Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Střídání v čele, Poříčany přepustily místo Slanému

13.11.2018 | rubrika: Komise rozhodčích

Hlavním magnetem předposledního podzimního kola Ondrášovka krajského přeboru bylo střetnutí v Poříčanech, kde nečekaně urvala tři body kutnohorská Sparta. Po výhře 2:1 sesadila svého soka z čela tabulky, kam pustila SK Slaný.

„Zápas blbec,“ posteskl si trenér Poříčan Zdeněk Šmejkal. Jeho tým sice před poločasem aspoň odpověděl Šmidrkalovým trestňákem na úvodní branku Kacafírka z pokutového kopu, ale po přestávce už mu štěstí nepřálo. Nedal dvě jasné šance, následně přišel o vyloučeného Prejzka a po centru Hradílka zápas rozhodl opět Kacafírek.

Přímou bitvu dvou nejlepších střelců přeboru tak nad Bohumilem Nádeníčkem vyhrál – před utkáním měli patnáct zásahů. Nádeníček však svoje šance nedal.
„Domácí nás sice na konci tlačili, snažili se dávat dlouhé balony do vápna, ale nakonec bereme tři body,“ byl spokojený kutnohorský trenér Radek Kulhánek.

Slaný vyrazilo za soupeřem nikoliv do Libušína, kde divoká prasata soustavně ničí travnatý povrch (naposledy o víkendu), ale do nedalekých Srb u Tuchlovic. Svěřenci kouče Jiřího Pazdery byli lepším týmem, brzy šli do vedení krásnou ranou Galbavého, jenže v první půli se Baník soupeři ještě vyrovnal a povedlo se mu to i ve skóre, když se po centru prosadil Sejtarija.

Druhá část už patřila hostům, které brzy nasměroval k výhře v posledních týdnech hodně produktivní Maroušek. Když v 70. minutě dorazil Holly na 1:3, bylo po zápase, byť se nakonec hosté trefili ještě jednou. „Rozhodla fyzická kondice, na obrat jsme neměli,“ uznal předseda Libušína Petr Bartoš a zadák Jiří Veselý s ním souhlasil: „Středové trio Slaného – Křeček, Mareš, Galbavý – to je fakt síla.“

O kousek dál, přímo v Tuchlovicích, se hrálo další derby Kladenska. A tady šlo o derby se vším všudy, vesnice od sebe leží jen pár kilometrů. Hosté ze lhoty byli favoritem, jenže zahodili dost šancí a poločasové vedení 2:1 uhájili jen do 85. minuty, kdy perfektní standardku  Pudila zadák Kabyl ml. nezachránil a poslal míč do vlastní sítě. Tuchlovice pak vyhrály i penalty, i když jim chytal náhradník Pospíšil. „Martin Šimek musel do práce, ale mladý Pospíšil chytal skvěle. A my zase ukázali velké srdce, protože Lhota na hřišti jasně ukázala, jak vynikající tým má,“ řekl domácí kouč Martin Hřídel. Jeho protějšek Jiří Kabyl žehral hlavně na zahozené šance v prvním poločase, kdy byla Lhota lepší.

Na  Kladensku ještě chvíli zůstaneme, protože tady nečekaný lup ukořistili fotbalisté Hvozdnice. A po průběhu druhého poločasu zápasu ve Hřebči jsou možná i naštvaní, že neodvezli body všechny, protože vyhráli 4:3 až po penaltovém rozstřelu. Na druhou stranu Hřebeč vládla zápasu do poločasu a mohla klidně vést dramatičtěji než 2:0. „Soupeři se rozehrál parádně Třešňák a my ztratili pohyb. To rozhodlo,“ řekl hřebečský Jozef Janík a neskrýval velké zklamání.

Mnohem větší překvapení než Hvozdnice ale nachytalo Nové Strašecí. Týden po nečekané výhře 3:90 nad Nespeky připojilo šokující výhru ve Vykání 3:1. Ta vůbec nepokryla střelce Kaválka, který jí dal všechny góly. Po obrátce se trefil ze dvou trestňáků, druhý byl od postranní čáry – a přesně do zadní šibenice. Vykáňští přiznali, že hlavně po přestávce hráli špatně, ovšem i oni pár šancí měli.

Zbylé zápasy byly poměrně jasné. Nespeky zapomněly na prohru ve Strašecí a stejným výsledkem 3:0 vyprovodily ze svého hřiště Poděbrady. Poslední Velim většinou prohrává po boji, ale tentokrát neměla v Klíčanech nárok. Už v první půli to bylo 4:0, stav se pak už neměnil. Poříčí uspělo vysoko 4:1 na půdě Spartaku Příbram, i když tady domácí přece jen bojovali a dokonce vedli. Jenže pak dostali bleskově dva údery a museli dohánět. Měli i některé šance, ale nedali, a když se dvacet minut před koncem prosadil nejlepší hráč zápasu Rejhon (2+1), bylo rozhodnuto.

Snímek je ze zápasu Tuchlovic (v červeném) proti Lhotě.