Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na VinohradechAMBY
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Šéf SKFS Miroslav Liba ještě dohrání soutěží nevzdává

17.3.2020 | rubrika: Komise rozhodčích
Šéf SKFS Miroslav Liba ještě dohrání soutěží nevzdává

Jediné kolo a dost. jarní část fotbalové sezony je kvůli šíření koronaviru a následným vládním opatřením zastavena, nehrají se ani krajské soutěže. V úterý bylo o rok posunuto také EURO. Fotbalisté ale sezonu ještě definitivně neukončili, jistou naději na dohrání soutěží vyjádřil i šéf SKFS Miroslav Liba v rozhovoru pro středočeské regionální Deníky.

„O dohrání soutěží stojí samotné kluby. Lidé fotbal milují, mají vůli hrát. Jen musíme počkat, až to situace dovolí,“ řekl Deníku předseda SKFS Miroslav Liba.

I jemu je jasné, že aktuálně jde v prvé řadě o zdraví občanů, nikoliv fotbal. "Ale musíme si přiznat, že pro fotbal se jedná o obrovskou nepříjemnost. Hráči a děti nemohou hrát, nemohou ani trénovat. Nejhorší na celé věci je, že vše se jednou musí odestát, ale teď nikdo neví, kdy se to stane. Zda to bude čtrnáct dnů, měsíc, nebo déle."

Fotbal má ze všech českých sportů jednoznačně nejvíce soutěží. V nich se bojuje o postupy, sestupy, a pokud by musel sezonu ukončit, musel by vyřešit právě tenhle problém. zatímco třeba v hokeji odsouhlasený postup Českých Budějovic žádnou velkou kritikou neprošel, tým měl totiž obrovský náskok, ve fotbale by samozřejmě rozhodnutí od stolu nutně přineslo rozladění těch, kteří by byli postiženi. 

"Je třeba si uvědomit, že jsme vázáni i na české soutěže, čili tuhle tématiku už bychom neřešili jen my ve středních Čechách, ale řešilo by ji vedení FAČR. Jenže predikovat nyní, jak se bude situace vyvíjet, je prakticky nemožné. Vždyť všichni vědí, jak se situace jen v posledním týdnu až zběsile vyvíjela. Jeden den se ještě mohlo hrát s účastí maximálně sto lidí, což kluby respektovaly, ale druhý den už to neplatilo a dnes už ani nesmí na sportoviště. Proto cokoliv nyní vyhlašovat je zbytečné, zítra může být vše jinak. Jen řeknu, že co se týče postupů a sestupů, tak o nich bychom mluvili i se zástupci klubů, nechtěl bych to rozhodovat jen tak od stolu," dal jasně najevo Miroslav Liba. 

Ten by byl samozřejmě nejraději, kdyby se situace zklidnila, vir se povedlo potlačit a soutěže by šly dohrát, třeba i v týdnu a pak v létě. "Variant je skutečně několik. Když bude jen trochu prostor, budeme chtít soutěže dohrát, to je jasné. Uděláme pro to maximum nejen my, ale podle ohlasů, které máme, i kluby. Kdybychom začali za měsíc, šlo by to. Využili bychom anglických týdnů, kdy by se hrálo i ve středu, využili bychom volných červnových víkendů. Pro nás a hlavně pro kluby to bude sice hodně náročné, protože nebude jednoduché dávat dohromady hráče. Ti mají velkou chuť do fotbalu, ale také mají svoje životy a leckdo bude řešit existenční problémy, protože aktuální situace v tomhle ohledu není příznivá a lidi se nejdříve musí postarat o své nejbližší a až potom budou řešit fotbal," dodal Liba s tím, že je umírněným optimistou a věří, žre pokud se začne hrát, tak jsou fotbalisté schopni problémy překonat a tahat za jeden provaz. "Nicméně zopakuji, že v tuhle chvíli je mnohem důležitější, jak zvládne situaci celá naše zem. Věřím, že se to povede."

AKTUALITY

KALENDÁŘ

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU