Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na Vinohradech
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Poděbradská první půle soupeře válcuje

19.8.2019 | rubrika: Komise rozhodčích

Září Poděbrady, září i Klíčany nebo Velim. Po prvních dvou kolech Ondrášovka krajského přeboru se zdá, že právě tyhle celky mohou vévodit celé soutěži. Ale je příliš brzy soudit, své si určitě ještě poví i další mužstva, vždyť celkem šest jich zatím nepřipsalo žádnou ztrátu.

Kromě zmíněných klubů nezaváhaly ještě ani Kosmonosy,  Dobrovice a Vlašim B, naopak hned sexteto klubů je bez bodu. Překvapuje to hlavně u Hřebče a Nespek, byť ty oba své zápasy prohrály trochu smolně o gól.

Ale zpět na čelo tabulky, kde se drží po dvou kolech o skóre Poděbrady. Tým zkušeného kouče Ladislava Bobka zkvalitnil kádr už v zimě, v létě ho ještě vylepšil, a tak se z nováčka postupně stává kandidát na nevyšší pozice. Dvě stovky diváků v lázeňském městě sledovaly stejně jako před týdnem střelnici do poločasu, opět z toho bylo čtyřbrankové vedení, tentokrát nad Kosoří. nejvíc se daří Liboru Křelinovi a Lubošovi Nepovímovi. Oba dali po dvou gólech a oba se prosadili i před týdnem proti Hvozdnici. Na druhou stranu teprve nyní čeká na Poděbrady velmi těžký duel na půdě Hřebče, která i přes dvě prohry hlavně doma kvalitu nabízí.  „Mohli jsme dát Kosoři klidně i další góly, ty jsme si ale šetřili na další zápasy,“ naznačil s úsměvem Ladislav  Bobek, že ani Hřebeč to nebude mít snadné.

Právě Hřebeč po zkratu doma s Vlašimí padla celkem jasně ve Velimi.  Naivně hrající obranu hostů větral hlavně Jícha, který dal dva góly a na jeden při výhře 3:1 přihrával kapitánu Hruškovi. Hosté tahali v zápase za kratší konec, deset minut před koncem sice snížili na 2:1, ale poslední slovo měl opět Jícha. „Před soupeřem jsme měli respekt, protože já osobně si myslím, že bude hrát do pátého místa. Jsem rád, že kluci k zápasu přistoupili zodpovědně a získali jsme tři body,“ uvedl trenér Velimi Zdeněk Šmejkal a zaslouženou výhru domácích potvrdil také manažer Hřebče Štěpán Sádecký. „Musíme se zlepšit hlavně v obraně, ne si jít zahrát fotbal,“ řekl.

V čele bude určitě i Dobrovice, kvalitu předvedla na hřišti Nového Strašecí. Vyhrála 2:0, když byla aktivnější od začátku do konce. Nicméně i domácí měli šance a smolařem byl Holub. Za stavu 0:1 jednu neproměnil, za stavu 0:2 už ano, ale gól neplatil pro ofsajd. „Dobrovice mají silný, podle mého divizní tým. Ale já jsem pyšný na kluky, jak to odmakali. Nechybí zápal pro hru ani bojovnost, jen potřebujeme zlepšit kvalitní koncovku,“ řekl hrající asistent trenéra bubáků Jan Mrázek.

Plný počet bodů má také béčko Vlašimi, které sice hraje těsné zápasy, ale v obou případech našlo klíč na vítězství. Tentokrát v okresním derby proti Nespekům, když se po pauze trefil Dramé a to stačilo. Hosté podruhé za sebou vyšli střelecky naprázdno.

Koncovka trápila také Komárov proti Klíčanům. A možná ještě víc únava z náročného pohárového mače s Vltavínem. Šance měl jen v úvodu, jinak vládli hosté. Ti rozhodli o výhře díky gólu Kalaše z 58. minuty, který doklepával přesnou hlavičku Krause. Zatímco střelec Jeslínek se tentokrát neprosadil, tak stříleli jiní a v závěru Kraus v sólovém úniku cenné tři body pro Klíčany jistil. Obě strany si vysekly poklonu: domácí označili hosty jako nejlepší tým v soutěži, hosté zase chválil skvělé komárovské fanoušky a zázemí.

Úžasně odstartovali přebor nováčkové z Kosmonos. Po výhře ve Lhotě přivezli tři body také z Hvozdnice.  Hned se jim bude dýchat lépe, nad soutokem Vltavy a Sázavy jim stačil jediný gól Krále z prvního poločasu. Domácím bohužel odstoupil velmi brzy hlavní šutér Mráz a tahle ikona středočeského fotbalu scházela citelně – vyrovnat nedokázali.

Stejně jako Kosmonosy vyhrál venku také jejich minulý protivník – Lhota. Ta s přestavěným kádrem potřebovala nutně uspět v Lysé. Domácí naopak tušili, že doma by proti oslabenému soupeři měli mít na body šanci. Jenže žádný velký fotbal to nebyl. Šancí poskrovnu, dlouho nevyužité. Až po obrátce během šesti minut neuhlídali domácí dvakrát rychlého Velikého a ten jednou zakončil sám a podruhé vyzval Kudelu. Lhota získala tři body a trenér Petr Cais zářil. „Víme, že nás čekají mnohem těžší zápasy, ale s Lysou jsme se rovnat mohli úplně v pohodě. Tým si postupně sedá, soupiska je plnější a budeme bojovat dát,“ povídal.

Domácí Václav Sosnovský litoval zmařených dvou šancí Ježka za bezbrankového stavu. „Opět se ukázalo, že to bude hodně těžká sezona. Ale to jsme věděli,“ konstatoval.