Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Obrana Dobré ještě nedostala ani jeden gól

10.10.2017 | rubrika: Komise rozhodčích
Obrana Dobré ještě nedostala ani jeden gól

Po sedmi kolech pěti skupin Prodiet I. B třídy už není ani jeden tým bez ztráty bodu. Některé z mužstev si ale pozornost zaslouží.

Nejvíc asi udeří do očí nula na kontě inkasovaných gólů u Čechie Velká Dobrá. Tradiční účastník krajských soutěží z Kladenska se v posledních letech moc na špičce neukazoval, ale teď to vypadá, že by si v příštím ročníku mohl po letech zase vyzkoušet I. A třídu. Kopal ji už několikrát a vyzkoušel i krajský přebor, jenže teď nás zajímá hlavně zmíněný neobvyklý statistický údaj u obdržených gólů.

Skutečně tam je i po sedmém kole NULA.

Velká Dobrá má dva výborné brankáře, veterána Zlatu a také zkušeného Červenku, který odchytal největší porci zápasů. Jenže dobré gólmany mají i jiní a inkasují. Doberští však disponují také hodně zkušenou a kvalitní obranou, v níž hrají prim zkušení Honetschläger, Dufek či Bílek. Velkou posilou je Hurych, který umí tvořit a usměrňovat hru.

Každopádně se skvělá defenziva vyplácí, Doberští totiž několik utkání vyhráli hodně těsně. Jestli jsou totiž výborní dozadu, tak o hře dopředu už se totil říci nedá. Dali 13 gólů, to je na sedm utkání a lídra I. B třídy málo.

Vyhrávat 1:0 nebude Velká Dobrá do nekonečka, ale zatím se jí to vede, takhle zdolala Braškov či Klobuky. Těsné to bylo i v dalších duelech a dokonce i v tom posledním proti beznadějně poslednímu nováčkovi z Lužné. Ten už inkasoval šestadvacetkrát, nicméně Čechii se povedlo jeho obranu pokořit jen dvakrát a poprvé až po hodině hry. „Bylo to o dobývání jejich branky a naší střelecké nemohoucnosti,“ posteskl si trenér Vlastimil Hrubý, který je ale jinak spokojený, jeho mužstvo má už v tabulce pětibodový náskok na druhé Doksy.

Ty ovšem kvůli rekonstrukci svého hřiště hrají na podzim všechny zápasy doma.

Od nejlepší obrany se přesuňme k nejlepšímu útoku. Ze všech 70-ti mužstev v I. B třídě v tomhle ohledu vybočují nejvýš téměř pražské Průhonice ve skupině D. Skvělý útok nastřílel už 27 gólů, nicméně na první místo v tabulce to nestačí. Průhonice jsou až třetí, mají totiž zatím dost propustnou obranu (15 inkasovaných gólů), což zatím na Kácov a Kunice nestačí.

Za skvělým útokem hledejme hlavně jedno jméno. Vnuk někdejšího mistra Evropy Karola Dobiáše Jakub vstřelil už 12 gólů, tolik jich v B třídách stihl už jen Adam Kučera hrající skupinu B za Lužec. Urostlý Dobiáš prošel mládeží Sparty (až do juniorky), hrál za Motorlet, nedávno pomáhal Velvarům do divize. Naposledy pomohl Průhonicím dvěma trefami k cenné výhře v Říčanech 3:0.

Dobiáš má v týmu i mladšího bráchu Marka. Také prošel Spartou a Motorletem a nastupuje v záloze.

Třeba se mladým potomkům slavného dědečka povede vytáhnout klub přece jen o stupínek výše. 

Na snímku Jakub Dobiáš ještě v dresu juniorky Sparty Praha. Foto: AC Sparta Praha

AKTUALITY

KALENDÁŘ

Fortuna logo male zelene pozadi leve
Fortuna logo male zelene pozadi prave

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU