Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Poříčí slaví první místo, Horky postup

05.6.2018 | rubrika: Komise rozhodčích
Poříčí slaví první místo, Horky postup

Fotbalový krajský přebor zná svého vítěze. S předtihem dvou kol už v pátek oslavili triumf borci Poříčí nad Sázavou, kteří porazili Poříčany 2:0 a na druhé Horky měli v té chvíli už desetibodový náskok. Ten se sice scvrkl po sobotě na bodů sedm, ale to nijak počty nemění.

„Mám obrovskou radost. Vítězství v krajském přeboru si strašně cením a věřím, že i kluci,“ radoval se kouč Poříčí Pavel Šimáček a dodal: „Na jaře střílíme góly, což se nám na podzim moc nedařilo a obranná fáze s brankáři je vynikající. I proto jsme asi po právu první.“

Doplňme, že kraj zná už dvě další postupující mužstva, obě jsou z B třídy. Po sedmi letech se povedlo vrátit do vyšší soutěže Čechii Velká Dobrá, která si ve skupině A definitivní náskok na velkého rivala z Doks pojistila domácí výhrou nad Zlonicemi. Radují se rovněž v Petrovicích u Sedlčan. Místní borci vyhráli s přehledem skupinu E (jen čtyři prohry za celou sezonu) a i oni se po čase vrátí mezi kvalitnější konkurenci v I. A třídě.  

Vraťme se do krajského přeboru, kde se dál bojuje o postupové příčky i záchranu. Jak to bude s postupy, to je nepřehledné. Není jisté, zda některé týmy, které budou mít na postup právo, ho využijí. Druhé Horky už každopádně po uplynulém kole nikdo neohrozí, zdolaly totiž Kutnou Horu jasně 3:0, zatímco Beroun znovu nečekaně klopýtl ve Hvozdnici. „Já osobně se na divizi moc těším a kluci snad také. Doufám, že se povede přivést dvě tři posily a budeme hrát důstojnou roli,“ řekl Boleslavskému deníku hrající trenér Aleš Kohout.

Postupová však může být nakonec i třetí pozice, o tu Beroun svede asi tuhý boj s Libiší (ve středu dohrává utkání v Tuchlovicích, které v sobotu slavily devadesátiny klubu). Mezi tyhle favority by se mohla zamíchat ještě Lhota (té uškodila prohra v Nespekách 0:3) a Příbram.

Ta naopak 3:0 vyhrála v hezkém duelu se Slaným. A trenér Marek Zárybnický počítat umí:

„Víme, že můžeme bojovat i o třetí místo, ale reálnější je první pětka. Hodně napoví víkendový zápas v Libiši. Věřím, že si tam zahrajeme zase skvělý fotbal jako se Slaným,“ řekl Zárybnický Příbramskému deníku.

Špatné bylo 28. kolo přeboru pro ohrožené týmy. Klidně bychom ho mohli nazvat černou noční můrou. Tedy až na Hvozdnici, o jejím výborném výkonu proti Berounu (3:0) už byla řeč. Tenhle duel zlomil zkušený Obermajer deset minut před koncem zvýšením na 2:0. Domácím přitom scházel kanonýr Mráz.

Vzhledem k příznivému vývoji v divizích, hlavně díky výhrám Dobříše v Sedlčanech a Tatranu Rakovník s Úvaly, by měla být Hvozdnice definitivně z nejhoršího venku. Zbylé kvarteto (poslední Rejšice už mají sestup jistý) se však bojí dál. Tuchlovice mají ještě zmíněný domácí mač s Libiší k dobru a k tomu mírný náskok, nicméně těžko se dýchá hlavně triu Kutná Hora, Poříčany, Semice. Z nich zřejmě uniknou pádu maximálně týmy.

Zatímco Poříčany i Kutná Hora měly tentokrát vážně těžký los – dva nejlepší celky tabulky, Semice si poprávu brousily zuby na poslední Rejšice. Jenže duel skončil senzací: Rejšice vyhrály 3:1. Hosté měli největší šanci na zisk po snížení Kamlachem v 67. minutě na 2:1, ovšem hned po minutě neuhlídali Kořínka a ten třetí brankou rozhodl.

„Podali jsme suverénně nejhorší výkon na jaře. Je to nepochopitelné, bojovnost celého mužstva byla na nule,“ hodně se zlobil vedoucí mužstva Semic Miroslav Čepelka.

Jeho tým nyní čeká zápas jara, v sobotu míří do Kutné Hory. Bude to utkání na krev, domácí určitě nechtějí připustit druhý sestup během dvou sezon.  

Ilustrační foto ze zápasu Nespeky - Semice, autor Luděk Rublič

AKTUALITY

KALENDÁŘ

Fortuna logo male zelene pozadi leve
Fortuna logo male zelene pozadi prave

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU