Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresXL toneryXLZidleHondlEG advisorsczClavinCzech Sport Travel
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoITTecJapstenChětěbořAuto DvořákKralicek etiketyNárodní dům na Vinohradech

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Obrana Dobré ještě nedostala ani jeden gól

10.10.2017 | rubrika: Komise rozhodčích
Obrana Dobré ještě nedostala ani jeden gól

Po sedmi kolech pěti skupin Prodiet I. B třídy už není ani jeden tým bez ztráty bodu. Některé z mužstev si ale pozornost zaslouží.

Nejvíc asi udeří do očí nula na kontě inkasovaných gólů u Čechie Velká Dobrá. Tradiční účastník krajských soutěží z Kladenska se v posledních letech moc na špičce neukazoval, ale teď to vypadá, že by si v příštím ročníku mohl po letech zase vyzkoušet I. A třídu. Kopal ji už několikrát a vyzkoušel i krajský přebor, jenže teď nás zajímá hlavně zmíněný neobvyklý statistický údaj u obdržených gólů.

Skutečně tam je i po sedmém kole NULA.

Velká Dobrá má dva výborné brankáře, veterána Zlatu a také zkušeného Červenku, který odchytal největší porci zápasů. Jenže dobré gólmany mají i jiní a inkasují. Doberští však disponují také hodně zkušenou a kvalitní obranou, v níž hrají prim zkušení Honetschläger, Dufek či Bílek. Velkou posilou je Hurych, který umí tvořit a usměrňovat hru.

Každopádně se skvělá defenziva vyplácí, Doberští totiž několik utkání vyhráli hodně těsně. Jestli jsou totiž výborní dozadu, tak o hře dopředu už se totil říci nedá. Dali 13 gólů, to je na sedm utkání a lídra I. B třídy málo.

Vyhrávat 1:0 nebude Velká Dobrá do nekonečka, ale zatím se jí to vede, takhle zdolala Braškov či Klobuky. Těsné to bylo i v dalších duelech a dokonce i v tom posledním proti beznadějně poslednímu nováčkovi z Lužné. Ten už inkasoval šestadvacetkrát, nicméně Čechii se povedlo jeho obranu pokořit jen dvakrát a poprvé až po hodině hry. „Bylo to o dobývání jejich branky a naší střelecké nemohoucnosti,“ posteskl si trenér Vlastimil Hrubý, který je ale jinak spokojený, jeho mužstvo má už v tabulce pětibodový náskok na druhé Doksy.

Ty ovšem kvůli rekonstrukci svého hřiště hrají na podzim všechny zápasy doma.

Od nejlepší obrany se přesuňme k nejlepšímu útoku. Ze všech 70-ti mužstev v I. B třídě v tomhle ohledu vybočují nejvýš téměř pražské Průhonice ve skupině D. Skvělý útok nastřílel už 27 gólů, nicméně na první místo v tabulce to nestačí. Průhonice jsou až třetí, mají totiž zatím dost propustnou obranu (15 inkasovaných gólů), což zatím na Kácov a Kunice nestačí.

Za skvělým útokem hledejme hlavně jedno jméno. Vnuk někdejšího mistra Evropy Karola Dobiáše Jakub vstřelil už 12 gólů, tolik jich v B třídách stihl už jen Adam Kučera hrající skupinu B za Lužec. Urostlý Dobiáš prošel mládeží Sparty (až do juniorky), hrál za Motorlet, nedávno pomáhal Velvarům do divize. Naposledy pomohl Průhonicím dvěma trefami k cenné výhře v Říčanech 3:0.

Dobiáš má v týmu i mladšího bráchu Marka. Také prošel Spartou a Motorletem a nastupuje v záloze.

Třeba se mladým potomkům slavného dědečka povede vytáhnout klub přece jen o stupínek výše. 

Na snímku Jakub Dobiáš ještě v dresu juniorky Sparty Praha. Foto: AC Sparta Praha

AKTUALITY

KALENDÁŘ

Fortuna logo male zelene pozadi leve
Fortuna logo male zelene pozadi prave

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU