Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na VinohradechAMBY
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Prvenství v Ondrášovka Cupu udržela Sparta

14.7.2020 | rubrika: Komise rozhodčích
Prvenství v Ondrášovka Cupu udržela Sparta

Absolutní prvenství v Ondrášovka Cupu, který je oficiálním pohárem mládeže FAČR U8 – U13, obhájila v ročníku 2019/2020 pražská Sparta. Zvítězila ve čtyřech ze šesti finálových turnajů v konkurenci 803 týmů z celé republiky.

Nadvládu sparťanů dokázali narušit jen jejich jedenáctiletí rivalové ze Slavie a osmiletí hráči Příbrami. Konkurence přitom byla obrovská – osmého ročníku poháru se zúčastnilo 16 238 hráčů a hráček, kteří odehráli 187 turnajů v 76 lokalitách. Šest finálových turnajů se odehrálo zhuštěně během pouhých dvou týdnů od 13. do 29. června v Šumperku, Hradci Králové, Táboře, Vysokém Mýtě a Benešově (zde v kategoriích U8 a U11).

Vzhledem ke krizi kolem koronaviru přitom dlouho nebylo jisté, jestli vůbec bude možné finálová klání odehrát. „Bylo to složité, ale mám velkou radost, že se všechno nakonec podařilo zvládnout. Dělali jsme, co se dalo, abychom jednak zajistili bezpečí mladých hráčů a zároveň jim nevzali možnost změřit síly s vrstevníky z celé republiky, včetně týmů velkých ligových klubů,“ říká manažer projektu Petr Lacina.

Jako obvykle si přijeli vychutnat nadšenou atmosféru zápasů dravého mládí i známá fotbalová jména. Diváci tak mohli na stadionech potkat ligové i reprezentační legendy Tomáše Ujfalušiho, Jana Suchopárka, Radka Bejbla, Davida Lafatu, Tomáše Zápotočného nebo Libora Sionka. Přijeli i známí trenéři, jako třeba Jiří Kotrba, David Holoubek, Karel Krejčí, Jiří Skála, Petr Havlíček, Jiří Žilák nebo Verner Lička. A také byl mezi hosty aktuální trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý.

Nechyběl samozřejmě ani liberecký Matěj Chaluš, oficiální tvář letošního ročníku, nebo dlouholetý ambasador poháru Jakub Kohák. Moderátorem byl již tradičně Pavel Čapek, který se svými hosty komentoval řadu zápasů. Úspěšně také pokračovalo partnerství s Českou televizí, která z každého finálového turnaje vysílala živé vstupy.

K zajímavým změnám došlo u generálního partnera poháru – společnost ONDRÁŠOVKA a.s. totiž v průběhu roku koupila Kofola ČeskoSlovensko. Ta chce v projektu nejen pokračovat, ale i dále ho rozvíjet. „Letos jsem na Ondrášovka Cup přijel poprvé a byl jsem nadšený. Atmosférou, výkony mladých hráčů i skvělou organizací. Je to výborný koncept, který chceme posouvat kupředu. Obrovský dík patří těm, kteří ho vymysleli a uvedli do chodu,“ uvedl marketingový ředitel Kofoly ČeskoSlovensko Pavol Chalupka. 

Sotva skončil poslední finálový turnaj letošního ročníku, začaly přípravy na nadcházející ročník. Již nyní probíhá registrace týmů a na přelomu září a října už čekají na první účastníky předkola. Nový ročník poháru odstartuje Superpohárem, kde změří svou sílu vítěz Ondrášovka Cupu v kategorii U13 proti výběru MZV (mezikrajské výběry). Organizátoři očekávají, že účast může dál růst, takže se máme všichni opět na co těšit.

Autorem snímků je Josef Štěpán

AKTUALITY

KALENDÁŘ

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU