Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na Vinohradech
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Strašecí se odlepilo ode dna, A třídám vládnou Komárov a Kosmonosy

14.5.2019 | rubrika: Komise rozhodčích

Cenný krok k záchraně ONDRÁŠOVKA krajského přeboru udělali doma fotbalisté Nového Strašecí, když získali dva body proti Spartaku Příbram. A sahali dokonce po třech. Na čele tabulky se nic zásadního neměnilo, favorité v uplynulém kole neztratili ani bod.

Ve Strašecí se hrálo o šest bodů, tomu odpovídalo nasazení obou mužstev. Diváky zaujal divoký úvod druhého poločasu, v němž šli hosté do vedení, ale brzy ho nejen ztratili, ale inkasovali i druhou branku. Mohli i zvýšit, jenže Trnka pálil do břevna a Příbram toho využila. V 88. minutě dostal míč k noze Pazderník a mířil dokonale k tyči – 2:2. Strašečtí vyhráli alespoň penaltový rozstřel, a tak jejich zklamání nebylo tolik čitelné. „Bohužel jsme nedůsledností soupeři dovolili v závěru vyrovnat. Měli jsme vyhrát za tři body, ale neproměňovali jsme šance. Nakonec tedy bereme ´dobré´ dva body,“ řekl trenér domácích Ján Ducár.

V zápasech elitního kvinteta se žádné překvapení neurodilo. Úplnou pohodu prožily Poříčany, které doma vedly na slátanou sestavou Libušína za čtvrt hodiny  3:0 a pak už si fotbal jenom užívaly. Možná až moc, trenérovi Zdeňku Šmejkalovi se to nelíbilo. „Druhou půli se mi snad ani nechce hodnotit. Zápas už jsme bohužel jen dohrávali, a to mě mrzí. Místo toho, abychom soupeři přidali další branky,“ mračil se lodivod po konečné výhřýe 4:0.

Téměř stejně na tom bylo i Slaný, na jehož hřiště dorazila Hvozdnice bez největších hvězd Třešňáka a Mráze. Slánský tým se mohl spolehnout na kapitána Hořejšího, který hlavně po akcích dvorního nahrávače Galbavého nastřílel hattrick. Jeho tým vedl už v poločase 5:0 a nebylo co řešit – po obrátce už oba týmy jen upravily skóre na 6:1 z pokutových kopů. „Soupeř byl oslabený příliš citelně, brankář Sedlák se po delší době v bráně spíše nudil,“ usmál se vedoucí mužstva Slaného Milan Šúr.

Také Poříčí zvládlo první poločas ve Hřebči přepychově, i bez některých opor ho vyhrálo 3:0. Ale tady to zase tak jasné nebylo, protože domácí hráli dobře, po obrátce snížili a sahali i po druhém gólu. Ten nakonec nepadl a místo toho v závěru hlavní postava dramatu Verner zkompletoval hattrick.  „Přitom jsem ho dal na hrot poprvé v sezoně, když scházeli Trpišovský i Páv. Ale zakončoval výborně,“ chválil Vernera trenér Pavel Šimáček, který byl téměř maximálně spokojen s prvním poločasem, zato s druhým nikoliv. „Přestali jsme dělat to, co nás zdobilo v první části,“ zlobil se, ale celkově tým pochválil. „I proto, že domácí vůbec nehráli špatně,“ dodal.

Domácím nezbylo, než potřetí v řadě během anglického týdne soupeři pogratulovat. „Špatný týden, kdy všechno, co šlo na naši bránu, skončilo gólem. A nebylo to brankářem, soupeři jednoduše přesně stříleli. Nedá se nic dělat, musíme se chytit na Vykáni,“ plánuje manažer Hřebče Štěpán Sádecký, jehož mrzelo hlavně vyřazení z poháru v Komárově.

U čela se dál drží také druhá Lhota, která právě v Poříčí ztratila dlouhou sérii neporazitelnosti. Proti Velimi doma zabrala, Chlapec ji přesnou hlavičkou poslal do vedení a nakonec dosáhla ve druhém poločase Valínem i na druhou branku, která ji uklidnila. V závěru přidal favorit ještě jeden gól. „Je to o gólech a dnes jsme dali. Sice nám jeden neuznali, ale mužstvo šlo za výsledkem dál a zaslouženě vyhrálo. Soupeř se spoléhal hlavně na obranu, do žádných šancí jsme ho nepustili,“ mínil trenér Lhoty Jiří Kabyl.

Kvalitu domácích ocenil i zadák hostů Lukáš Seifert. „Lhota ukázala obrovskou kvalitu, dobře kombinovala, perfektně se pohybovala na velkém prostoru. Troufnu si říct, že s lepším soupeřem jsme se letos nesetkali,“ uvedl pro Kolínský deník.

U špice se dál drží také Kutná Hora. Ani ona se nemusela na výhru proti Tuchlovicím nadřít, šancí měla nepočítaně, jenže nakonec z toho bylo obrovské drama. Sparta totiž proměnila v první půli jenom dvě možnosti a hosté přišli po přestávce na trávník s tím, že ostudu si dál dělat nebudou.  Jejich tahoun Šimon Procházka snížil a pak připravil i vyrovnání Brnovjákovi. Najednou se hrála otevřená partie, kterou rozsekl až přesně kopnutý trestňák domácího Filipce z 86. minuty. Trenér Kutné Hory Radek Kulhánek si tak hlasitě oddechl: „Ve druhé půli jsme hráli vlažně, ležérně, přitom jsme v  kabině dali jasné pokyny. Nepoučili jsme se z toho, až došlo k vyrovnání. Zápas se najednou z jasné záležitosti proměnil v drama, naštěstí jsme ze standardní situace dali třetí branku,“ oddechl si trenér Hory.

A ještě na skok do I. A třídy, kde se bojuje o příští účast v krajském přeboru. Rozhodně tam mají namířeno borci  Komárova. Tým z Hořovicka s výbornými plejery v sestavě kromě toho, že v soutěži ještě neprohrál a jasně vede skupinu A, tak postoupil minulý týden i do finále AGRO CS poháru právě proti Kutné Hoře. Ani tam nebude bez šancí. O víkendu porazil Velkou Dobrou, ale celek ze spodu tabulky kladl nečekaný odpor a hlavně se domácím dlouho vyrovnal i herně. Nakonec to skončilo 4:2.

Ve skupině B je situace podstatně dramatičtější. Kosmonosy uhájily první příčku i po bitvě se třetí Vlašimí, kterou ale vyhrály hodně šťastně. Za stavu 2:2 si hostující Plachý dal v 94. minutě vlastní branku. Druhá Lysá zase poznala, že není lehkých soupeřů: na hřišti posledních Semic se trápila téměř hodinu hry a prohrávala 0:1. Pak se před pěknou návštěvou téměř dvou stovek diváků přece jen hosté prosadili Ježkem a nakonec otočili na 3:1 ve svůj prospěch.

Snímek je z utkání Slaný (v bílém) - Hvozdnice 6:1. Autorem je Vladislav Lukáš