Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplastAdidasAVH KladnoITTecJapstenChětěbořAuto DvořákKralicek etiketyNárodní dům na Vinohradech
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax time3D expresXL toneryXLZidleHondlEG advisorsczClavinCzech Sport Travel

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Souboj o první místo vyzněl pro Libiš

12.9.2017 | rubrika: Komise rozhodčích

Zápas dvou zatím elitních celků, ale také duel těch, jimž se start vůbec nepovedl. I to nabídlo páté kolo krajského přeboru fotbalistů. Po něm se v čele tabulky drží dvojice Libiš - Horky nad Jizerou.

Zvlášť Libiš čekal těžký výlet, hostovala totiž na půdě Lhoty, která měla shodně devět bodů a v létě hodně kádr posílila kvalitními borci z vyšších soutěží. Libiš navíc přijela bez exligisty Šenkeříka, přesto od začátku ukazovala, že nedorazila jen bránit. Domácí zlobila výborným pohybem, jenže šance, které byly k vidění na obou stranách, se změnily v góly až po obrátce.

Hostům se povedly dva smrtící brejky, které přetavili Šobr s Kvídou ve vedení o dvě branky. Sedm minut před koncem sice Kudela snížil, ale závěrečný tlak Lhoty už hosté přečkali i díky výbornému brankáři Kratochvílovi. „Prohráli jsme, nedali jsme šance v prvním poločase. Ale byl to pěkný fotbal a nejde pokaždé vyhrát,“ bral porážku sportovně šéf lavičky Lhoty Zdeněk Kudela.

Skvěle hrají také Horky, které se po nečekané sprše v Berouně vrátily na vítěznou vlnu. Nad Hvozdnicí vedly po půlhodině už o tři branky a jasný zápas dovedly k pohodové výhře 5:1. Hvozdnické potěšil jen gól Mráze v poslední minutě, Lukáš se díky němu dostal do čela tabulky střelců (6 gólů).

Novostrašecký šutér Martin Kaválek sliboval před zápasem v Kutné Hoře, že jeho tým už konečně zabere také venku. Sám šel svým větám silně naproti, dal pod Barborou dvě branky (celkem jich má už pět), ale jeho tým vedení neuhájil a nakonec zase venku padl – i když až po penaltách 2:3.

Zatím byla řeč o týmech, které v úvodu ročníku starosti nemají. Teď přijde řada na ty druhé. Semice vyhrály jen v úvodním kole nad Poříčany, od té doby se snaží marně. Chtěly to zlomit proti Berounu, ale ten v minulém kole nastartovala první výhra nad silnými Horkami a na hřišti Semic ukázal kvalitu. Zejména zkušený Horel za to vzal (2 góly), a byť Semičtí do poločasu vedli a Beroun po obrátce přišel o dva vyloučené borce, i tak dokráčel po povedených akcích k výhře 4:1. „My nehráli špatně ani první tři kola, jen jsme dělali individuální chyby, které nás srážely. Šest bodů tým nakopne, je větší chuť do tréninku a atmosféra je výborná,“ řekl Berounskému deníku trenér Berouna Jiří Krbeček.

Další duel zatím zklamaných týmů se odehrál v Poříčanech. Ty už po tříbodovém zisku doslova prahly, v tabulce byly poslední. A povedlo se. Proti Slanému se dvakrát trefil Sedláček, jednou dokonce rekordně rychle už v 1. minutě. A mužstvo z Nymburska už pustilo špatně hrající hosty je ke snížení.

Rozčarování zatím panuje v Rejšicích. Tým měl být podle prognóz mezi nejlepšími, fotbal špatný nehraje, jenže výsledky mu chybí. Další zmar prožily Rejšice na půdě Spartaku Příbram, kde sice vedly, ale soupeř do poločasu vyrovnal, a když už se vše schylovalo k penaltovému rozstřelu, bojovník Bábíček v 87. minutě urval tři body přece jen pro Příbramáky. Ti byli po celé utkání lepším mužstvem a v závěru hráli po vyloučení Pečínky proti deseti. „Byl to opět boj a nic pro slabá srdce,“ podotkl na klubových stránkách Spartaku jeho vedoucí týmu Martin Dostálek.

Foto je zápasu Lhota (v bílém) - Libiš. Autor: Deník