Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Nespeky s Mikolandou loupily na úvod jara v Libiši

12.3.2018 | rubrika: Komise rozhodčích
Nespeky s Mikolandou loupily na úvod jara v Libiši

Jen něco málo před polovinu zápasů dovolilo počasí odehrát v prvním jarním kole krajských soutěží. Největší překvapení lze asi najít v zápase přeboru, v němž po podzimu druhá Libiš prohrála doma se zachraňujícími se Nespeky. Ty překvapily nasazením internacionála Petra Mikolandy.

Nespeky nakonec vyhrály zápas na umělce Libiše i bez Mikolandy. Hráč, který už prošel v kraji Ostrou nebo Lhotou moc dlouho na hřišti kvůli zranění nepobyl (půl hodiny). Ale jeho tým byl na utkání dobře připraven, více hrozil a v závěru Burian z penalty rozhodl o výhře 1:0. „Na hrozné umělce jsem s týmem byl spokojený. S herním projevem, týmovostí, výkonem i kvalitou kombinací,“ těšil se na stránkách Benešovského deníku z nečekaného importu trenér Nespek Jaroslav Tesař.

V přeboru se do nejčelnějších pater sápe také dvojice Poříčí – Klíčany. Oba už jsou těšně za Libiší, když Poříčí vyhrálo v Rynholci, kde ho přivítalo Nové Strašecí 3:1 a Klíčany opět přesvědčily o své kvalitě triumfem v Rejšicích 2:0. Oba góly dali zkušení borci Šelicha a Buldra do 20. minuty.

Poříčí se pralo s koncovkou a gólmanem Strašecí Doubravou. Jediný gól Trpišovského přišel vniveč poté, co se v novém dresu prosadil parádním trestňáčkem z Hostouně přivábený Trnka. Ale na parádní umělku v Rynholci si svého Tondu Panenku přivezli také hosté. Rejhon totiž chvilku po Trnkovi také trefil přes zeď dokonale. „Jsem rád, že jsme zápas zvládli a hráčům za to děkuji, protože jsme horko těžko skládali sestavu,“ přiznal spokojený kouč vítězů Pavel Šimáček.

Hodně zajímavých momentů sliboval souboj nejhorších týmů podzimu. Kdo z Nymburska se odrazí lépe k boji o záchranu – Poříčany nebo Semice? Zajímavé to opravdu bylo. Když se po přestávce nechal vyloučit domácí Puk a hosté utekli po trefách  Šimka a Koštíře na trháčku 3:1, těžko by už na domácí kdokoliv sázel. Jenže pochlapili se, v posledních sedmi minutách Janda s Hollerem srovnali a Poříčany pak zvládly i penalty – 4:3. Po mizerném podzimu i zimní přípravě, kterou ani nedokončil kouč Holatka, to je vzpruha. „Zápas byl skoro ztracený, ale nasazením hráčů jsme to dokázali srovnat,“ radoval se poříčanský manažer Václav Kupr a připomněl výkon brankáře Klímy, který za stavu 1:1 lapil pokutový kop, pak ale hostům pomohl hrubicí před třetím gólem. A hosté? Ti bědovali sami na sebe, ale vedoucí Miroslav Čepelka uměl uznat i bojovnost domácích, kteří se nevzdali, i když mariášovou hantýrkou neviděli do trumfové hlášky a koneckonců neměli vůbec žádný trumf.

Zajímavé poloderby se hrálo v Berouně, kde domácí přehráli příbramský Spartak 2:0. Díky tomu se také drží hodně blízko postupovým  příčkám. Na Máchovně velebí hlavně nestárnoucího Marka Horela, který první branku připravil Krůtovi a druhou čtvrt hodiny před koncem lví unionisty definitivně uklidnil.

I v nižší A třídě došlo na úvod k jednomu menšímu překvapení, když Hřebeč prohrála na hřišti Podlesí 1:2. Góly padaly až v poslední půlhodině, když se nejprve prosadil domácí Drašnar, Servus vyrovnal, ale na gól Růžka už hosté odpověď nenašli. Podlesí se tak přiblížilo sokovi na druhém místě na rozdíl pouhých dvou bodů a vedoucí Libušín se po vysoké výhře 5:0 v Novém Kníně osamostatnil v čele. Další z favoritů – Tochovice – na horké půdě v Zavidově nehrál.

Z dalších zápasů stojí za zmínku derby Prahy-západ, v němž Vestec doma nestačil na Jíloviště 2:4, ale byl to pěkný fotbal. Příjemně vstoupil do jara také Mníšek pod Brdy. Vyhrál ve Voticích (3:2), to se počítá. Zvlášť když nešlo o náhodu, Mníšek kopal pěkně.

Ve skupině B špatný terén nedovolil odehrát nejočekávanější zápas mezi třetími Pěčicemi a vedoucími Vyšehořovicemi. Zajímavé bylo derby Mělnicka mezi Pšovkou a Kly. Hosté se ale brzy uklidnili gólem Mihalíka a nakonec potvrdili roli favorita jasnou výhrou 3:0.

AKTUALITY

KALENDÁŘ

Fortuna logo male zelene pozadi leve
Fortuna logo male zelene pozadi prave

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU