Ondrášovka1FUMBISport investLionsportRojaplastAPEAVH KladnoITTecJapstenSLABUR s.r.o.Kralicek etikety4goalsNárodní dům na Vinohradech
Ondrasovka2FUMBIAGRO CSAdidasAuto DvořákHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleinreachKeepersportMarbax time

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Odstartováno! Hned s třemi velkými obraty

13.8.2019 | rubrika: Komise rozhodčích

Nový ročník Ondrášovka krajského přeboru a obě skupiny Sport Invest I. A třídy odstartovaly o uplynulém víkendu nový soutěžní ročník. Hned první kolo nabídlo zajímavé výsledky. Vítězně začaly týmy, které z různých důvodů sestoupily, tedy Dobrovice či Libušín, porážkami naopak v minulé sezoně elitní celky Poříčí nebo Lhoty. Velké obraty viděli diváci na stadionech ve Hřebči, Průhonicích nebo Spartaku Příbram.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Hřebeč na mač s Vlašimí B dlouho nezapomene. Na začátku to byl válec, který odbrzdila posila z Libušína Obradovič. Když v 8. minutě Dolejš hlavou zvýšil, vypadalo to, že Vlašim přijela na výlet, ale tak to nebylo. Přežila pár šancí, sama dovedla z minima vytěžit maximum, a přestože ještě dvacet minut před koncem prohrávala 1:3, nakonec vyrovnala a v nastaveném čase Cettl svým druhým zásahem šokoval hřebečské hráče, kteří bezmocně popadali na trávník. „Bohužel skvělou hru, jakou jsem od našeho mužstva snad ještě nikdy neviděl, jsme nepřetavili v góly. Bylo neuvěřitelné, co jsme zahodili, soupeř měl skutečně obrovské štěstí,“ říkal po utkání manažer Hřebče Štěpán Sádecký.

Hostující trenér Václav Toupal přiznal, že jeho tým bez čtyř hráčů základu začal ustrašeně a domácí vládli. „Do druhého poločasu jsem změnil rozestavení a po bouřlivém a důrazném vytknutí chyb se náš výkon zlepšil. Nakonec se nám podařilo třemi brankami otočit zápas i s přispěním štěstí. Naši hráči si za druhý poločas zaslouží uznání za nasazení a charakter,“ řekl Toupal na klubovém webu Vlašimi.

I podle přítomných diváků měl zápas hodně vysokou úroveň

Určitě se nečekaly porážky Lhoty a Poříčí. I když vítěz minulého ročníku Lhota šel do zápasu proti nováčkovi z Kosmonos skromně, protože přišel o devět hráčů a to se ukázalo jako příliš vysoké číslo. Ti, co je nahradili, zatím tak velkou kvalitu nemají a soupeř z Boleslavska vyhrál zaslouženě, když vedl už od 2. minutě po trefě Böhma a Lhotu téměř k ničemu nepustil – vyhrál 3:0.

Poříčí o hráče nepřišlo, naopak se mu uzdravil. Jenže moc profesorský fotbal  na silné Klíčany neplatil. Domácí čekali na každou možnost k brejku, však na ně mají ideální dvojku Jeslínek a nově i Kalaš. Podobně jako Kosmonosy ve Lhotě šly i Klíčany bleskově do vedení  a nakonec vyhrály zaslouženě 3:0. Jeslínek dal dvě branky!  „Nedařilo se nám, pořád jsme sice měli míč, ale jen jsme obehrávali jejich obranu. S tím nemůžeme uspět. Dostali jsme facku na úvod a musíme se rychle probrat,“ má jasno trenér Poříčí Pavel Šimáček.

Že budou patřit k lepším mužstvům tabulky, ukázaly i týmy ze severovýchodu okresu. Poděbrady nedaly šancí Hvozdnici a už do poločasu stanovily konečný výsledek 4:1. Posílená Velim to měla těžší, protože novic z Kosoře má také výborný mančaft. Dvakrát vyrovnal manko a v závěru myslel na tři body, když hosté přišli o vyloučeného Hartiga. Ale v poslední minutě si našel odražený míč Kasal a rozradostnil Velimské. „Musím ale říct, že Kosoř má velmi dobrý tým a doma bude těžko k poražení,“ bral výhru s pokorou kouč vítězů Zdeněk Šmejkal.

Tuchlovice zvládly derby proti Novému Strašecí hlavně díky přesné mušce jedné z dvojice srbských letních posil. Nedeljko Miškovič dal dva góly, brankář Šimek pak pochytal všechny šance hostů. I ti – podobně jako sousedé ze Lhoty – přišli v létě o řadu opor (Kaválek, Svoboda, Erba) a musí se nejprve sehrát. „Po přestávce jsme hráli dobře a vytvořili si šance, bohužel bez branky. Naopak domácí po našich dvou hrubicích skórovali,“ byl smutný hrající trenér Strašecí Ján Ducár. Šéf domácího klubu Josef Bešta byl za body rád, ale výhru bral s pokorou. „Věřím, že mužstvo umí zahrát lépe,“ řekl.

Dobře začaly nové týmy v soutěži – Dobrovice a Komárov, oba mají tři cenné body. Hlavně Komárov, který je získal v Nespekách. Tam měly šance oba celky, nicméně skóroval jen hostující  Komárek po rohu na přední tyč.  Ex-třetiligová Dobrovice vykročila do nové éry klubu také vítězně, nováčka z Lysé hrajícího na jaře o tři soutěže níž  vyprovodila tříbrankovým rozdílem. „Odevzdali jsme poctivý výkon. Myslím, že jsme po celý zápas byli lepším mužstvem, a jen škoda, že jsme nepřidali více branek,“ řekl domácí kapitán David Miškovský.

I. A TŘÍDA, SK. A

Úžasná návštěva 400 diváků dorazila do Sedlece-Prčice, kde hostoval nováček z Chlumce a vyhrál nečekaně 3:1. Naopak zajímavou bitvu v Klecanech, kde domácí přestříleli Mníšek 4:3, sledovala jen třicítka diváků…

Derby Prahy-západ se povedlo Vestci, který opět dirigován nestárnoucím Jiřím Novotným vyhrál v Jílovišti 3:1. Nelahozeves si vyzkoušela proti Zdicím pokutové kopy. Dvakrát z nich šla během zápasu do vedení, ale soupeř vždy vyrovnal. Nakonec přece jen slavilo Dynamo, penaltu mu šly i v rozstřelu.

Šťastnou výhru 2:1 slaví Podlesí, které uspělo na hřišti Votic 2:1. Přitom prohrávalo, ale vyrovnalo a pět minut před koncem se trefil Jakub Kunc. Naopak smutný je Spartak Příbram. Po sestupu mu dalo vale hodně hráčů, a tak dostali proti Velké Dobré šanci i mladíci. Zkraje to fungovalo, Spartak soka drtil a vedl 2:0, ale po pauze ho další neproměněné šance mrzely, protože Čechie vyrovnala a zvládla i penaltový rozstřel.

Řada hráčů Spartaku zamířila ke konkurenci do Tochovic. Ta hostovala na Doksech a sahala tady po třech bodech. Nakonec má dva, protože domácí Zlata vyrovnal a rozhodl až rozstřel.
Libušín po pádu z kraje mobilizoval, sehnal nové a kvalitní hráče a nováčka z SK Rakovník přejel 6:1. Rychlík Křemen dal tři branky, někdejší borec Kladna či Hostouně Čurda přidal dvě.

I. A TŘÍDA, SK. B

Téměř všechny zápasy skončily jen o gól, tak byly vyrovnané. Jen boleslavská derby měla jasné vítěze, protože Luštěnice potvrdily, že na Rejšice umí a vyhrály 4:1. K výhře je nasměroval dvěma rychlými trefami Jaroslav Kopa. Mnichovo Hradiště zase nedalo šanci Dolnímu Bousovu, vedlo už 3:0, aby soupeř ke konci korigoval. O dvě branky vyhrál ještě Hlízov, jeho silná sestava mohla na hřišti čáslavské rezervy v derby Kutnohorska vyhrát ale razantněji, byla totiž o dost lepší než domácí mladíci.

Naštvaný odjel Divišov z Čelákovic. Dlouho tam vedl brankou Vondráka, ale v poslední čtvrthodině proti němu zapískal sudí dvě penalty a Náhlovský obě proměnil.

Derby Mělnicka patřilo domácím zárybům, Pšovku Mělník vedenou poprvé Janem Studeným přehrály těsně 2:1. Hosté snížili moc pozdě. „Zkušení hráči Krulich s Moravským to vzali na sebe, jak by to asi mělo být,“ chválil tahouny trenér Záryb  Petr Vlk.

Obrat kola se povedl Pěčicím v Průhonicích. Domácí v 60. minutě utekli na 2:0, ale hosté se brzy chytili snižujícím gólem, poté vyrovnali a v poslední minutě dokonali průhonické dílo zkázy gólem Pavla Krále.