Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Poříčanské i kutnohorské klopýtnutí

28.5.2019 | rubrika: Komise rozhodčích

I 26. kolo Ondrášovka krajského přeboru přineslo překvapující výsledky. Třeba penaltovou výhru posledního Libušína v Novém Strašecí. Hlavně se nečekala ztráta vedoucích Poříčan, kterým Vykáň v derby ukázala, že z role jarního otloukánka už se vyvlekla a o záchranu se popere.

Vykáňští přivezli z Poříčan nakonec jenom bod, ale důležité pro ně bylo, že se soupeřem drželi krok. Snad až na koncovku zápasu, kdy domácí po vyrovnávací brance na 1:1 měli tlak a šance. Ale rozhodli až v penaltách, což jim zatím bohatě stačí na první místo v tabulce. „Začali jsme špatně a pořádně nevěděli, co hrát. Přesto jsme šli do vedení a v kabině si slíbili změnu. Místo toho jsme inkasovali. Posledních třicet minut jsme měli převahu, měli jsme tři šance, ale to je málo,“ mrzelo trenéra Poříčan Zdeňka Šmejkala.

Jeho protějšek Ladislav Drbohlav byl mnohem lépe naladěn. „Jeli jsme k soupeři a slyšeli, že si nás vychutnají a že nám dají bůra. Utkání ale vypadalo jinak, byli jsme domácím šedesát minut vyrovnaným soupeřem,“ řekl Drbohlav.

Další týmy z čela tabulky vyhrály. Kádr Lhoty zkoušený absencemi si poradil zásluhou trefy Kwameho s dobře hrajícími Klíčany, Slaný i přes špatný začátek otočilo díky Hořejšímu a jeho druhé brance z penalty duel se Spartakem Příbram. Penaltu zavinil jasně nejlepší hráč hostů, brankář Solnař. A Poříčí doma nedalo naději oslabené Hvozdnici, který se držela jen poločas, aby nakonec padla 0:7. Vítězové dál útočí na titul krajského přeborníka, na jaře jsou výborní. "Ale až po obrátce jsme hráli podle mých představ," přiznal trenér Pavel Šimáček, jemuž se do sestavy vrátil režisér hry Havlíček.

Vedoucími kvartetu, které by celé mohlo postupovat, nahrála ztráta páté Kutné Hory, která sice doma v přímém souboji o pátou pozici srovnala proti Nespekům dvougólové manko, jenže v poslední minutě neuhlídala na penaltě hlavičkujícího Večeru a ten rozhodl. „Ve druhém poločase jsme dokázali vyrovnat a věřili jsme, že dokážeme zápas otočit, protože soupeř odpadl a kontrolovali jsme hru. Bohužel jsme po ojedinělé akci dostali třetí branku,“ litoval domácí trenér Radek Kulhánek a mrzela ho i zmařená tutovka Cimra v posledních vteřinách.

V soubojích o záchranu si pomohla hlavně Velim hladkou výhrou 3:0 nad Hřebčí, která jí zlobila jen do prvního gólu. Důležité body z Tuchlovic ale nepotvrdilo Nové Strašecí, které bez některých opor (Kaválek a Svoboda nastoupili až během zápasu) podlehlo doma Libušínu 1:2 po penaltách. Libušínským docela vyšla taktika čekání na chyby domácích a Abrham je poslal do vedení. Domácí, po změn stran jasně lepší, jen vyrovnali mladším Mrázkem, šance však byly k vidění na obou stranách.

Novostrašecký trenér Ján Ducár si tentokrát i zahrál, ani on ale zápas nezlomil. „První poločas byl strašný, přizpůsobili jsme se soupeři. Druhý byl lepší, měli jsme řadu šancí a soupeře téměř nepustili na naši polovinu. Jenže jsme dali jediný gól a ještě nám vůbec nevyšly penalty,“ štvalo ho.

Hostující Martin Nový měl sice z výhry radost, ale jeho mužstvo by potřebovalo body tři. „Takhle výsledek potěšil spíš naše konkurenty. Teď musíme doma porazit Poděbrady, jinak už asi nemáme šanci. Přesto budeme bojovat, dokud to půjde,“ slíbil.

Na skok ještě do nižších soutěží, protože Komárov si už tři kola před koncem zajistil postup do krajského přeboru. Stalo se v přímém souboji s druhou Kosoří, kterou doma porazil 1:0 brankou Vaníčka z poslední minuty. Teď má už čtrnáctibodový náskok, nicméně postoupit by mohla i Kosoř z druhého místa. „Nám stačil i bod, takže jsme hlavně nechtěli dostat gól. Věřili jsme, že nějaká šance přijde, měli jsme jich dost a nakonec to tam padlo v závěru,“ řekl Berounskému deníku autor jediného gólu Jakub Vaníček a poděkoval autorovi přesné přihrávky Kolářovi. Dodal, že Komárov se teď těší ještě na finále AGRO CS Poháru proti Kutné Hoře a stejně jako Slavia by rád získal double.

I ve druhé skupině A třídy se střetly dva nejlepší týmy. Lysá v Kosmonosech bleskově vedla, jenže soupeř ve druhé části z pokutového kopu vyrovnal. Kopy ze značky penalty však nakonec potěšily i hosty, ti vyhráli konečný rozstřel. A na soka ztrácejí jen dva body.

Hrdiny zápasu byli hostující brankáři. Jednička Rathouský tradičně tým držel skvělými zákroky, ale v závěru se při jednom zranil a musel z placu. Náhradník Václav Šlingr ukázal, že i ve dvaapadesáti můžete předvést velkou parádu: chytil v rozstřelu čtyři pětky a kabina ho oslavovala a vyvolávala jeho jméno.

Na snímku je derby z Nymburska, v němž Vykáň (ve žlutém) nečekaně obrala o bod první Poříčany. Autor: Deník/ Vladimír Malinovský