Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Poděbrady a Bousov se radují. Také Kutná Hora a Poříčany

12.6.2018 | rubrika: Komise rozhodčích
Poděbrady a Bousov se radují. Také Kutná Hora a Poříčany

Jediné kolo před koncem krajských soutěží zůstává ve hře pořád ještě dost otazníků. Co je nově jisté, to jsou zajištěné postupy dalších mužstev: Poděbrad do krajského přeboru a Dolního Bousova do I. A třídy.

V krajském přeboru vábilo velkou pozornost střetnutí v Kutné Hoře, kde v duelu dvou notně ohrožených mužstev hostovaly Semice. Sparta jim nedala šanci, vyhrála 4:0 a téměř jistě se zachránila. Trenéra Radka Kulhánka mrzelo jen to, že se na tak zásadní utkání vůbec museli připravovat, protože po loňském pádu z divize věřil, že tým z Lorce bude hrát spíš ve vyšších patrech. Věří v to i pro příští ročník.

Semičtí se zachraňovali úspěšně několik let. Loni konečně nemuseli, hráli dobře, ale končící sezona je nezastihla v pohodě. Všichni v klubu tuší, že zlom přišel už v prvním jarním duelu s Poříčany, když nezvládli skvěle rozehraný zápas.

A právě Poříčany, ať to s nimi vypadalo po podzimu hodně zle, se zřejmě zachrání. Doma přehrály díky dvěma trefám útočníka Kouly Nespeky 3:1 a Semicím utekly o pět bodů. Jejich třináctá příčka jim sice nedává úplný klid, protože tři týmy mohou teoreticky z přeboru spadnout, nicméně pouze v případě, že se v divizi nezachrání ani jeden z dvojice Dobříš, Tatran Rakovník (Vykáň už má sestup jistý). „Ještě pořád čekáme, jak to dopadne v divizi. Ale udělali jsme výsledek, který by nám měl pomoci k záchraně,“ řekl manažer klubu Václav Kupr.

O postupujících se rozhodnuto zdá, měly by jimi být první Poříčí a druhé Horky, které v závěru otočily duel ve Lhotě. Jenže minimálně třetí místo bude postup zřejmě také značit. Bojuje o něj Beroun na dálku s Libiší. A protože má Marka Horela, velmi pravděpodobně bronz v přeboru uhájí. Nejlepší střelec soutěže dal na svoje výkony razítko v zápase s Klíčany, výsledek 5:2 ošetřil hned čtyřmi góly. A celkem dosáhl veterán na magickou třicítku!

Podle vývoje může skončit v divizi i čtvrtý tým. Tím bude velmi pravděpodobně Libiš, která si poradila jedinou brankou Martina Šobra se Spartakem Příbram.

Tam veselo ještě být nemůže, zato v Poděbradech ano. Po excesu dlouho prvních Vyšehořovic a Bohemia dostala brzy do čela tabulky skupiny B a kolo před koncem slaví. Ubojovala bod na trávníku rezervy Českého Brodu, zatímco tresty a zraněními zdevastované Vyšehořovice nestačily na kvalitní Velim. „Jsme samozřejmě všichni hrozně spokojeni. Neprožíváme lehký konec, máme také hodně absencí, ale teď už z nás napětí spadlo,“ byl šťastný kouč Poděbrad Oldřich Abrhám.

Ve skupině A se naopak karty přesunuly z jedné strany stolu na druhý. Vedoucí Libušín padl po matném výkonu ve Voticích a na čele ho vystřídal jeho velký rival z Kladenska – SK Hřebeč. Ten brzy vedl 3:0 v Jílovém, a byť se bojovní domácí dostali několikrát zpátky do zápasu, podlehli 3:5. Hřebeč v posledním kole hostí zachraňující se Zavidov, na jehož hřišti na podzim prohrála. Venku je ale tým z Rakovnicka dlouhodobě matný. „Musíme je porazit, s ničím jiným na hřiště nepůjdeme. Pokud ne, nemáme v přeboru co dělat,“ má jasno trenér Hřebče Adam Kindl.

Jasno je i o dalším postupujícím z I. B třídy. Po skupinách A (Velká Dobrá) a E (Petrovice) se radost rozlila po Dolním Bousově. Mužstvo kouče Luďka Holuba vyválčilo bod na půdě s koncem jara výborně hrajících Vojkovic a už ho nikdo neohrozí. Ani druhá Nelahozeves, s níž hrají Bousovští v posledním kole (v Sobotce). „Příští rok slavíme sto let od založení klubu, budeme mít za čtyři milióny korun nové hřiště a obě mužstva dospělých postupují,“ radoval se na stránkách Boleslavského deníku předseda Dolnobousovského SK František Ječný.

Snímek: Radost hráčů Bohemia Poděbrady, kteří postoupili do krajského přeboru. Autor: Markéta Stiborová

AKTUALITY

KALENDÁŘ

Fortuna logo male zelene pozadi leve
Fortuna logo male zelene pozadi prave

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU