Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Loučeň slavila s modrou krví, sázkami, kamerami i góly

16.4.2018 | rubrika: Komise rozhodčích
Loučeň slavila s modrou krví, sázkami, kamerami i góly

Na góly, fotbalovou pohodu, ale třeba i na párek s hořčicí mířili v neděli fanoušci týmů Loučeně a Pátku z Nymburska. V rámci projektu České televize, FAČR a jeho důležitého partnera – sázkové kanceláře Fortuna se právě v Loučeni, kde kdysi fotbal na území Česka zapustil první kořeny, se tady před kamerami hrál v přímém přenosu mač I. B třídy.

Proč vybrali pořadatelé právě Loučeň? Měli o tom jasno dlouho dopředu. Ve středu 18. dubna uplyne přesně 125 let od chvíle, kdy hrabě Erich Thurn-Taxis, tehdejší majitel panství a zámku v Loučeni, dal dohromady tým, který si to na pražské Císařské louce rozdal s německým výběrem Fregatta.

Loučeň je tak nejstarším fotbalovým klubem v Česku, tenhle primát jí nemůže vzít ani dvojice pražských „S“.

Oslava byla nakonec povedená dokonale. Domácí tým zapomněl na jarní trápení, Pátek sfoukl jednoznačně 4:0 a týmu se hodně ulevilo. „Takový výsledek jsme potřebovali a bylo to několikanásobně umocněno tím, že to bylo v televizi,“ zářil štěstím kouč Loučeně Otakar Ottomanský.

Dát čtyři góly před televizními kamerami a pak si o tom popovídat do kamer, to je zážitek, který už si vyzkoušelo několik zástupců vesnických klubů a ve středních Čechách zatím nejvíc. Teď se radovali v Loučeni. Nejvíc střelec dvou tref Pavel Mareš. „Výhru jsme nutně potřebovali a pořádně ji zapijeme. Zvlášť když to bylo v televizi, na to jsme se těšili,“ říkal Mareš po utkání.

To mělo ovšem slavnostní úvod. Nejen ve slavnostním nástupu i s patrony obou týmů, herci Ladislav Hampl a Leoš Noha. Fotbaloví fandové je milují jako postavy ze seriálu Okresní přebor, koho by nebavili zhulený Jarmil a svéráz Áda Větvička s úžasným šlapáním si na jazyk.

Začátku ale asistovala ještě jedna hodně zajímavá postava. Vnuk Ericha Thurn Taxise Fritz, známý německý sportovní komentátor stanice Sky Deutschland měl slavnostní výkop. „Na takový zápas hráči nikdy nezapomenou,“ hlásil s úsměvem komentátor s modrou krví.

Více budou asi vzpomínat domácí borci. Pátečtí přece jen nepodali právě nejlepší výkon, na pár gólů dokonce soupeři nechtěně přihráli. Vypadalo to, že kamery jejich výkon ovlivnily spíš negativně. „Už do půle jsme udělali tři fatální hrubky a to rozhodlo. Druhá půle už byla vyrovnanější,“ hodnotil utkání pátecký Jan Kalina. Jeho kouč Pavel de Giorgii působil ještě sklesleji. „Jsem z výkonu nešťastný. Přijeli nás podpořit diváci a jsem naštvaný proto, že nám to svázalo nohy. Hráče jsem nepoznával,“ řekl vůdce a tvůrce pátecké sestavy.

Během zápasu se ale jinak všichni dobře bavili. Nejvýznamnější partner projektu Můj fotbal živě, potažmo celého regionálního fotbalu Fortuna si znovu připravil spoustu doprovodných aktivit, včetně možnosti tipnout si živě výsledek nebo pozápasovou tiskovou konferenci. Tam dorazila řada diváků, kterých se v Loučeni sešlo celkem 650! „My jsme si to užili. Pěkná návštěva, takže super,“ byl rád kapitán vítězů Jan Štěpánek.

A před kamerami pochválil celou akci také první muž českého fotbalu, předseda FAČR Martin Malík. „Královsky jsem se bavil, za tenhle projekt jsem moc rád. Celému národu ukazujeme kořeny fotbalu, že si ho můžete užít i na nejnižší úrovni. Právě tohle dělá z fotbalu v Česku nejmasovější sport,“ řekl Martin Malík. 

AKTUALITY

KALENDÁŘ

Fortuna logo male zelene pozadi leve
Fortuna logo male zelene pozadi prave

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU