Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Tuchlovice po kanonádě unikají ze dna

22.5.2018 | rubrika: Komise rozhodčích
Tuchlovice po kanonádě unikají ze dna

Nejzajímavější výsledek 26. kola krajského přeboru viděl stadionek v Tuchlovicích na Kladensku, kde domácí tým přehrál v boji dvou hodně namočeným týmů Poříčany vysoko 7:0. Unikl tak podobně jako Hvozdnice výhrou nad Libiší z ohroženého spodku tabulky. Tam zůstali hosté, ale také celky Semic a Kutné Hory.

Tuchlovice sice nezačaly s poříčany úplně ideálně, ale brzy je probula přesná hlavička stopera Nejedlého. Tým se rozehrál a měl i kus štěstí, protože dvě následující rány Cabejška a Krause mířily do břevna. Tu první ale stihl uklidit do sítě dorážející Pudil a druhá se odrazila od země do sítě rovnou. Tuchlovice pak zápas ovládly a nepolevily ani po obrátce, kdy se prosazovali hlavně jejich mladí hráči (Kala, Procházka). Zápas tak skončil nevídaným debaklem soupeře. „Ještě úplně klidní nejsme, chybí nám jedna výhra, ale kluci mi udělali radost,“ těšilo předsedu Tuchlovic Josefa Beštu.  

Před stovkou svých diváků nechtěli zklamat borci Nespek. Tým z Benešovska nic nehoní, to hosté ze Semic ano, přesto domácí vyhráli. V úvodu sice prohrávali, ale pak zlepšili výkon a zásahy Braného a Buriána otočili na konečných 2:1. Hosté už tlaku v závěru vytěžili jedinou šanci a tu nedali. Teď už se souboj o záchranu zúžil na tři týmy,“ ulevil si vedoucí Semic Miroslav Čepelka.

Dodejme, že při ne právě ideálním vývoji v divizích mohou spadnout až čtyři mužstva, a tak jsou kromě posledních Rejšich v kritické situaci jak Semice, tak Poříčany i Kutná Hora. Všechny ale nyní budou hrát doma.

Co se týče postupových míst, i tak došlo k jednomu velkému překvapení. Zatímco vedoucí Poříčí nad Sázavou s Kutnou Horou nezačalo moc dobře, ale nakonec zápas zase zvládlo a připsalo si jedenáctou jarní výhru 3:0, Horky a Beroun sehrály úplně jiné zápasy.

Horky ten svůj zvládly, i když derby s k sestupu odsouzeným Rejšicím nebylo ani pro ně legrační. Rejšice sympaticky bojují až do konce, kanonýr Bělík je dokonce po pauze poslal krásnou dalekonosnou ranou do vedení, jenže i hosté mají střelce par excellence, byť v posledních zápasech mlčel. Teď se ale Bohumil Nádeníček probudil a brzy srovnal, pro jeho tým to byl první gól po třech zápasech! Nakonec si hosté odvezli všechny body, které jim zajistil po závaru Šimek. Možná jim tak pojistil i postup, protože třetí Beroun i jeho pronásledovatelé prohráli a Horky mají k dobru už osm bodů. Trenér Aleš Kohout je sice rád, ale mrzí ho výpadky v ofenzivě. A uznal, že Rejšice mají přes své hrozivé postavení v tabulce dobrý tým. Ten se bohužel neschází pravidelně v plné síle a na to doplatil.

Jak už bylo řečeno, Horky potěšilo zaváhání jejich soků. Šok zažil doma Beroun. Tým hrající v obrovské pohodě pokořil obranu Nového Strašecí jen jednou (kým jiným než Horelem), ale to už bylo jen vyrovnání dvacet minut před koncem. Zdálo se, že zápas spěje k penaltovému závěru, ale v 90. minutě hostující Ondřej Pařízek po rohu hlavou dokonal překvapení. „Vedli jsme zaslouženě, ale po obrátce byli lepší domácí. V poslední chvíli se k nám přiklonilo štěstí,“ přiznala opora Strašecí Ján Ducár a pochválil spoluhráče Mžourka, že téměř dokonale pokryl Horela.  Kouč Petr Svoboda dovedl Strašecí ke třetí výhře za sebou a má po po nástupu na lavičku stoprocentní bilanci.

Z aspirantů na postup nebodovala ani Libiš. Ve Hvozdnici nedala přes řadu možností žádný gól, a když v 70. minutě neuhlídala bývalého velkého srdcaře pražské Sparty Luďka Straceného, bylo zle. Zato domácí byli šťastní, podobně jako Tuchlovice jsou v tabulce z nejhoršího venku. Ani jim nevadilo, že jindy neomyslný střelec Mráz kopl za stavu 1:0 penaltu jen do břevna. „Zápasy si prohráváme prakticky sami. Opticky to vypadá, že jsme k neporažení, ale když se dostaneme do gólové příležitosti, nejsme schopni ji s chladnou hlavou vyřešit,“ naštvaně hodnotil duel pro Mělnický deník tentokrát nehrající trenér Libiše Zdeněk Šenkeřík.

Libiš už klesla na pátou příčku za Lhotu. I ta na hřišti Spartaku Příbram prohrála, ale odvezla si aspoň bod, když zkušený Šalamoun v závěru vyrovnal na 1:1. Spartak uspěl až v rozstřelu.  

Snímek je ze zápas Nespeky - Semice, autorem je Luděk Rublič

AKTUALITY

KALENDÁŘ

Fortuna logo male zelene pozadi leve
Fortuna logo male zelene pozadi prave

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU