Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na VinohradechAMBY
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Výkonný výbor

Předsedové OFS píší otevřený dopis Rudolfu Řepkovi

28.11.2020 | rubrika: Výkonný výbor
Předsedové OFS píší otevřený dopis Rudolfu Řepkovi

Vrcholní představitelé fotbalových okresů ve Středočeském kraji napsali otevřený dopis bývalému Generálnímu sekretáři FAČR Rudolfu Řepkovi. Nelíbí se jim některé výroky, které jako jedna z tváří nového hnutí Fotbalová evoluce pronesl. Dopis přinášíme v plném znění.

Otevřený dopis předsedů okresních fotbalových svazů Středočeského kraje

Vážený pane magistře,

tímto otevřeným dopisem se na Vás obracíme jakožto na jednoho z čelních představitelů hnutí „Fotbalová evoluce“, jehož činnost, názory, postoje a výzvy jsme v posledních týdnech zaznamenali zejména prostřednictvím sdělovacích prostředků. 

Úvodem dopisu nutno přiznat, že náš fotbal se opět nachází ve složité době a situaci, to bezpochyby ano. Elementární myšlenku vašeho spolku proto považujeme veskrze za dobrou. Totéž už se však nedá říci o způsobu její prezentace, jakož i způsobu, kterým takového výsledku chcete dosáhnout. Tu si totiž neumíme vyložit jinak, než jako degradaci práce, nasazení a úsilí současných předsedů okresních fotbalových svazů (OFS), členů výkonných výborů OFS a odborných komisí OFS.

Funkce předsedy OFS je funkcí čestnou a velmi odpovědnou ve vztahu k našim klubům, hráčům každého věku, rozhodčím a tak k ní se vší vážností přistupujeme. Tuto funkci vykonáváme po své vlastní práci, ve svém volném čase, a to bez nároku na jakoukoliv finanční odměnu. A myslíme si, že tak to je správně.

Většina z nás byla poprvé zvolena do této funkce během předsednictví JUDr. Ivana Haška. Byla to velmi hektická a inspirativní doba, plná nápadů a projektů, které bohužel zůstaly nenaplněny. I přes to měl Ivan Hašek naši plnou podporu, kterou jsme vyjadřovali tím, že jsme na valných hromadách podporovali jím a výkonný výborem navrhované změny, zejména změnu stanov. O to víc nás překvapila jeho rezignace. S jeho rezignací odešli i jeho poradci a spolupracovníci, pro které byla jeho osoba jen „výtahem“ k nějaké pozici, postavení, jinými slovy moci. Bohužel dnes se tito lidé znovu objevují, nyní však po Vašem boku.

Začalo období bezvládí, které bylo mnohem horší, než je současná situace. Fotbal bez předsedy ztrácel kredit. I v této těžké době však fotbal našel řešení, které se, přiznejme si, nerodilo lehce.

Během předsednictví Miroslava Pelty došlo k zásadní změně. Předseda a výkonný výbor FAČR se začali zajímat o naše každodenní „okresní“ problémy, a to je nedostatek kvalifikovaných trenérů, zejména u dětí a dorostu, nedostatek rozhodčích a s tím spojená jejich věková struktura, nebo chátrání sportovních areálů, které byly vybudovány v 60. letech a udržovány formou brigád. Zkrátka chtěli jsme zajistit důstojné podmínky pro rozvoj mládežnického a amatérského fotbalu, které by odpovídaly 21. století. Z tohoto důvodu jsme na valných hromadách FAČR podporovali rozdělení finančních zdrojů FAČR, jehož návrh připravoval sekretariát Asociace pod Vašim vedením, a schvaloval jej Výkonný výbor FAČR.

Když jste potřeboval naši pomoc ve funkci Generálního sekretáře, vždy jsme Vám vyšli vstříc, protože myšlenka a společný cíl je víc než osobní zájem. Jediným příkladem za všechny budiž FOTBALOVÁ (R)EVOLUCE, kdy jsme museli školit klubové funkcionáře a rozhodčí na vyplňování on-line zápisů a kteří měli minimální zkušenosti s informačními systémy a IT technikou. Byli jsme to my, kteří jsme jim pomáhali s internetovou konektivitou.

Když jste před dvěma lety odcházel z pozice Generálního sekretáře, většina z nás byla nepříjemně překvapena. Důvody částečně odhalilo Vaše rozloučení. Vaší práce jsme si vážili a je velká škoda, že jste plně nevyužil Vaše exekutivní pravomoci, Váš odchod však dokážeme pochopit. Pokud jste již necítil podporu vedení, byl to zřejmě jediný možný krok.

Ve světle posledních událostí vyplývají názory, které mnozí z nás pochopit nedokážou. Zatímco my jsme Vám mnohokrát pomocnou ruku podali, byli jsme tu pro Vás a Váš aparát, pomáhali jsme s projekty, které jste chtěl na okresní úrovni prosadit, z Vašeho hnutí se dozvídáme, že je zapotřebí „změnit svůj okres“. Ať děláme cokoliv, a ačkoliv jsme si na vaší tiskové konferenci poslechli, že to není útok na pozice a nikoho měnit nechcete, nemůžeme se ubránit dojmu, že vaše slova míří přímo k nám, dobrovolným funkcionářům. Vaše slova, ze kterých cítíme jakýsi odpor k nám a naší práci. Naší práci, kterou, podle Vás a vašich podporovatelů, děláme buďto špatně nebo za hranicí zákona, nebo špatně a za hranicí zákona. A vězte, že pro nás představují pomyslné plivnutí do obličeje, které si, myslíme, po tolika letech spolupráce, nezasloužíme. A pravdou je, že věci, které se špatně chápou, se povětšinou ještě hůře odpouštějí.

Přes všechno uvedené si myslíme, že je lepší věnovat se podstatě fotbalu jako takového, a ne politice. Protože fotbal je nejkrásnější hra na světě, pro hráče každého věku, kdy na každé straně stojí 11 hráčů, zápas řídí rozhodčí a o výsledku zápasu rozhoduje jen počet vstřelených branek. A to je naše vize, se kterou budeme kandidovat na okresních valných hromadách.

Dopis podepsali: 

za OFS Benešov  předseda Mgr. Miroslav Garaja

za OFS Beroun předseda Jan Knotek

za OFS Kladno předseda Mgr. Petr Blažej

Za OFK Kolín předseda JUDr. Ivo Pařík

za OFS Kutná Hora předseda Ing. Dušan Roubíček

za OFS Mělník místopředseda Slavoj Tichý

za OFS Mladá Boleslav předseda Ing. Martin Vlk

za OFS Nymburk předseda Ing. Radomil Noll

za OFS Praha-východ  předseda Ing. Josef Novák

za OFS Praha-západ předseda Robert Ploch

za OFS Příbram předseda Ing. Martin Havel

za OFS Rakovník předseda PHDr. Libor Zeman

AKTUALITY

KALENDÁŘ

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU