Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na VinohradechAMBY
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Ostrá v divizi končí, střídají ji Kosmonosy

27.5.2020 | rubrika: Komise rozhodčích
Ostrá v divizi končí, střídají ji Kosmonosy

Kola fotbalového života se roztáčejí naplno. Všichni trénují, mnozí jdou už do přípravných zápasů, pracuje se i za kulisami. Novinku hlásí Sportovní sdružení Ostrá, jeden z nejúspěšnějších klubů celého Středočeského kraje se chce soustředit už spíše na mládež a její výchovu.

Ostrá vytvořila za několik posledních let v malé obci na Nymbursku jednu z nejfajnovějších fotbalových bašt kraje. V klubu bylo díky podpoře hlavního partnera dostatek financí a ty šly primárně na východu mládeže a zpočátku i na hlavní tým, který se postupně probojoval až do divize. Tam hrál čtyři roky, ale letos to bylo naposledy, alespoň na nějakou dobu určitě. Redakci regionálního Deníku potvrdil tuhle informaci předseda klubu Jaroslav Feit.

„Tak jako se vzniklá situace dotkla spousty jiných firem, tak postihla i našeho hlavního partnera. Nicméně ten nadále fotbal v Ostré podporuje a v budoucnosti také podporovat bude. V tuto chvíli to bude v jiné míře, než tomu bylo v minulosti, ale s o to větším důrazem na chod mládežnických kategorií,“ řekl Feit. 

Někteří členové mužstva si už začali hledat nová angažmá a hned tři by mohli zamířit do Kosmonos. Klubu z Boleslavska byla účast v divizi nabídnuta a ten přijal - zájem potvrdil na svých facebookových stránkách. A po pouhém roce v krajském přeboru se posune zase výš, kvalitou vylepšenou o některé posily by se neměl mít čeho bát. 

Co se týče Ostré, působené jejího mužského týmu zatím není jisté. Béčko dosud startovalo v I. B třídě. „Aktuálně řešíme s hráči, kdo zůstane, a následně se rozhodneme, jakou soutěž budeme přihlašovat. Chytřejší budeme v následujících dnech. Jisté v tuto chvíli je, že divize to nebude a pravděpodobně přihlásíme pouze jedno dospělé mužstvo,“ sdělil Jaroslav Feit.

Ostrá se bude soustředit na mládež a spolupráci s klubem FC Straky. Zajímavostí byla návštěva českého reprezentanta Jana Bořila, který ještě před restartem FORTUNA:LIGY areál Ostré navštívil a s dětmi si zatrénoval. Bořil by měl mít v červenci v Ostré i fotbalovou školičku, na kterou klub mladé hráče srdečně zve. Volná místa stále jsou. 

AKTUALITY

KALENDÁŘ

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU