Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresXL toneryXLZidleHondlEG advisorsczClavinCzech Sport Travel
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoITTecJapstenChětěbořAuto DvořákKralicek etiketyNárodní dům na Vinohradech

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Trpišovského zásah může hodně napovědět

15.5.2018 | rubrika: Komise rozhodčích
Trpišovského zásah může hodně napovědět

Boj o vítěze krajského přeboru, zdá se, je blízko finálovému verdiktu. Poříčí zdolalo v minulém kole Horky ve vzájemném zápase a v neděli jim pláchlo ještě víc. V poslední minutě totiž zachránilo výhru v Semicích, zatímco Horky nečekaně doma padly s Nespeky.

V Semicích hrál předposlední s prvním, ale na hřišti to tak nevypadalo. Ač Poříčí dosud v deseti jarních zápasech neztratilo ani bod a dostalo jen tři góly, tentokrát mu pomohla i neschopnost domácích proměnit šance. Měli je hlavně v prvním poločase, jenže ani Rychtařík v největší možnosti neuspěl, když trefil břevno. Po obrátce přece jen Poříčí přidalo, ale když mu rozhodčí neuznali gól, zdálo se, že duel skončí plichtou. Proti byl v 90. minutě kanonýr Jakub Trpišovský, který hlavičkou po rohu udělal radost jedněm a druhé srazil na kolena, Semice totiž klesly na poslední místo. „Měli jsme větší vůli po vítězství a udrželi nervy na uzdě. Naše série je úchvatná,“ měl po zápase radost trenér Poříčí Pavel Šimáček. 


V Horkách nečekaně slavili hráči Nespek, hlavně díky střelecké potenci Marka Večery. Ten krásnou ranou z rohu velkého čtverce otevřel skóre a před pauzou přidal ochromeným domácím další gól. Když pak gólman Drážek potvrdil svoje kvality a vyčapal pár nebezpečných pokusů favorita a navíc Kubec z brejku přidal trefu na 0:3, bylo o překvapení víkendu postaráno. Jsem na kluky strašně pyšný, strašně jim děkuju, jsem prostě nadšený,“ neskrýval radost prezident Nespek Petr Králíček.

Co se týče postupu, zahýbal matematikou také duel v Libiši, kde hostoval čtvrtý Beroun. Český lev-Union potvrdil velkou formu a vyhrál důležité utkání 2:1. A je na třetím místě, které může značit postup do divize. „V novodobé historii klubu už jsme překonali náš bodový rekord a uvidí se co dál,“ usmíval se v rozhovoru pro středočeské Deníky kanonýr Marek Horel, který zápas svým 23. trefou sezony rozhodl. „Jaro ani tak nebalíme. Ještě jsou ve hře body za pět kol. Hráči se k tomu ale musejí postavit trochu jinak,“ vykládala domácí hvězda Zdeněk Šenkeřík, který se vrátil po dlouhém zranění, jeho tým ale korigoval až v závěru.

O postup by se mohla poprat ještě Lhota, ta ale ztratila doma bod se zachraňujícími se Tuchlovicemi. Vyhrála nakonec na penalty, když soupeři doslova darovala vyrovnání na 2:2 špatnou malou domů. „Měli jsme rozhodnout už v úvodu, měli jsme jednu šanci za druhou,“ litoval trenér Lhoty Zdeněk Kudela. Hosty mrzel jen nepovedený penaltový rozstřel, ty obvykle v minulosti zvládali. „Ale hráči si za výkon zaslouží pochvalu. Škoda, že tak nehráli také v jiných zápasech,“ říkal tuchlovický předseda Josef Bešta.

Jeho hodnocením přecházíme plynule do boje o záchranu. O Semicích a jejich pádu téměř na dno tabulky (poslední jsou jasně Rejšice) už řeč byla, ty ale dál mají šanci. Tuchlovicím pomohl bodík z derby ve Lhotě, Slaný se dostalo výhrou 3:1nad Hvozdnicí už asi definitivně nad sestupové pásmo.

Jiné je to právě s Hvozdnicí, která uměla Mrázem ve Slaném vyrovnat, ale jinak byla v proměňování šancí horší než domácí, jimž pomohla dokonale přesná rána stopera Hansla za stavu 1:1.

Z ohrožených mužstev bodovaly naplno ještě Nové Strašecí, které nedalo šanci posledním Rejšicím, ale také Kutná Hora a Poříčany.

Nečekal se hlavně debakl Příbrami v Kutné Hoře 0:4. Domácí udeřili dvakrát před první pauzou a zápas dostal jasný rád. Sparta navíc hrála proti oslabenému a hodně mladému týmu hostů dobře i po změně stran, uklidnila ji penalta proměněná Francem a má body. Ty potřebuje o to nutněji, že nyní míří na půdu neporazitelného Poříčí. „Pořád nás čeká strašně dlouhá cesta, konkrétně pět náročných kol, která rozhodnou o tom, jak nakonec sezona skončí,“ hodnotil jinak spokojený trenér Kutné Hory Radek Kulhánek.

Na čtrnáctou příčku se vyšplhaly zpět před semického rivala Poříčany. Ty po dvou prohrách zabraly a doma přetlačily o gól Klíčany 3:2. Otěže zápasu držely celkem pevně, ale ke konci přišla komplikace, když hosté osm minut před koncem snížili na 3:2. Zbytek duelu si ale domácí pohlídali.

V dalším kole mají z ohrožených mužstev nejtěžší los už zmíněná Kutná Hora (míří do Poříčí) a také Nové Strašecí, které čeká mač na hřišti rozjetého Berouna. Velmi zajímavá konfrontace bude k vidění v Tuchlovicích, kam míří Poříčany. Tam půjde o šest bodů.

Snímek je zápasu Lhota - Tuchlovice. Autor: Miroslava Hejduková

AKTUALITY

KALENDÁŘ

Fortuna logo male zelene pozadi leve
Fortuna logo male zelene pozadi prave

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU