Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na VinohradechAMBY
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Poslední Lhota obrana o bod Velim. Co chystá Poříčí?

06.10.2020 | rubrika: Komise rozhodčích

Už teď je vidět, že minimálně sedm středočeských týmů bude mít problémy udržet divizní soutěže. Ve všech třech skupinách, nejvíce pak v céčku, začali Středočeši ročník špatně, stejně jako před rokem. Tehdy zasáhla pandemie a zachránily se, ale co nyní?

~~O co víc týmů v divizi má starosti, o to větší strach mají účastníci krajských soutěží. Zejména ti v Ondrášovka krajském přeboru, kde se s nadsázkou dá říci, že o záchranu bojují i nejlepší týmy. Pád do A třídy se totiž teoreticky může týkat až poloviny tabulky. „Je jasné, že tohle musí každý sledovat, a my koukáme zejména na to. Bude to drsný ročník,“ usmívá se manažer Hřebče Štěpán Sádecký.

"Do smíchu mu zatím je, protože jeho tým proplouvá ročníkem až nečekaně dobře, když uvážíme, že vsadil více na mladé hráče. Po nečekané, jakokoliv šťastné výhře v Dobrovici uspěl tým i s Nespeky či gólem v poslední minutě v dohrávce s Tuchlovicemi. A naposledy překvapil i zatím výborně hrající rezervu Českého Brodu. Ta i s pomocníky z áčka vedla, ale ve druhé části nepohlídala dvě standardky Hřebče, navíc se nechal zbytečně vyloučit Ravizza a byl z toho obrat hostů po gólech Dolejše a Nováka.  „Zbytečné branky po standardních situacích mě štvou, ale jinak kluky chválím a nebojím se tvrdit, že podali nejlepší výkon sezony,“ hodnotil zápas kouč poražených Jindřich Stejskal.

Jsou ještě lepší týmy než zmíněné dva, bodově Klíčany. Ty naplno bodovaly ve Vlašimi (výhru 3:0 trefil v úvodu Minha a v závěru potvrdili Bureš a po krásném slalomu  Ježek) a utekly trochu Velimi, která bod nechala na place poslední Lhoty.

To bylo překvapení kola, které si hosté zavinili špatnou koncovkou v první části, kde Jíchal proměnil jedinou z několika šancí. Po obrátce se bojovná Lhota postupem doby dostala do drtivého tlaku, jemuž hosté odolávali, ale v 92. minutě přišel faul a pokutový kop. Zkušený Kudela ho proměnil a věří, že tenhle zisk tým odpíchne, přestože následný rozstřel už patřil suverénně Velimi. „Za to, co jsme v závěru předvedli, jsme si bod zasloužili. Brousili jsme si zuby i na další, ale i jeden bod pro nás bude povzbuzení, protože tým máme dobrý,“ míní Matyáš Kudela.

Hosté nakonec byli rádi i za bod, byť vyrovnání těžce kousali. „Naštěstí jsme zvládli penaltový rozstřel a bereme tak dva body. Jsou to body z venku, takže spokojenost. S hrou už méně. Nehráli jsme dobře, hlavně ve druhé půli,“ uvedl trenér Velimi Zdeněk Šmejkal.

Nahoru se postupně dere i Komárov, jemuž se daří na venkovních hřištích. Ve Lhotě vyhrál 5:0, v Lysé nad Labem 5:1. Dva góly dali svěřenci kouče Nesnídala už do poločasu a po penaltě Pužíka na 0:3 zápas ovládli. „Já bych řekl, že pro nás je výsledek moc krutý. Utkání bylo téměř vyrovnané, jenže hosté byli lepší v ofenzivní části a hlavně v zakončení,“ uvedl hrající kouč Lysé Matěj Brabec.

Hostující Miroslav Nesnídal byl spokojen, i když by raději, kdy jeho mužstvo udrželo vzadu nulu, o níž ho obral šikovný Kříž.  „Je to škoda, ale zase nesmíme být nenažraní a soupeř si čestný úspěch zasloužil“ uznal.

Stejně jako ve Lhotě končily i zápasy celků z Benešovska penaltovými rozstřely. Zatímco Nespeky ho doma s Povltavskou prohrály, Poříčí slavilo na půdě Tochovic. Navíc by do jeho týmu mohla zamířit skutečně obrovská posila. Podle kvízu a indicií od vedení od vedení klubu na stránkách Poříčí se zdálo,že půjde o Tomáše Wágnera, nale to Petra Lacina vyvrátil, bude to jiný hráč. "Vědět dáme ve středu," řekl Lacina.

Samotné utkání v Tochovicích bylo hodně zajímavé. Oslabení hosté vedli brzy o dvě branky, ale domácí se nedali a třemi kousky duel otočili. V poslední minutě však Poříčí srovnalo ruce z penalty Ševčukem a díky skvělému branikář Tlamichovi, který chytil tři penalty, bralo bod navíc.

Oba trenéři  Marek Zárybnický a Petr Lacina byli trochu zklamaní, že jejich celek nebral tři body.  Zárybnický litoval šancí za stavu 3:2 pro jeho partu, Lacina zase ztráty vedení 2:0, které podle něj zapřínilo do jisté míry i zranění opory a  režiséra hry Havlíčka.

Naštvaní byli Nespečtí, kteří ještě dvě minuty před koncem svírali v dlaních pro sebe hodně důležité tři body. Jenže ve druhé části zazdili řadu šancí a v 88. minutě přišel trest: střelec dne Hašek se dostal do tutovky a vyrovnal. Také  rozstřel se až do čtvrté série vyvíjel lépe pro Nespeky, pak ale selhali Maršoun i Večeřa.

Chytily se Poděbrady, které po Lhotě  porazily také Kosoř, navíc na jejím hřišti. Výhru 2:0 řídili na přelomu poločasů Mareš a z penalty Bodlák. „Z vítězství mám velkou radost, je pro nás velice důležité. Radost mám také z výkonu celého mužstva, i když bych rád pochválil Matěje Nováka, který vypracoval oba naše góly, a Davida Václavíka, který opět dokázal, že je velkou oporou v brance,“ chválil vedoucí poděbradského týmu Roman Myška.

Zabrali i cukrovarníci z Dobrovice, kteří tentokrát v jasném utkání přehráli Tuchlovice 5:0. A to ještě domácí leccos zahodili.