Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na Vinohradech
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise mládeže

Středočeské výběry zazářily na Olympiádě dětí a mládeže

02.7.2019 | rubrika: Komise mládeže
Středočeské výběry zazářily na Olympiádě dětí a mládeže

Ve dnech 23.- 28.6. se uskutečnila již IX. Letní Olympiáda dětí a mládeže, která se tentokrát 

konala v Liberci a Jablonci nad Nisou. Fotbalového olympijského turnaje se klasicky zúčastnil výběr chlapců kategorie U14. Novinkou pak byl i fotbalový turnaj dívek kategorie U14.

Tento turnaj je specifický tím, že jednotlivé krajské výběry reprezentují hráči a hráčky nikoliv podle klubové příslušnosti, ale podle místa svého trvalého bydliště. Turnaje se zúčastní všech 14 krajských výběrů, které jsou rozděleny do dvou skupin, ve kterých hrají systémem každý s každým. Posléze se pak střetnou týmy o konečné umístění. To znamená, že hráči sehrají během 4 dnů celkem 7 utkání a to je pěkná porce.

Pofesionální trenér mládeže Středočeského KFS Milan Kormaník vyslal spolu s trenérem týmu Danielem Huňou a vedoucím týmu Milošem Malinou do bojů následující hráče: 

Antonín Nerad, Petr Toula, Šimon Kameník, Martin, Řezníček, Matěj Zachoval, Lukáš Pajk (FSB Vlašim) Viktor Baier, Ondřej Deml, Kevin Huňa, Dominik Šustr, (1.FK Příbram),  Filip Kolář,Štěpán Vajgl, Matěj Zaplatílek, Jan Buryán (FK Mladá Boleslav), Jakub Lopatář, David Mikulanda (SK Slavia Praha), Matěj Šelicha (FK Dukla Praha)

Středočeské týmy se ve svých utkali postupně s výběry Jihočeského kraje, kraje Vysočina, Karlovarského kraje, Prahy a výběrů Královehradeckého a Olomouckého kraje. Oba středočeské výběry, chlapců i dívek, své skupiny vyhrály a kvalifikovaly se tak do finále turnajů, což lze považovat za velký úspěch.

Chlapci se ve finále utkali s vítězem druhé skupiny výběrem Pardubické kraje. Zápas, který mimo jiné přenášela i ČT 4, se nevyvíjel dobře, neboť v poločase Středočeši prohrávali 2:0. Ve druhém poločase pak po zlepšeném výkonu srovnali na konečných 2:2 i když měli i šance na vstřelení vítězného gólu. Rozhodnout tedy museli penalty, ve kterých byli mladí Středočeši úspěšní.

Krajský šéftrenér mládeže Milan Kormaník k chlapeckému turnaji řekl: „Olympijský turnaj krajských výběrů, je nejtěžším turnajem pro tuto věkovou kategorii v ČR. Sehrát ve čtyřech dnech 7 těžkých utkání, navíc v takových vedrech, vyzkouší hráče navíc i z morálně volních vlastností.  Turnaj navíc nezačal pro nás dobře, neboť pro zranění již první den z turnaje odstoupili hned dva naši hráči“. 

Výběr chlapců vytvořili hráči z celkem pěti klubů, přičemž největší zastoupení měl FSB Vlašim, tedy tým, který nehraje nejvyšší žákovskou soutěž. 

Milan Kormaník k tomuto dodává: „Kluci z Vlašimi předvedli nejen na tomto turnaji, ale i v utkáních mezikrajské soutěže FAČR, vysokou kvalitu ve své kategorii. Dokazuje to, že správně nastavený tréninkový proces dokáže vychovávat šikovné hráče i v nižších soutěžích. Ostatní nominovaní hráči pak potvrdili, že ve svých žákovských ligových domovských týmech patří mezi leadery. Velké poděkování, pak patří všem trenérům, kteří se o hráče ve svých klubech takto starají a navíc je dokáží připravit i pro krajské výběry“.

Děvčata se pak ve finále střetla s výběrem Jihomoravského kraje, ale tentokrát byl soupeř nad jejich síly. Přesto samotná účast ve finále byla pro dívky velkým úspěchem. 

Tady Milan Kormaník vyslal spolu s trenéry týmu Jakubem Kowolowskim a Miroslavou Lodeovou vyslal do bojů následující hráčky: 

Eliška Vondrová, Natálie Šťastná, Anna Bárková, Michaela Hamplová, Natálie Šermauerová, Michaela Machotová, Ester Svobodová (AC Sparta Praha) Tereza Krajčová, Lucie Trefilová (ABC Braník) Adéla Matějíčková (Kovohutě Podlesí), Lenka Černá, Karolína Vojáčková (FK Dukla Praha),Pavlína Rezková (Minerva FF), Karolína Vokurková (SK Lhota)

K dívčímu turnaji Milan Kormaník sdělil: „To co jsem řekl o chlapeckém turnaji platí v náročnosti i pro dívčí turnaj. Výběr tvořily dívky z větších i menších klubů. Všechny nominované  dívky pak prokázaly, že se v nominaci ocitly oprávněně a druhé místo bylo pro ně sladkou odměnou za jejich snažení. Rovněž zde patří poděkování všem klubovým trenérům, za jejich výbornou práci“.

AKTUALITY

KALENDÁŘ

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU