Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Strašecí s kanonýrem Kaválkem šokovalo lídra přeboru

27.3.2018 | rubrika: Komise rozhodčích
Strašecí s kanonýrem Kaválkem šokovalo lídra přeboru

Další výsledkové šoky nabídlo třetí jarní kolo krajského přeboru fotbalistů. Hlavně se ale konečně odehrálo téměř kompletní – pouze Klíčany s Příbramí musely odkládat. Nejvíc zatím udivují výsledky Poříčan, zdaleka se nečekala ani výhra trápícího se Nového Strašecí nad lídrem z Horek nad Jizerou.

Strašecí se v přeboru trápilo už na konci podzimní části a zle vstoupilo i do části jarní. Možná ho probudila hrozba pádu na sestupové příčky, každopádně doma s Horkami zabralo a hlavně díky střeleckému apetitu šikovného šutéra Martina Kaválka vyhrálo nečekaně 3:1. Kaválek vstřelil všechny tři góly svého týmu! Na jeho první trefu ještě odpověděl Šťastný, ale pak už pálil jen domácí špílmachr. „Ale je potřeba sbírat body dál,“ dobře ví Kaválek.

Stačí mu totiž pohled na tabulku, kde na zadním voji pořádně přituhlo. Poříčany od obratu v Semicích válí doslova brilantně a doma porazily 3:2 na podzim elitní Lhotu, které se tak vstup do jara vůbec nepovedl. Favorit hlavně prohospodařil první poločas, kde mu rychlí domácí dali tři góly. Poříčany tak už mají 15 bodů, přitom po podzimu nasbíraly jen 4.

Radost z toho určitě nemají v Semicích a možná v hlavách hráčů i funkcionářů ještě víc vyskakuje vztek, že Poříčany v prvním jarním kole neporazili, když k tomu měli tak blízko. Teď ztrácejí čím dál víc a nic jim nebyl platný ani hodně bojovný boj na půdě druhé Libiše. Ta se po mizerném vstupu do jara potřebovala sebrat a nakonec se jí to povedlo po výhře 4:3. Trenér Zdeněk Šenkeřík tentokrát kvůli zranění jen koučoval a chválil tým hlavně za útočnou fázi. „Když budeme hrát takhle, nebude mi tolik vadit, že sem tam nějaký gól dostaneme,“ říkal.

Důležité body v boji o záchranu vyválčily i Rejšice, i když mohou mluvit spíš o ztrátě, protože byly doma lepší než Tuchlovice a nemusely je porazit až na penalty 3:2. Hostům markantně pomohl mladý brankář Pospíšil, který před časem vytlačil z brány zkušeného Šimka. Ten by se ovšem zase hodil na penaltový rozstřel, které obvykle vyhrával.

Zpět na čelo tabulky, kde zaváhání Horek využily další týmy. Už zmíněná Libiš se přitáhla na rozdíl dvou bodů a Poříčí má dokonce ztrátu jen bodu (Horky ale zápas k dobru). Tým z Benešovska je na jaře zatím stoprocentní, už jako jediný. Navíc soupeřům nakládá pořádné příděly. Ve Hvozdnici vyhrál 6:0, celkově má na jaře ze tří utkání skóre 13:1!

Samostatnou kapitolou je Jakub Trpišovský. Brzy sedmadvacetiletý forvard dal druhý hattrick po sobě, celkem má na jaře na kontě osm gólů a celkovými čtrnácti trefami tvrdě dotírá na dosud nejlepší kanonýry soutěže – veterány Zdeňka Šenkeříka a Marka Horela z Berouna, byť ten se dvěma trefami do sítě Nespek také drží skvěle.

Právě jeho Beroun v dosud nezmíněném duelu deklasoval 4:0 Nespeky a ukázal, že hlavně doma  bude těžkým oříškem pro každého. Vždyť hosté přijeli na jeho trávník povzbuzeni dvěma jarními výhrami. Český lev-Union je tak ve špičce tabulky a druhá postupová pozice není moc daleko.

Do rekapitulace třetího jarního kola schází ještě duel ve Slaném, kde domácí favorit horkotěžko překonal Kutnou Horu 2:1. Vítězný a zatím nejdůležitější gól po příchodu ze Strašecí vstřelil Marek Hartman, kterého na podzim trápilo zranění.

Zápas byl hodně důležitý – jen vítěz si totiž zajistil aspoň na chvíli relativní klid v tabulce. Tím je Slaný, který ve středu čeká dohrávka s Horkami. Naopak Kutná Hora vrší neúspěch za neúspěchem a už je ohrožena – čeká ji těžké jaro. „Těší nás zisk třech bodů o to více, že jsme na něj dosáhli po výhře nad sousedem v tabulce, kterého jsme tak o dva body přeskočili,“ napsali Slaňáci na klubový web. 

Foto: Zatímco Slaný (v bílém) zvládlo těžkou bitvu s Kutnou Horou, Hvozdnice doma padla s Poříčím hrozivým poměrem 0:6. Autor: Roman Mareš

AKTUALITY

KALENDÁŘ

Fortuna logo male zelene pozadi leve
Fortuna logo male zelene pozadi prave

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU