Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise mládeže

OKRESY MAJÍ SVOJE NOVÉ TRENÉRY MLÁDEŽE FAČR

12.9.2018 | rubrika: Komise mládeže
OKRESY MAJÍ SVOJE NOVÉ TRENÉRY MLÁDEŽE FAČR

Zdroj: fotbal.cz

80 profesionálních trenérů FAČR bude pomáhat malým klubům

 

Fotbalová asociace České republiky reaguje na nepříznivý vývoj především v okresním fotbale, který zasáhl celoevropský trend úbytku týmů i hráčů. V jejich řadách začíná působit 80 Grassroots trenérů mládeže (GTM), kteří budou s pomocí k dispozici především klubům na vesnicích a v malých městech.

 

,,Fotbalová asociace má jasný směr, kterým by se chtěla ubírat. Je třeba vnímat fotbal jako celek, zjednodušeně řečeno, pokud nebude fungovat okresní fotbal, nemůže nám fungovat ani reprezentace. Asociace aktuálně zaměstnává velké množství lidí, blížíme se k číslu 200, kteří mají za úkol dělat fotbal v souvislostech a provázat regionální fotbal s tím profesionálním. Naším soupeřem musí být Belgie, Švýcarsko nebo Rakousko, nesmíme bojovat mezi sebou, ale musíme jít všichni jedním směrem,“představil strategii Fotbalové asociace technický ředitel Michal Prokeš.

 

V každém ze 76 okresů a 4x v Praze se tak nově objeví trenér zodpovědný především za mládežnický a neprofesionální fotbal, který bude klubům k dispozici s řešením jejich aktuálních problémů, budou hledat cesty, jak zvýšit a následně udržet členskou základnu klubů, důležitou součástí jejich práce pak bude i vzdělávání a inspirace trenérů, učitelů tělesné výchovy, ale i rodičů. Výrazně tak doplní a podpoří činnost již dlouhá léta fungujících 14 krajských trenérů mládeže FAČR.

,,Okresní trenéři mládeže jsou součástí strategického plánu FAČR, působit jich v ČR bude 80 a doplnili tak všechny projekty a myšlenky, které jsme za poslední roky realizovali. Jejich náplní práce bude komplexní servis pro kluby v jejich okrese tak, abychom společnými silami dokázali být nápomocni v základních patrech fotbalu. Abychom zajistili jednotný přenos myšlenek do klubů, s těmito trenéry jsme opakovaně absolvovali interní školení, a to jak teoretické, tak i praktické, jako bylo například toto ve sportovním centru v Nymburku,“ doplnil Otakar Mestek, vedoucí Grassroots oddělení FAČR.

Kluby se mnohou na tyto krajské a okresní GTM kdykoli obrátit pro radu, inspiraci i pomoc, a to na kontaktech uvedených níže.

 

STŘEDOČESKÝ KFS

Bodnár

Miroslav

kouc@bodydam.cz

724 321 133‬

OFS Příbram

Mráz 

Lukáš 

lukasmraz@seznam.cz

603 484 759‬

OFS Praha - západ

Myška

Roman

romanmyska@seznam.cz

775 946 716‬

OFS Nymburk

Paták

Miroslav

mirapatak@centrum.cz

776 052 646‬

OFS Kutná Hora

Pikner

Jan

pikner71@seznam.cz

725 137 945‬

OFS Kolín

Šonský

Dominik

Dominik.sonsky@seznam.cz

776 092 198‬

OFS Mělník

Voráček

Matěj

matej.voracek@seznam.cz

737 737 363‬

OFS Benešov

v jednání

 

 

 

OFS Mladá Boleslav

v jednání

 

 

 

OFS Beroun

v jednání

 

 

 

OFS Rakovník

v jednání

 

 

 

OFS Kladno

v jednání

 

 

 

OFS Praha - východ

 

 

 

 

 

AKTUALITY

KALENDÁŘ

Fortuna logo male zelene pozadi leve
Fortuna logo male zelene pozadi prave

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU