Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na VinohradechAMBY
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

První ztráta Tochovic, chytil se Komárov. S veteránem v bráně

09.9.2020 | rubrika: Komise rozhodčích
První ztráta Tochovic, chytil se Komárov. S veteránem v bráně

Už jediný z šestnácti účastníků nového ročníku Ondrášovka krajského přeboru zůstal stoprocentní. Dobrovice porazila doma podle předpokladů, zatímco Tochovice sice také vyhrály, ale ve Lhotě to zvládly až po rozstřelu. A rezerva Povltavské akademie neměla nárok na hřišti Klíčan. Událostí kola je první výhra Komárova, který dosud nečekaně tápal.

Kvůli koronaviru v dresu Tuchlovic se nehrálo derby proti Hřebči, třetí kolo tak mělo na pořadu jen sedmičku duelů.

V Klíčanech se utkaly špičkové celky. Domácí přes ztrátu ve Hřebči pořád myslí vysoko, Povltavská akademie v prvních dvou kolech ukázala to samé. Tentokrát však sice šla do vedení Nováčkem z penalty, ale nezvládla přelom poločasů, kdy pokaždé jednou inkasovala od Hájka a po rohu od Bureše. Navíc poté přišla o tahouna své hry Třešňáka, který se zranil a domácí se i bez potrestaného kanonýra Jeslínka dostali do pohody a zápas už řídili směrem, jakým potřebovali – 5:2.

Poprvé vyhrála Velim, ta však hrála teprve druhé utkání. A díky dobrému vstupu do utkání na vypůjčeném hřišti Nespek v Poříčí, kdy šla do vedení 1:0, uspěla za tři body. V nervózní koncovce  kanonýr Jícha zvýšil, domácí pak dostal do hry Fimba Ichenacho. Hosté už však zkušeně zápas ukopali. Domácí trenér Jaroslav Tesař byl s bojácným výkonem nespokojen, hlavně do poločasu. Také mu chyběli zkušení Burian, Kučaraba a ex-ligový Mikolanda. „To bylo znát hlavně v rozehrávce, kde jsme dělali chyby. Navíc jsme se potkali  s kvalitním soupeřem, který měl naši hru dobře nastudovanou,“ uznal Tesař.

„Bylo to trochu zbytečně nervózní, ale těsné vedení jsme i přes dlouhé nastavení udrželi. Kluci zaslouží pochvalu za statečný a bojovný výkon,“ hodnotil spokojený trenér Velimi Zdeněk Šmejkal.

První výhru oslavili v Komárově. Jeli si pro ni do Vlašimi a místní béčko skutečně nakonec  zdolali, i když jim scházeli brankáři a nahradit je musel dvaapadesátiletý dnes už jen trenér brankářů Vladislav Lacina.  Trenér Miroslav Nesnídal ho hodně chválil, protože na začátku zápasu kryl trestný kop a na konci dorážku Vlašimi, která by byla na 2:2. Nakonec tedy Komárov slavil výhru 2:1, kterou mu vystřelil dvougólový Michal Pužík. Rozhodl v 54. minutě po akci Beža a domácí se v nervózním závěru dopracovali jen z červené kartě pro Zemana (89.). „Myslím, že si všichni uvědomujeme důležitost vítězství, ale aby mělo správný význam, je potřeba doma s Českým Brodem vyhrát za tři body,“ dodal Miroslav Nesnídal.

Po prvních bodech bažili také ve Lhotě, jejíž hráči si nedají za rámeček hlavně porážku v Lysé. Proti zatím stoprocentním Tochovicím podali diametrálně odlišný výkon, bojovali, ale stačilo to jen na bodík, padli totiž 1:2 po rozstřelu. Lhota dlouho vedla zásluhou posily ze Slaného Novotného, ale dost šancí zahodila a soupeř udeřil po hodiny hry Sirotkem. Penaltový rozstřel byl sólem pro tochovického gólmana Berana. Ten jednu penaltu právě Novotnému lapil a sám poslední dal. „Přestože jsme měli ze začátku problém vyrovnat se s bojovným pojetím soupeře, dokázali jsme postupem času hru srovnat. A i když jsme v závěru přežili dvě velké šance, řekl bych, že jsme si druhý bod zasloužili,“ byl přesvědčen trenér Tochovic Marek Zárybnický. A ocenil bojovnost a kvalitu soka, což mu vrátil i domácí Petr Cais. „Postavili dobrý mladý tým vedle dvou zkušených borců, ale mělo se vyhrát za tři body. Měli jsme v obou poločasech dost šancí rozhodnout,“ mrzelo ho trochu.

Naopak Poříčí pořád na první bodový zisk čeká, to je velké překvapení. V Sokolči, kde našla azyl rezerva Českého Brodu, se poprvé z výhry radoval domácí nováček soutěže, který měl perfektní vstup do utkání a navíc dal trochu šťastné dvě branky Krombholzem. Poříčí se nemohlo chytit, dostalo další dva góly a hrát začalo až za stavu 4:0. Málem z toho byl ještě zvrat, protože dva góly hosté dali a sahali i po třetím. „Moc jsme sundali nohu z plynu, to si nemůžeme v téhle soutěži dovolit,“ varoval jinak spokojený trenér Českého Brodu Jindřich Stejskal.

V nové sezoně se daří Kosoři, která ukazuje jasně, že o padáka už hrát nemíní. Předvedla to týmu, který i v nepovedené minulé sezoně nechala za svými zády – Lysé. Do poločasu byla Kosoř nebezpečnější a vedla, ale před půlí hosté vyrovnali a ve druhé části tahali za delší konec. Tlak ale nevyužili a místo toho vyrobili zbytečnou penaltu, z níž domácí Kratochvíl rozhodl.  „Tenhle zápas jsme prohrát neměli, ale neměli jsme takové štěstí jako v prvních duelech sezony. Usmálo se na soupeře,“ zhodnotil  trenér Lysé Matěj Brabec.

AKTUALITY

KALENDÁŘ

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU