Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na VinohradechAMBY
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Ondrášovka Cup se dohraje, dvě skupiny i v kraji

20.5.2020 | rubrika: Komise rozhodčích
Ondrášovka Cup se dohraje, dvě skupiny i v kraji

Pandemie koronaviru zastavila v České republice veškeré sportovní akce i tréninky. Uvolnění opatření umožnilo, aby se dohrály profesionální fotbalové soutěže, tedy 1. a 2. liga a MOL Cup. O své vyvrcholení nakonec vedle těchto tří soutěží nepřijde ani Ondrášovka Cup, který je oficiálním Pohárem mládeže kategorií U8 – U13. Všechny šest finálových turnajů se v pěti městech odehraje v průběhu června. Benešova přivítá finalisty v kategoriích U8 a U11. Celkové prvenství obhajuje Sparta Praha.

Ondrášovka Cup rozpoutal fotbalovou vášeň po celé republice.  Do letošního ročníku se, který odstartoval kvalifikacemi už na podzim loňského roku, přihlásilo více než 800 týmů, což je nejvíce v historii. Původně se závěrečné turnaje Ondrášovka Cupu o konečné umístění měly uskutečnit během květnových a červnových víkendů. Z důvodu pandemie koronaviru a následným opatřením se ale muselo od naplánovaných termínu upustit. Konání finálových turnajů nakonec umožnilo příznivé stanovisko po jednání se zástupci Ministerstva zdravotnictví a epidemiologem Rastislavem Maďarem v návaznosti na uvolňující se opatření souvisejících s pandemií koronaviru, přičemž byl přesně stanovený počet osob, které mohou být v průběhu turnaje v areálu stadionu.

„Máme velkou radost, že se nám podaří letošní Ondrášovka Cup dotáhnout až do úplného závěru a děti dostanou příležitost užít si finálové turnaje. Ondrášovka Cup není jen o soupeření na trávníku, ale hlavně o setkávání, zážitcích, emocích, cenných sportovních i životních zkušenostech nebo poznávání nových míst a kamarádů. I proto nás potěšilo, že jsme dostali k uspořádání finálových turnajů zelenou a můžeme mladým fotbalistům přinést očekávané vyvrcholení jejich celosezónního snažení. My všichni se na závěr Ondrášovka Cupu nesmírně těšíme a věříme, že děti po dlouhých týdnech fotbalového půstu dají do hry celé své srdce,“ reagoval na svolení k uskutečnění závěrečných turnajů generální ředitel společnosti ONDRÁŠOVKA Libor Duba.  

Mladí fotbalisté se stejně jako děti z většiny dalších sportů mohli vrátit k tréninku. Na závěr své sezóny se tedy účastníci finálových turnajů mohou připravovat už v celých týmech. Na vrchol ligového ročníku se soustředí i kapitán reprezentačního mužstva do 21 let Matěj Chaluš, který je oficiální tváří letošního ročníku Ondrášovka Cupu. „Už jste mohli začít trénovat bez roušek se svými týmy a věřím, že jste se na to jako všichni správní fotbalisté těšili. Tak s chutí do tréninku a uvidíme se na Ondrášovka Cupu,“ poslal vzkaz účastníkům finálových turnajů stoper Slovanu Liberec Matěj Chaluš.

Na vyvrcholení Ondrášovka Cupu se chystají i patroni finálových turnajů z řad internacionálů a fotbalových osobností. V Benešově se při turnaji U11 na konci června mohou těšit na reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého a trenéra týmu do 21 let Karla Krejčího. Do Šumperku by měli zavítat nedávní reprezentanti a hráči špičkových evropských klubů Tomáš Ujfaluši, Radoslav Kováč a Marek Heinz. Ve Vysokém Mýtě shlédnou rozhodující fázi turnaje bývalí hráči národního týmu a současní trenéři mládežnických reprezentací Radek Bejbl a Jan Suchopárek. Do Tábora pak přijedou někdejší reprezentant hráč Manchesteru United, Benfiky Lisabon nebo Lazia Řím a v současnosti vedoucí Úseku talentované mládeže a výkonný ředitel Regionálních fotbalových akademií FAČR Karel Poborský a ředitel Sportovně-technického úseku FAČR Jiří Kotrba. „V předchozích ročnících byl na finálové turnaje obrovský ohlas. Ale koronavirus byl silnější než naše snažení. Ondrášovka Cup vidím jako příklad, jak by to mělo u těchto kategorií vypadat. Mám na mysli formu celodenních turnajů. Není ideální stav, když jedu hodně kilometrů, strávím spoustu času na cestě, abych si pak zahrál jen dvakrát 30 minut. Tohle je systém, který mi k malým dětem pasuje,“ vyzdvihl jeden z klíčových aspektů úspěchu Ondrášovka Cupu Jiří Kotrba.

ONDRÁŠOVKA CUP 2019/2020

FINÁLOVÉ TURNAJE
13. – 14. 6. U13 Šumperk (ze středních Čech Příbram a Kladno)
16. – 17.6. U12 Hradec Králové (Ml. Boleslav)
20. – 21. 6. U9 Vysoké Mýto (Mladá Boleslav)
23. - 24. 6. U10 Tábor (Mladá Boleslav)
26. - 27. 6. U8 Benešov (Neratovice, Kladno, Příbram, Mladá Boleslav, Kolín)
28. – 29. 6. U11 Benešov (Benešov)

AKTUALITY

KALENDÁŘ

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU