Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresXL toneryXLZidleHondlEG advisorsczClavinCzech Sport Travel
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoITTecJapstenChětěbořAuto DvořákKralicek etiketyNárodní dům na Vinohradech

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Poděbrady a Bousov se radují. Také Kutná Hora a Poříčany

12.6.2018 | rubrika: Komise rozhodčích
Poděbrady a Bousov se radují. Také Kutná Hora a Poříčany

Jediné kolo před koncem krajských soutěží zůstává ve hře pořád ještě dost otazníků. Co je nově jisté, to jsou zajištěné postupy dalších mužstev: Poděbrad do krajského přeboru a Dolního Bousova do I. A třídy.

V krajském přeboru vábilo velkou pozornost střetnutí v Kutné Hoře, kde v duelu dvou notně ohrožených mužstev hostovaly Semice. Sparta jim nedala šanci, vyhrála 4:0 a téměř jistě se zachránila. Trenéra Radka Kulhánka mrzelo jen to, že se na tak zásadní utkání vůbec museli připravovat, protože po loňském pádu z divize věřil, že tým z Lorce bude hrát spíš ve vyšších patrech. Věří v to i pro příští ročník.

Semičtí se zachraňovali úspěšně několik let. Loni konečně nemuseli, hráli dobře, ale končící sezona je nezastihla v pohodě. Všichni v klubu tuší, že zlom přišel už v prvním jarním duelu s Poříčany, když nezvládli skvěle rozehraný zápas.

A právě Poříčany, ať to s nimi vypadalo po podzimu hodně zle, se zřejmě zachrání. Doma přehrály díky dvěma trefám útočníka Kouly Nespeky 3:1 a Semicím utekly o pět bodů. Jejich třináctá příčka jim sice nedává úplný klid, protože tři týmy mohou teoreticky z přeboru spadnout, nicméně pouze v případě, že se v divizi nezachrání ani jeden z dvojice Dobříš, Tatran Rakovník (Vykáň už má sestup jistý). „Ještě pořád čekáme, jak to dopadne v divizi. Ale udělali jsme výsledek, který by nám měl pomoci k záchraně,“ řekl manažer klubu Václav Kupr.

O postupujících se rozhodnuto zdá, měly by jimi být první Poříčí a druhé Horky, které v závěru otočily duel ve Lhotě. Jenže minimálně třetí místo bude postup zřejmě také značit. Bojuje o něj Beroun na dálku s Libiší. A protože má Marka Horela, velmi pravděpodobně bronz v přeboru uhájí. Nejlepší střelec soutěže dal na svoje výkony razítko v zápase s Klíčany, výsledek 5:2 ošetřil hned čtyřmi góly. A celkem dosáhl veterán na magickou třicítku!

Podle vývoje může skončit v divizi i čtvrtý tým. Tím bude velmi pravděpodobně Libiš, která si poradila jedinou brankou Martina Šobra se Spartakem Příbram.

Tam veselo ještě být nemůže, zato v Poděbradech ano. Po excesu dlouho prvních Vyšehořovic a Bohemia dostala brzy do čela tabulky skupiny B a kolo před koncem slaví. Ubojovala bod na trávníku rezervy Českého Brodu, zatímco tresty a zraněními zdevastované Vyšehořovice nestačily na kvalitní Velim. „Jsme samozřejmě všichni hrozně spokojeni. Neprožíváme lehký konec, máme také hodně absencí, ale teď už z nás napětí spadlo,“ byl šťastný kouč Poděbrad Oldřich Abrhám.

Ve skupině A se naopak karty přesunuly z jedné strany stolu na druhý. Vedoucí Libušín padl po matném výkonu ve Voticích a na čele ho vystřídal jeho velký rival z Kladenska – SK Hřebeč. Ten brzy vedl 3:0 v Jílovém, a byť se bojovní domácí dostali několikrát zpátky do zápasu, podlehli 3:5. Hřebeč v posledním kole hostí zachraňující se Zavidov, na jehož hřišti na podzim prohrála. Venku je ale tým z Rakovnicka dlouhodobě matný. „Musíme je porazit, s ničím jiným na hřiště nepůjdeme. Pokud ne, nemáme v přeboru co dělat,“ má jasno trenér Hřebče Adam Kindl.

Jasno je i o dalším postupujícím z I. B třídy. Po skupinách A (Velká Dobrá) a E (Petrovice) se radost rozlila po Dolním Bousově. Mužstvo kouče Luďka Holuba vyválčilo bod na půdě s koncem jara výborně hrajících Vojkovic a už ho nikdo neohrozí. Ani druhá Nelahozeves, s níž hrají Bousovští v posledním kole (v Sobotce). „Příští rok slavíme sto let od založení klubu, budeme mít za čtyři milióny korun nové hřiště a obě mužstva dospělých postupují,“ radoval se na stránkách Boleslavského deníku předseda Dolnobousovského SK František Ječný.

Snímek: Radost hráčů Bohemia Poděbrady, kteří postoupili do krajského přeboru. Autor: Markéta Stiborová

AKTUALITY

KALENDÁŘ

Fortuna logo male zelene pozadi leve
Fortuna logo male zelene pozadi prave

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU