Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplastAdidasAVH KladnoITTecJapstenChětěbořAuto DvořákKralicek etiketyNárodní dům na Vinohradech
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax time3D expresXL toneryXLZidleHondlEG advisorsczClavinCzech Sport Travel

« více článků z Komise rozhodčích

Slaný sesadilo lídra, do čela vypluly po jízdě Horky

26.9.2017 | rubrika: Komise rozhodčích

Libiš už není lídrem krajského přeboru, vystřídali ji fotbalisté Horek nad Jizerou. Postaral se o to zatím nenápadný celek Slaného.

Slanému se úvod soutěže moc nepovedl, poztrácelo i tzv. povinné body, ale v minulém kole vyhrálo se štěstím v Poříčanech a doma si v dobré pohodě vyšláplo na Libiš. Přestože se drtivou část utkání bránilo v oslabení, zvítězilo 3:0!

Do vedení šli Slaňáci po dvaceti minutách, za pár minut ale fauloval stoper Holly a byl vyloučen. Navíc Libiš kopala pokutový kop, jenže Šobr ho poslal vedle. Domácí se pak semkli, po pauze zvýšili Hořejším a pak ještě Galbavý z penalty jistil senzační výsledek. „Soupeř výborně bránil a nám se naopak základní věci nedařily. Takový zápas jsem s Libiší nezažil hodně dlouho. Na druhou stranu si ale myslím, že jsme takovou facku potřebovali a že nás to nakopne do dalších zápasů,“ řekl Mělnickému deníku jeden z trenérů Libiše Václav Havel.

To Horky nezaváhaly, doma smetly třetí Tuchlovice 5:0 a vzhledem ke kvalitě hostů má výsledek váhu, byť dva góly padly až v závěru do otevřené obrany Tuchlovic. „Klukům nemůžu nic vytknout.  Na mokrém terénu hráli rychle na jeden dotek, měnili si místa. Přidali i důraz a využili šance,“ radoval se trenér vítězů Aleš Kohout.

Další událostí víkendu byla nejnovější posila Lhoty, jejíž sestavu téměř každý týden posiluje zajímavé jméno. Proti Berounu nastoupilo to nejzajímavější, kanonýr Roman Bednář. Český lev-Union velmi brzy poznal, že Bednář ne nadarmo střílel góly v anglické, skotské i české nejvyšší soutěži. Už po minutě po rohu skóroval a odstartoval cestu Lhoty za přetržením neúspěšné série výhrou 6:2.

To Beroun  se naopak vezl na sérii vítězné, narazil až v pátém utkání v řadě. A nemusel. Přestože jen složitě pokrýval Bednáře i jeho parťáka z útoku Kudelu (celkem 4 góly), sám měl také možnosti, hlavně do čtvrté branky na 4:2.

V dalších soubojích konečně zalapaly po dechu Rejšice, jimž se povedlo na malém hřišti v Poříčí ukopat dva body za výhru 3:2 po rozstřelu. Ten Poříčí tradičně nezvládá, hlavně se ale čekalo, že vyhraje už v základním hracím čase. Jenže i Rejšice mají kvalitu, tentokrát měly i střelce Bělíka (oba góly dal on)  a bylo spíš otázkou, kdy ji předvedou.

Důležitý souboj nováčků se odehrál v Nespekách, kde hosté ze Spartaku Příbram dlouho byli lepším mužstvem, jenže zahodili svoje šance a po obrátce litovali. Nespeky dostaly dvakrát během druhé půle výhodu pokutového kopu a oba Urban využil. Spartak pak už pouze snížil a v tabulce je přes nadějné výkony až třináctý. „Hlavně nesmíme a nebudeme brečet nad druhou penaltou. Kdybychom do půle dali góly, mohli se domácí stavět na hlavy,“ mínil kouč Příbrami Marek Zárybnický.

Tedy ohrožený - stejně jako třeba Poříčany. Ty doma byly blízko další prohry, ale nakonec urvaly proti Novému Strašecí aspoň bodík. V divokém závěru nejdřív vyrovnaly na 1:1, pak zase inkasovaly, aby Sedláček v 88. minutě přece jen po závaru zachránil aspoň remízu. Doma skvělé, ale venku zatím poloviční Strašecí zvládlo aspoň rozstřel a v tabulce je už čtvrté. Naopak domácí zůstali poslední.

Magnety další kola se shodně hrají v sobotu. Spartak Příbram přivítá dopoledne vedouc Horky, odpoledne pak druhá Libiš hostí rozjíždějící se Rejšice. Zajímavá budou i další utkání.