Ondrášovka1FUMBISport investLionsportRojaplastAPEAVH KladnoITTecJapstenSLABUR s.r.o.Kralicek etikety4goalsNárodní dům na Vinohradech
Ondrasovka2FUMBIAGRO CSAdidasAuto DvořákHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleinreachKeepersportMarbax time

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Přes první ztrátu Dobrovice ostatním utíká

10.9.2019 | rubrika: Komise rozhodčích

Poprvé ztratili bod, přesto se fotbalisté Dobrovice osamostatnili v čele tabulky Ondrášovka krajského přeboru. Premiérově padly Kosmonosy, ještě větší překvapení kola se ale udála v Lysé, Tuchlovicích a Klíčanech.

Dobrovice ukazuje v přeboru kvalitu, přece jen v jejím kádru někteří borci z třetiligových ročníků zůstali. Proti ale stála na podzim výborná Vlašim, která má velkou mentální i fyzickou sílu. Ukázala to několika obraty a potvrdila v Dobrovici. Cukrovarníci totiž hráli dlouho dobře, dali dva góly, jenže po přestávce dalšími šancemi pohrdli a pak už se Vlašim chytila. Plachý snížil, v závěru pak dostal červenou Cigánek a Sogbo pět minut před koncem vyrovnal. „Za stavu 2:0 jsme nedali další šance,  pak i ve druhé půli. Tam se lámal chleba, šancí musíme proměňovat víc,“ říkal po zápase dobrovický kouč Pavel Klain, ale uznal i kvalitu hostů. Jejich trenér  Václav Toupal viděl utkání podobně. „Do 60. minuty mohli domácí dát dva góly, ale nedali. Troufnu si říct, že pak už jsme byli lepší,“ mínil Toupal.

Druhé jsou po pátém kole Klíčany, když předvedly demonstraci síly a kvality proti oslabeným Poděbradům. Vyhrály 7:0! Zářil hlavně David Minha, autor hattricku a trenér hostů Ladislav Bobek mluvil o svém týmu jako o pouhém sparingpartnerovi.

Souboj dvou hodně kvalitních mužstev viděly Kosmonosy, kam však dorazilo tak trochu torzo sestavy Poříčí nad Sázavou.  Přesto hosté dokázali jako první domácího nováčka načapat a vyhráli 2:0. Protože neměli nikoho na střídání, snažili se hlavně bránit a z brejků, na které umí hrát také domácí tým, dávali branky. Vyplatil se jim výpad mladého Dumského po půlhodině, po němž kopali penaltu  a Jíša ji proměnil.  Po obrátce Kosmonosy přitlačily ještě víc, jenže nebylo jim přáno a místo toho z ojedinělé standardky inkasovaly podruhé, když nechaly volného Vacka.

Závěr byl trochu hektický a zajímavý tím, že hostům šel pomoci na plac aspoň trenér Pavel Šimáček, když už neměl nikoho na střídání. Jenže během minuty dostal dvě žluté karty a zase se z placu poroučel. Výsledek ale bral všemi deseti. „Suprové tři body, protože soupeř ukázal v prvních čtyřech kolech kvalitu. My mu zase ukázali, že vyhrávat se nedá pořád. Všech jedenáct hráčů zaslouží velké absolutorium,“ chválil Šimáček.

„Od přestávky do 70. minuty to byl z naší strany jednoznačně nejlepší úsek, tam kdyby padl gól, tak hosté umřeli, protože tady neměli nikoho na střídání,“ tvrdil domácí kormidelník Michal Mašek.

Další z elitních celků soutěže, Velim, v minulém kole nachytal doma Klíčany. Jenže v Tuchlovicích, kde měl papírově uspět, formu nepotvrdil a po divokém závěru, když na první trefu domácích ještě hosté odpověděli Jíchou - inkasovali v závěru po šikovné střele Kubů. „Tahle výíhra byla s velkou klikou,“ přiznal domácí šéf klubu Josef Bešta. Hosté si trhali vlasy, spoustu šancí zahodili až nesmyslně. „Měli jsme i tisiciprpocentní šance a nedali. Celý zápas to bylo jen o našem trestuhodném zahazování šancí. Teď se musíme připravit na domácí zápas s Dobrovicí a chtít jít všichni vyhrát, ne jen si někteří jít zahrát,“ burcoval tým vedoucí Martin Nedbal.

Největší přestřelku viděli diváci ve Hřebči, kde hostovala Hvozdnice. Ta na Hřebeč umí a po dvou gólech neúnavného Třešňáka vedla v půli 3:1. V divokém nástupu do druhé části domácí třemi trefami otočili, nicméně vyhráno ještě neměli. Hosté žahali jako kopřiva a znovu srovnali. A měli i velkou šanci rozhodnout. Tu promarnili a z brejku inkasovali od Nováka, který svou druhou trefou v utkání určil konečný stav na 5:4. „Konečně se na nás usmálo štěstí,“ zářil hřebečský manažer Štěpán Sádecký a kroutil hlavou nad potencí týmu vepředu, ale i nad chybami v zadních řadách.

Zajímavý byl také souboj týmů bez jediného bodu. Nováček z Lysé v něm zkušenějšího soka z Nového Strašecí přehrál 3:1. Rozhodlo se po přestávce, kdy hosté skvěle začali, jenže proměnili jen penaltu. To Lysou nastartovalo, ovládla hřiště, brzy skóre otočila a zaslouženě slavila. „Spadl nám kámen ze srdce. Jsme rádi za historické tři body,“ byl nadšený hrající trenér Lysé Václav Sosnovský.

V posledním zápase padla Lhota s Komárovem před vlastními diváky 0:2. Hostům se zatím daří hlavně venku a v bojovném utkání byli odměněni za lepší pohyb, byť i domácí hlavně po přestávce měli tlak. „Myslím, že jsme se na ně dobře připravili. Mají dobře nacvičené standardky a ty se nám, i když někdy se štěstím, podařilo eliminovat. Vzadu jsou  pomalejší a my toho využili,“ chválil vítěze jejich trenér Miroslav Nesnídal. Domácí trenér petr Cais uznal, že rychlostně soupeř vládl, ale na bod to podle něj možná bylo. "Museli bychom však proměnit šance, v tom byl mezi kluby rozdíl.