Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Strašecí vytrestalo Nespeky a bere nečekané body

06.11.2018 | rubrika: Komise rozhodčích

Vykáň odřízla z čela Kutnou horu, Příbram obrala o bodík Lhotu. A Nové Strašecí hodně nečekaně vysoko přehrálo Nespeky. To byly asi hlavní události 13. kola Ondrášovka krajského přeboru.

Výhra Strašecí nad Nespeky se opravdu nečekala. Hosté z Benešovska měli dosud skvělé výsledky, vítězili i nad nejsilnějšími mužstvy tabulky. Na hřišti v té chvíli nejhoršího týmu ale vůbec  neproměňovali  šance, jichž si vytvořili dostatek. A bránili hůř než je u nich zvykem, protože i domácí měli dost možností a Palko jednu do půle využil. V závěru pak Kaválek s Trnkou do otevřené obrany cennou výhru Bubáků pečetili.

„Hráči podali konečně výkon, který po nich chci. Bojovali, podstupovali osobní souboje, měli většinu odražených míčů a vytvářeli si šance, které jsme proměnili a zužitkovali tak k zasloužené výhře,“ byl nadšený trenér Strašecí Ján Ducár.

Radost z výsledku neměli asi ve Velimi, která spadla zpátky na poslední místo. Co jí žralo mnohem víc, byly zbytečně ztracené dva body doma s Hvozdnicí. Velim totiž vedla 2:0, ale náskok neudržela a padla v penaltovém rozstřelu. „Přesně jsme demonstrovali, jak se dá ztratit téměř vyhraný zápas. Soupeři stačily tři akce, aby dal dva góly,“ byl nešťastný trenér Velimi Vladimír Malinovský.

Hosty zvedla branka Mráze ze 73. minuty, prakticky vzápětí vyrovnal Hodosi. přitom ještě nedávno si stěžovali, že jim druhé poločasy vůbec, ale vůbec nevycházejí. Teď bylo vše opačně.

Ve spodku tabulky si naopak pomohly Poděbrady nečekanou výhrou nad zatím úspěšnějším dalším nováčkem Libušínem. Pomohl jim kuriózní vítězný zásah v sobotu dvougólového Nováka, který využil nepovedené kličky gólmana Hejduka. Bojovné Poděbrady sice následně inkasovaly na 2:1, ale závěr i s trochou štěstí přežily.

Na vrchu tabulky zůstaly po zásluze Poříčany, které nedaly doma šanci kvalitní Hřebči. Vyhrály 4:0 a i soupeř přiznal, že proti tak kvalitnímu mužstvu v sezoně ještě nenastoupil.  A to Hřebeč schytala doma debakl od druhého Slaného. „Už po prvním poločase jsme mohli vést větším než dvoubrankovým rozdílem,“ měl jasno trenér Poříčan Zdeněk Šmejkal.

Zmíněné Slaný – s Vykání asi největší rival Poříčan - svůj zápas také zvládlo, v posledních týdnech trochu vadnoucí Tuchlovice zdolalo jasně 4:1. Zajímavostí byl gól už po minutě hry, který dal pozdější hrdina zápasu Maroušek. Tuchlovice ještě srovnaly, ale před půlí dvakrát inkasovaly a po obrátce nedovedly využít slabších chvilek jinak lépe hrajících domácích. „Ti vyhráli zaslouženě, my se musíme přichystat na dalšího kandidáta na postup – Lhotu. To je pro nás větší derby a hrajeme doma,“ burcuje trenér Martin Hřídel.

Právě Lhotu zaskočil Spartak Příbram. Na jejím hřišti sice prohrál, ale až po rozstřelu 0:1. Příbramští nechali Lhotu hrát, ale jen třicet metrů od vlastní brány. Jejich taktika spolu s dobrým pohybem a nasazením slavila úspěch, i když Lhota některé tutovky měla, ale nedala. „Když už jsme se do vápna dostali, tak jsme šancemi pohrdli. Chyběla nám lehkost, abychom dostali utkání na stranu, na kterou jsme ho dostat potřebovali,“ přiznal kouč Lhoty Jiří Kabyl.

To Marek Zárybnický hodnotil zápas přes prohru vlastně spokojeněji. „Aby ne, Lhota má silný tým a my tady získali určitě plusový bod,“ řekl a pokračoval:  „Výborně jsme bránili a chodili do brejků. Tak jsme se domluvili a tak to kluci i hráli.“

V přímém souboji o třetí místo tabulky vyhrála Vykáň na půdě Kutné Hory 3:1, přitom Sparta v úvodu vedla zásahem Kacafírka. Ale jak byli před týdnem hosté proti Poříčanům horší, teď byla kvalita na jejich straně. Když se přidala taková paráda, jakou předvedl při ráně do šibenice Vobořil (gól na 1:2), nemohl se jim obrat nepovést. „Nějaké šance jsme ještě měli, hlavně Kacafírek, ale hosté vyhráli zaslouženě,“ přiznal trenér Kutné Hory Radim Kulhánek, jemuž kvůli zranění scházela jedna z velkých opor Wolf.

Zápas týmů ze středu tabulky se odehrál v Poříčí nad Sázavou. Domácí porazili Klíčany 3:2 po rozstřelu, ale sami přiznali, že tentokrát byl soupeř lepší a šancí si vytvořil daleko víc. Zazářil ale poříčský gólman Tlamicha, ten je v posledních týdnech ve formě.

Snímek: V Poříčanech