Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Podzimní král padl v divokém startu až na třetí místo

12.3.2019 | rubrika: Komise rozhodčích

Fotbalové jaro je tady a s ním i první kolo Ondrášovka krajského přeboru. To nabídlo hned v první kole škatulata v čele tabulky, odkud se podzimní král z Poříčan sesunul po nezdaru v Poděbradech až na třetí pozici.

Největší pozornost se v nevlídném počasí upínala do Poděbrad, kde v derby Nymburska hostovaly vedoucí Poříčany a roli favorita nezvládly – padly 1:2 po rozstřelu. Do čela tak pustily Slaný, které přehrálo doma Vykáň 2:0. Na druhou příčku pronikla po demolici Nespek Lhota.

Na druhé straně tabulky se nepovedl důležitý zápas Velimi, která si neporadila ani s hratelnými Tuchlovicemi. Zklamaly i celky Nového Strašecí, Hvozdnice, stín ze závěru podzimu nepřekročil ani Libušín. Tyhle celky čeká těžká bitva až do konce jara.

Zpět do Poděbrad, kde Bohemia začala proti favoritovi z Poříčan dobře a Šusta ji poslal do vedení. Ještě před pauzou ale srovnal Ramšák a po přestávce už se hosté do Poděbrad obuli naplno. Jenže šance nedávali, hlavně kanonýr  Nádeníček párkrát shořel na skvělém Václavíkovi v bráně a hlavní hrdina duelu pak úžasnou formu přenesl i do penaltového rozstřelu. Lapil tři poříčanské pokusy a jeho tým urval zlatý bod navíc.

„Za druhý poločas jsme si určitě zasloužili vyhrát, ale urazili jsme fotbalového boha. Nedá se nic dělat, to je fotbal a za týden musíme zabojovat doma se Slaným. Chceme urvat výhru,“ řekl Nymburskému deníku trenér poražených Zdeněk  Šmejkal.

Domácí Ladislav Bobek pak přiznal, že v tomhle zápase jeho tým určitě získal. „Můžeme děkovat gólmanovi Václavíkovi, že v hracím čase zachránil remízu. Pak vychytal tři penalty,“ děkoval Bobek.

První je tedy Slaný, které porazilo doma hodně obměněný kádr Vykáně bez bratří Jarolímů 2:0. Už v první půli skórovali dva borci Slaného, kteří si zahráli v kariéře I. ligu, Galbavý a Křeček. Nejprve se domlouvali u trestného kopu, aby ho mladší Křeček přenechal staršímu kolegovi a udělal dobře – 1:0. Sám Křeček pak po chybě obrany zvýšil a po obrátce už Slaný jen hlídalo náskok. Hosté měli také šance, jenže vyhořeli na skvěle chytajícím brankáři Sedlákovi.

„Prohráli jsme, ale dá se říci, že to bylo vyrovnané utkání, za které jsme si zasloužili aspoň bod,“ mínil nový kouč Vykáně Richard Stražan, jehož mrzela hlavně zmařená tutovka Vostárka v úvodu mače.

Lhota se na druhé místo dostala úchvatným nástupem do domácího střetnutí s nebezpečnými Nespeky. Za dvacet minut bylo prakticky vymalováno, když Drážka překonali postupně dorážkou Mbah, pak výstavní trefou z dálky Hájek a nakonec technicky Houžvička. „Počasí bylo hrozné, rozhodčí Zoufalý dokonce musel v první části hru na chvíli přerušit. i proto jsem rád, že nám tam góly napadaly brzy,“ těšilo trenéra Lhoty Jiřího Kabyla.

Hostující Jaroslav Tesař našel pozitiva jen ve druhé části, kdy jeho tým byl aktivnější. „Góly si dáváme v podstatě sami po našich hrubých, až dětských chybách. Budeme se  muset poučit a začít hrát to, co jsme hráli na podzim - soustředěný, koncentrovaný výkon od první do devadesáté minuty,napsal  na klubových stránkách.

Kutná Hora se dál udržela na dostřel čelu tabulky, když šťastně vyhrála 2:1 po rozstřelu v Novém Strašecí. Úvod byl jasně v režii domácích, které poslal do vedení šutér Kaválek a stejný hráč o chvíli později kopal penaltu. Tu mu ale brankář Jeřábek lapil!  A dal svému týmu naději na obrat. Ještě do půle Kulhánek povedenou rybičkou srovnal, ve druhé části hosty zachránila tyčka. A v penaltách byli přesnější.

„Ztratili jsme dva body. V první půli jsme byli ve všem lepší, měli jsme šance. Vedli jsme 1:0 a měli pokutový kop, bohužel jsme ho neproměnili a za chvilku jsme z jediné šance hostů dostali gól. Druhá půle pokračovala ve stylu té první. Ale ze šancí, které jsme měli, jsme nic nedokázali zužitkovat,“ litoval kouč Nového Strašecí Ján Ducár zbytečné ztráty.

„O naše dva body se zasloužil hlavně brankář Jeřábek. Bylo to klasické první jarní utkání, chvíli nám trvalo zvyknout si na přírodní trávu. Utkání nemělo moc velkou kvalitu,“ mínil Radek Kulhánek, šéf kutnohorské lavičky.

Šanci odpoutat se z poslední příčky měla Velim, to by ovšem musela doma porazit průměrné Tuchlovice. Ty sice dorazily s velkými ztrátami v útoku (Hadrika, Kraus), ale s chutí urvat pro ně také hodně cenné body. Tuchlovičtí dokonce po pěkných gólech Cafourka a Š. Procházky dvakrát vedli, nicméně domácí pokaždé aspoň vyrovnali, když zejména po obrátce byli téměř stále nastěhováni na polovině soupeře. Lépe začali i penaltový rozstřel, ale pak si dvakrát vylámali zuby na fantomovi penalt Šimkovi a prohráli 2:3. „Což je pro nás ne dobrý, ale skvělý výsledek. Kluci to oddřeli a já je obdivuji, že zápas zvládli i psychicky,“ děkoval svému týmu kouč Martin Hřídel.

U spodku tabulky zůstává také Hvozdnice, i ona si s mírně vylepšeným kádrem doma na Spartak Příbram věřila. Jenže Spartakovci byli lepší a po hodině hry měli náskok 3:0. Ani to nemuselo stačit, protože ke konci zabraly hvězdy Hvozdnice Třešňák s Mrázem, a snížily. Mráz z penalty v 87. minutě na 2:3, ale bylo pozdě. Na druhé straně kopal Wágner také penaltu, pro dvojí hraní mu ale sudí Zuska branku v poslední minutě neuznal. I tak už tým nového trenéra Ladislava Štětiny cenné tři body udržel, přestože byl hodně oslaben. Výkonem zaujala posila z dalekého Bruntálu – Pavel Kučera.

A zbylé duely? Vůbec prvním jarním byl ten mezi Hřebčí a Klíčany, který se už v pátek odehrál na umělce Motorletu. Klíčany tady byly dlouho lepší a vedly, ale Faktor po přestávce vyrovnal a v penaltách se dařilo hřebečskému brankáři Zajíčkovi, který dvě rány lapil a zajistil bod navíc.

Poříčí vstoupilo do jara razantní výhrou nad Libušínem 3:0. Bylo sice lepší, ale prosazovalo se hlavně z pokutových kopů. Kopalo dva a oba také proměnilo. Už předtím se ujala spolupráce bratrů Balatových, kteří už v Posázavanu hrávali a teď se vrátili z Benešova.

Tahákem příštího kola bude bitva prvního Slaného na půdě Poříčan (NE, 15:00). Naopak lákavé derby Benešovska mezi Nespeky a Poříčím se odkládá na pozdější termín.