Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

« více článků z Komise rozhodčích

Poběbrady jako reprezentace. 1:5 a výměna kouče

12.9.2018 | rubrika: Komise rozhodčích

Nového lídra má Ondrášovka krajský přebor. Fotbalisté SK Slaný drtivě vypráskali poslední Poděbrady na jejich hřišti a využili zaváhání dosud vedoucí Hřebče v kladenském derby v Tuchlovicích. Teď se dosud nejlepší týmy střetnou ve vzájemném souboji. V sobotu dopoledne bude ve Hřebči fotbalový svátek.

Poděbrady byly zvyklé v I. A třídě vyhrávat, jenže vstup do vyšší soutěže se nováčkovi nepovedl, dolů šla i psychika, navíc přijelo posilami nadupané Slaný. To poslala do vedení právě jedna z letních posil Kroutil, který dával góly i v juniorce Plzně a poté v divizi za Kladno. Odchovanec Slaného se v nové soutěži prosadil poprvé krásnou střelou z pětadvaceti metrů, a byť domácí do půle bojovali a dokonce dali Peterkou také gól, po obrátce a dvou trefách Vimra odpadli. Prohráli 1:5 stejně jako reprezentanci v Rusku a trenér Oldřich Abrhám měl osud jako Karel Jarolím - byl odvolánl.  Vystřídá ho zkušený Ladislav Bobek, jenž naposledy sice dovedl Benátky nad Jizerou k jarní záchraně v ČFL, ale k ničemu to nebylo, kvůli odchodu Olympie z FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY stejně klub sestoupil. Bobka čeká těžká premiéra na půdě Lhoty.

Hřebeč přišla o vedení v Tuchlovicích, kde vybojovala jen bod za prohru 0:1 po rozstřelu. V první půli zauajala dvě rychlá vyloučení, která od sebe dělila jen minuta. Nejdřív si červenou vysloužil nejčastější hříšník hostů Pinkas, ale po pár okamžicích tvrdě fauloval domácí Kala a bylo srovnáno. Gól nakonec v Tuchlovicích přes některé šance nepadl a zápas končili spokojenější domácí vedení novým koučem Martinem Hřídelem.

Někdejší prvoligový hráč i trenér nacházel po utkání jen pozitiva. „Dva body bereme všemi deseti, protože soupeř je velmi kvalitní. Naši kluci odvedli také neskutečný výkon a budeme ještě lepší,“ hlásil Hřídel, který okysličil kabinu a třeba s kariérou končící stoper Nejedlý byl po návratu nejlepším hráčem na hřišti.

Nečekala se ani další prohra Poříčí nad Sázavou. Loňský vítěz soutěže nehraje špatně, ale ani tak dobře jako na jaře a podlehl Kutné Hoře 1:2. Domácí Sparta si libuje, že z Vyšehradu přivedla střelce Kacafírka, pro něhož je přebor živnou půdou. Poříčí dal oba góly a rozhodl.

„Nehráli jsme tak dobře jako třeba se Slaným v první půli, ale zase máme body,“ usmál se trenér Radek Kulhánek a i on pochválil přínos Štěpána Kacafírka pro tým. Jeho protějšek Pavel Šimáček byl před týdnem šťastný, že jeho tým s velkou klikou zvrátil ztracený mač s Poříčany, teď přiznal, že jak to ve fotbale bývá, štěstí se otáčí. „Asi jsme ho měli v minulém kole moc. V Hoře jsem musel střídat dvakrát na jednom postu a za stavu 1:1 jsme měli dvě obrovské šance. Kdybychom je dali, asi bychom to už uhráli, ale nestalo se. Škoda,“ mrzelo ho.

S mnohem kvalitnějším kádrem než měly loni potřebovaly Poříčany doma s nováčkem Velimi zabrat, to samé ovšem platilo i o soupeři, který toho zatím nahrál hodně málo. Favoritem byli ovšem domácí, a byť nastoupili bez lídra zálohy Prejska, zápas zvládli v poměru 3:0. Dvakrát se trefil Nádeníček, druhá branka po samostatné akci vyšperkovala koncovku duelu.

Tak jasné to ale nebylo, hosté hodně kousali. Co je trápí rozhodně nejvíc, že nějakého takového Nádeníčka nebo Kacafírka v sestavě nemají. „I tady se ukázalo, jaká je síla týmů v krajském přeboru v útočné fázi. To je hlavní rozdíl mezi námi a ostatními soupeři,“ mrzelo hostujícího Lukáše Seiferta.

Domácí trenér Zdeněk Šmejkal se prvních dvacet minut na svůj tým mračil, ale nakonec měl důvod ke spokojenosti. „Důležité bylo, že jsme se po nepovedeném začátku srovnali, jinak bychom prohráli. Navíc jsme si něco vyříkali v poločase v kabině. Rozhodující byla druhá branka, kterou jsme pojistili vedení,“ vyzdvihl Zdeněk Šmejkal zásah Petra Touše.

Téměř derby se hrálo také v Novém Strašecí, kde hostovala Lhota, už se třemi Afričany v sestavě. K Ibemu a Kwamemu přibyl nově Mbah. Hostů ani nevadily absence jiných opor Kudely či Vlasatého a vyhráli vysoko 5:2. Děj zlomili až po hodině hry, kdy nechali Mžourka vyrovnat, ale snad po patnácti vteřinách dali Ibem další branku. Domácí pak přišli o vyloučeného L. Mrázka a ve zbytku utkání inkasovali ještě dvakrát. „Nabídli jsme soupeři dva góly, ale celkově jsme byli lepším týmem. Hodně nám pomohl gól Ibeho těsně po vyrovnání,“ uznal kouč Lhoty Jiří Kabyl, zatímco domácí měli podobný názor – i oni prý soupeři nabídli téměř všechny branky jako na podnose vlastními chybami.

Zbývají ještě zápasy v Nespekách, Libušíně a Vykáni. Ty byly odlišné, protože zatímco Vykáň potvrdila kvalitu a doma nedala Hvozdnici naději (3:0), v Libušíně většinu utkání trochu překvapivě dominovali hosté a vypadalo to, že odvezou všechny tři body. V nastavení ale bojovní domácí vyrovnali druhým zásahem Abrhama na 2:2 a Spartak se musel spokojit se dvěma body za penaltový rozstřel.

A Nespeky? Pomohla jim nová posila, ex-ligový obránce Josef Laštovka. Aktuálně kouč Benešova vypomohl při nespeckým potížích se sestavou, dal gól a jeho tým nakonec porazil Klíčany 2:1. Fotbal zase jednou neměl logiku, protože lepší byli hosté, ale zazdili co šlo a mohou si drbat hlavy, v tabulce zůstali pouze na třech bodech.

Snímek je z utkání, v němž Poděbrady (v bílém) podlehly doma Slanému 1:5. Autor: Deník