Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na VinohradechAMBY
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

PŘEDSTAVUJEME PŘEDSEDY OFS: Petr Blažej - Kladno

14.1.2021 | rubrika: Komise rozhodčích
PŘEDSTAVUJEME PŘEDSEDY OFS: Petr Blažej - Kladno

Petr Blažej je v sedmatřiceti letech stále mladý, ale ve fotbale už dokázal jako rozhodčí i funkcionář dost. Coby sudí došel do nejvyšší soutěže, kde už let dělá asistenta rozhodčího a v téhle funkci byl také při mnoha zahraničních duelech týmů jako jsou Sporting Lisabon, Olympique Lyon, Steaua Bukurešť nebo Villarreal. Jako předseda OFS řídí už několik let okres Kladno.

Petr Blažej jako hráč začínal v Lokomotivě Kladno, v šestnácti letech si ale zlomil nohu, kariéru ukončil a vrhl se na dráhu rozhodčího. „U fotbalu jsem chtěl zůstat,“ prohlásil nedávno v rozhovoru pro regionální Deník.

Původně se prosazoval více ve futsalu a jeho snem bylo pískat futsalovou ligu, ale krok za krokem postupoval také ve fotbale, v roce 2010 se dostal do profesionálních soutěží a o čtyři roky později na listinu FIFA.

V Kladně vede OFS už několik let, v letošní volební  valné hromadě však Fotbalová evoluce staví proti němu protikandidáta, předsedu Baníku Švermov Davida Nedvěda.

„Pro mě je vždycky vítaný každý, kdo se chce zapojit a konkrétně Davidu Nedvědovi jsem to nabízel. Nevím, v čem přesně mu vadí naše práce, ale my každopádně proti nikomu bojovat nebudeme, je legitimní kandidovat. Já mohu v okresním fotbale nabídnout jedině práci, pot a slzy,“ naznačuje Blažej, že v nejnižším fotbalu se hraje většinou jen o lásku ke kulatému nesmyslu.

Co podle něj předseda potřebuje na okrese nejvíc? Přehled, ochotu pomoci komukoliv, kdo se na něj obrátí, dobrou správu společné kasy, projekty na podporu vzdělávání nových trenérů, rozhodčích, na podporu mládeže. „A musím dodat, že zásadně potřebujete také o pomoc lidí ve výkonném výboru. U nás na Kladensku se na ně mohu stoprocentně spolehnout,“ děkuje spolupracovníkům.

Sám nejvíc rozumí rozhodčím. Těm novým (je jich devět za poslední půlrok) je ochoten věnovat se na hřišti, ale také u videa. I díky tomu má Kladensko drtivou většinu zápasů obsazenou a to má v kraji 22 arbitrů. „Kdyby nebyl rozhodčí, jdu pískat já,“ říká jednoznačně.

 Jednoznačný je také v otázce pomoci klubů z okresu, kterou zaručuje bez výjimky. „Všem měřím stejně, je to moje podmínka. Občas totiž do fotbalu přijde někdo, kdo chce dělat jen pro určitou skupinu: pro určité týmy, pro rozhodčí… Vy ale musíte dělat fotbal komplexně pro všechny, kdo se v něm pohybují. A má-li problém, musíte mu podat pomocnou ruku,“ dodal Petr Blažej.

AKTUALITY

KALENDÁŘ

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU