Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Mráz režíroval zásadní výhru Hvozdnice čtyřmi góly

08.5.2018 | rubrika: Komise rozhodčích
Mráz režíroval zásadní výhru Hvozdnice čtyřmi góly

Šlágr 24. Kola Ondrášovka krajského přeboru se ovládli fotbalisté Poříčí nad Sázavou, když dosud vedoucí Horky nad Jizerou sesadili z čela po výsledku 1:0. Poříčí vyhrálo i devátý jarní zápas, tenhle byl pro něj ale podle očekávání nejtěžší.

Poříčí hrálo vůbec poprvé na domácím trávníku a s malou hrací plochou si poradilo. Nicméně šancí moc k vidění na zmenšeném prostoru nebylo, Horky i bez tvůrce hry Smetany dlouho odolávaly dobře. Jenže v 65. minutě i na ně platila rychlá kombinace, po které Balata zakončoval do odkryté brány.  „Zápas byl o jedné brance a tu jsme naštěstí vstřelili my. Obrana pracovala opět velmi dobře a trpělivostí jsme došli k deváté výhře na jaře,“ radoval se trenér Poříčí Pavel Šimáček.

Ze zápasů o záchranu vybočil určitě nejvíc ten ve Hvozdnici, kde domácí přivítali Poříčany. Nakonec jim uštědřili druhou prohru v řadě, výsledek 5:3 se ale zrodil po hodně divokém průběhu. Poříčany si podruhé v řadě neporadily s hlavní hvězdou soupeře, a zatímco před týdnem je potrápil berounský Horel, tentokrát byl v hlavní roli Lukáš Mráz. Jeden z TOP hráčů soutěže drží Hvozdnici už dlouhé roky a nezklamal ani nyní. Nastřílel čtyři góly, a byť jeho apetitu hosté dlouho úspěšně odolávali a ještě po přestávce vyrovnával Puk na 3:3, další trefa Mráze ze 67. minuty už byla vítězná. Navíc v závěru přidal ještě jednu.

 „Za poslední dva zápasy jsme dostali devět branek, z toho nám tři vstřelil Horel a nyní čtyři Mráz. Vždy hráči, o kterých jsme věděli, a to je k zamyšlení,“ zlobil se manažer Poříčan Václav Kupr.

Naopak bez šancí byl další duel o šest bodů v Tuchlovicích, kde hostovala Kutná Hora. Ale góly padly i tady. Ten první bleskově už ve 2. minutě a trochu kuriózně, když loňská posila Tuchlovic z Kladna Václav Kraus lobem překvapil hostujícího gólmana Malého. Toho omlouvá ostré slunko, kterému zasvítilo do očí.

Obě mužstva pak v útoku mnoho nepředvedla. Domácí se uklidnili v 70. minutě po penaltě proměněné Fitkem. Hostům se nelíbila, ale nic nenadělali. V útoku předvedli málo a padli 0:2. Naopak domácí si hodně oddechli, na jaře se jim dosud moc nedařilo.

Zatím to příliš nešlo ani Novému Strašecí, jenže proti Libiši se pod vedením nového trenéra Petra Svobody (bývalý hráč Kladna, Kralup a otec útočníka týmu Patrika) vytáhlo a hostům útok na čelo tabulky nepovolilo. Vyhrálo 3:2, i když ještě na začátku druhého poločasu 1:2 prohrávalo. Potom ale Trnka vyrovnal a Kaválek následně z pokutového kopu rozhodl. Hostům se navíc po chvíli nechal vyloučit Pešek, a pak už to měli těžké.

Ztratily také ohrožené Semice, i když bod na hřišti silného Spartaku vybojovaly a nakonec se i ten může ke konci soutěže počítat. Navíc přežily v první půli pokutový kop. Když je ale Cáska poslal dvacet minut před koncem do vedení, určitě myslely na body tři. Bábíček však srovnal a Spartak také zvládl díky výtečném brankáři Solnařovi penaltový rozstřel.

A ještě jeden zápas, kde o mnoho nešlo, Klíčany a Lhota neútočí ani na postup, ani se neperou o záchranu. Přesto se bylo hlavně v koncovce nač dívat. Klíčany předvedly skvělý výkon, jenže si budíka nařídily až na za minutu dvanáct. Když jim dal Šalamoun v 87. minutě gól na 2:3, leckdo nad nimi už mávl rukou. Jenže ve hře byl Petr Krimlák a ten nejenže stihl vyrovnat, ale v 90. minutě přidal ještě jeden gól a bylo z toho slavné vítězství, o kterém se bude v Klíčanech dlouho mluvit.

AKTUALITY

KALENDÁŘ

Fortuna logo male zelene pozadi leve
Fortuna logo male zelene pozadi prave

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU