Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Trpišovského zásah může hodně napovědět

15.5.2018 | rubrika: Komise rozhodčích
Trpišovského zásah může hodně napovědět

Boj o vítěze krajského přeboru, zdá se, je blízko finálovému verdiktu. Poříčí zdolalo v minulém kole Horky ve vzájemném zápase a v neděli jim pláchlo ještě víc. V poslední minutě totiž zachránilo výhru v Semicích, zatímco Horky nečekaně doma padly s Nespeky.

V Semicích hrál předposlední s prvním, ale na hřišti to tak nevypadalo. Ač Poříčí dosud v deseti jarních zápasech neztratilo ani bod a dostalo jen tři góly, tentokrát mu pomohla i neschopnost domácích proměnit šance. Měli je hlavně v prvním poločase, jenže ani Rychtařík v největší možnosti neuspěl, když trefil břevno. Po obrátce přece jen Poříčí přidalo, ale když mu rozhodčí neuznali gól, zdálo se, že duel skončí plichtou. Proti byl v 90. minutě kanonýr Jakub Trpišovský, který hlavičkou po rohu udělal radost jedněm a druhé srazil na kolena, Semice totiž klesly na poslední místo. „Měli jsme větší vůli po vítězství a udrželi nervy na uzdě. Naše série je úchvatná,“ měl po zápase radost trenér Poříčí Pavel Šimáček. 


V Horkách nečekaně slavili hráči Nespek, hlavně díky střelecké potenci Marka Večery. Ten krásnou ranou z rohu velkého čtverce otevřel skóre a před pauzou přidal ochromeným domácím další gól. Když pak gólman Drážek potvrdil svoje kvality a vyčapal pár nebezpečných pokusů favorita a navíc Kubec z brejku přidal trefu na 0:3, bylo o překvapení víkendu postaráno. Jsem na kluky strašně pyšný, strašně jim děkuju, jsem prostě nadšený,“ neskrýval radost prezident Nespek Petr Králíček.

Co se týče postupu, zahýbal matematikou také duel v Libiši, kde hostoval čtvrtý Beroun. Český lev-Union potvrdil velkou formu a vyhrál důležité utkání 2:1. A je na třetím místě, které může značit postup do divize. „V novodobé historii klubu už jsme překonali náš bodový rekord a uvidí se co dál,“ usmíval se v rozhovoru pro středočeské Deníky kanonýr Marek Horel, který zápas svým 23. trefou sezony rozhodl. „Jaro ani tak nebalíme. Ještě jsou ve hře body za pět kol. Hráči se k tomu ale musejí postavit trochu jinak,“ vykládala domácí hvězda Zdeněk Šenkeřík, který se vrátil po dlouhém zranění, jeho tým ale korigoval až v závěru.

O postup by se mohla poprat ještě Lhota, ta ale ztratila doma bod se zachraňujícími se Tuchlovicemi. Vyhrála nakonec na penalty, když soupeři doslova darovala vyrovnání na 2:2 špatnou malou domů. „Měli jsme rozhodnout už v úvodu, měli jsme jednu šanci za druhou,“ litoval trenér Lhoty Zdeněk Kudela. Hosty mrzel jen nepovedený penaltový rozstřel, ty obvykle v minulosti zvládali. „Ale hráči si za výkon zaslouží pochvalu. Škoda, že tak nehráli také v jiných zápasech,“ říkal tuchlovický předseda Josef Bešta.

Jeho hodnocením přecházíme plynule do boje o záchranu. O Semicích a jejich pádu téměř na dno tabulky (poslední jsou jasně Rejšice) už řeč byla, ty ale dál mají šanci. Tuchlovicím pomohl bodík z derby ve Lhotě, Slaný se dostalo výhrou 3:1nad Hvozdnicí už asi definitivně nad sestupové pásmo.

Jiné je to právě s Hvozdnicí, která uměla Mrázem ve Slaném vyrovnat, ale jinak byla v proměňování šancí horší než domácí, jimž pomohla dokonale přesná rána stopera Hansla za stavu 1:1.

Z ohrožených mužstev bodovaly naplno ještě Nové Strašecí, které nedalo šanci posledním Rejšicím, ale také Kutná Hora a Poříčany.

Nečekal se hlavně debakl Příbrami v Kutné Hoře 0:4. Domácí udeřili dvakrát před první pauzou a zápas dostal jasný rád. Sparta navíc hrála proti oslabenému a hodně mladému týmu hostů dobře i po změně stran, uklidnila ji penalta proměněná Francem a má body. Ty potřebuje o to nutněji, že nyní míří na půdu neporazitelného Poříčí. „Pořád nás čeká strašně dlouhá cesta, konkrétně pět náročných kol, která rozhodnou o tom, jak nakonec sezona skončí,“ hodnotil jinak spokojený trenér Kutné Hory Radek Kulhánek.

Na čtrnáctou příčku se vyšplhaly zpět před semického rivala Poříčany. Ty po dvou prohrách zabraly a doma přetlačily o gól Klíčany 3:2. Otěže zápasu držely celkem pevně, ale ke konci přišla komplikace, když hosté osm minut před koncem snížili na 3:2. Zbytek duelu si ale domácí pohlídali.

V dalším kole mají z ohrožených mužstev nejtěžší los už zmíněná Kutná Hora (míří do Poříčí) a také Nové Strašecí, které čeká mač na hřišti rozjetého Berouna. Velmi zajímavá konfrontace bude k vidění v Tuchlovicích, kam míří Poříčany. Tam půjde o šest bodů.

Snímek je zápasu Lhota - Tuchlovice. Autor: Miroslava Hejduková

AKTUALITY

KALENDÁŘ

Fortuna logo male zelene pozadi leve
Fortuna logo male zelene pozadi prave

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU