Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Sérii Poříčí ukončila Lhota a perfektní trefa Ibeho

29.5.2018 | rubrika: Komise rozhodčích
Sérii Poříčí ukončila Lhota a perfektní trefa Ibeho

Senzační výsledky nabízí závěr krajského přeboru. O uplynulém víkendu to byla hlavně první prohra vedoucího poříčí v jarní části, ale také výhra zachraňujících se Semic nad druhými Horkami. Z ohrožených týmů uspěly i Poříčany a překvapily k sestupu už jistě odsouzené poslední Rejšice.

Kdo čekal na první jarní škobrtnutí Poříčí, dočkal se. Na hřišti Lhoty nemusel lídr prohrát, ale za stavu 0:0 zazdil kanonýr Trpišovský velkou šanci a jeho tým na to doplatil. Lhota totiž předvedla svou kvalitu, po změně stran se zlepšila a dvěma pěknými góly duel strhla na svou stranu. Rozhodující trefu zaznamenal střelec Stanley Ibe po efektním zpracování míče na prsou.

„Hráli jsme dobře a když začaly odcházet síly, využili jsme okének v soupeřově obraně. Stanley dal krásný gól, to pomohlo,“ chválil spoluhráče Matyáš Kudela.

Hostující trenér Pavel Šimáček litoval šance Trpišovského. „Zápas byl útočný, ale první gól hodně napověděl. Mohli jsme ho dát my, ale nedali. Navíc jsme dostali ještě druhý gól, který jsme soupeři darovali nedohodnutí se obránce a brankáře, ale jedeme dál. Byl to kvalitní zápas,“ našel pozitiva trenér Poříčí.

Lhota se dál může klidně poprat o třetí příčku, která nakonec může značit postup. Zdá se ale, ale zájem o ni mají spíše mužstva Berouna a Libiše. Ta si vedla o víkendu rozdílně. Beroun ztratil doma bod s jasně posledními Rejšicemi, které v praxi předvedly, že zdaleka nemají tak špatný kádr a hlavně vykazují chuť rvát se se ctí až do konce – přesto jsou po neděli už prvním jistým sestupujícím. Potvrdila se slova domácího kanonýra Marka Horela, že v téhle soutěži může každý uspět s každým. Sám Horel dělal vše pro to, aby zase uspěl favorit. Dal oba jeho góly, nicméně v 87. minutě jen smutně sledoval, jak hostující Kučera srovnává na 2:2. Český lev-Union ale urval rostřel pro sebe a bod navíc se mu hodí.    

Udržel se totiž před Libiší, která měsíc nevyhrála potřebovala uspět proti Klíčanům. Nakonec se to povedlo, ale až díky čtvrthodinové smršti tří branek v polovině druhého poločasu. K výhře 3:2 nastartoval domácí Stibora úchvanou bombou z dálky.

Na Nymbursku bojovaly oba zdejší namočené týmy o naději, byť ta se nezdá velká, protože z přeboru může spadnout až pět týmů (v divizi je ohrožena hodně Vykáň a Dobříš plus Tatran Rakovník). Každopádně Semice i Poříčany dál žijí, Semičtí totiž zdolali druhé Horky brankami Hobíka a Kamlacha 2:0 a Poříčany přestřílely Spartak Příbram 3:2. Nutno dodat, že hlavně díky pokutovým kopům, které kopal hned dva Snop a oba úspěšně. Méně se to pozdávalo hostům, trenér Marek Zárybnický byl dokonce vykázán na tribunu. „Já jsem to nezvládl a obdivuji hráče, že oni dohráli zápas v klidu,“ svěřil se na stránkách Příbramského deníku trenér Spartaku.

Uspěla také Kutná Hora, která doma porazila Nespeky 2:1 díky gólu Dalibora Cimra z 82. minuty. Trenér Radek Kulhánek věří, že úspěch odrazí tým z Lorce k záchraně, jenže ta bude ještě hodně složitá.

A to i pro celky Tuchlovic a Hvozdnice. Ty už byly po minulých výhrách celkem v klidu, jenže po týdnu je vše zase jinak. Tuchlovice padly na hřišti okresního rivala ze Slaného  po hrozivém začátku 1:3, Hvozdnice zase neměla nárok na hřišti ve velké formě hrajícího Nového Strašecí. Dostala šest gólů, dala jen tři. A až za rozhodnutého stavu. Strašecí hodně pomohla změna na lavičce, od příchodu kliďase Petra Svobody mužstvo září střelecky i herně. „S příchodem nového trenéra se vše zklidnilo a na hřišti se daří,“ těší brankáře Tomáše Peška, i když ho lehce mrzelo, že v závěru tým trochu od své hry ustoupil a nechal hosty snížit.    

V příštím kole, které odstartuje už v pátek zápasem Poříčí s Poříčany, mohou být zajímavé i následující duely: Hvozdnice – Beroun, Rejšice – Semice nebo Horky – Kutná Hora. Tuchlovice si zahrají s Libiší až příští středu, v sobotu totiž slaví 90. výročí založení a připravily zápas s internacionály a osobnostmi.  

Snímek: Stanley Ibe (v bílém) dal jeden z nejhezčích a nejdůležitějších gólů 27. kola krajského přeboru. Foto: Miroslava Hejduková

AKTUALITY

KALENDÁŘ

Fortuna logo male zelene pozadi leve
Fortuna logo male zelene pozadi prave

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU