval celý proces Ondřej Knobloch a pokračoval: „Snažili jsme se v co největší míře vyhovět požadavkům klubů, které chtějí svá utkání hrát o víkendech například proti své mládeži tak, aby byli schopni zajistit každé mužstvo v co nejlepší podobě. Je jasné, že nelze vyhovět stům procentům žádostí od klubů, stejně tak s ohledem na hrací dny a časy s návazností na obsazování komise rozhodčích. Je potřeba rozdělit soutěže SKFS úměrně do obou dnů víkendu, abychom pokryli co největší počet zápasů všemi rozhodčími.“

Vedení SKFS věří, že kluby, kterým nebylo ze sta procent jejich požadavkům vyhověno, pochopí tuto nelehkou situaci s ohledem na velikost našeho kraje a počet krajských týmů ve všech soutěží dospělých i mládeže.

Návrh rozlosování ročníku 2021/2021 SKFS k 15. 7. 2021

AKTUALITY

KALENDÁŘ

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU