Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na Vinohradech
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Lídři přeboru i A tříd jsou po podzimu jasní

19.11.2019 | rubrika: Komise rozhodčích
Lídři přeboru i A tříd jsou po podzimu jasní

Polovina soutěžního ročníku 2019/20 je odehrána. 118 týmů zasáhlo do osmi soutěží, které odhalily podzimní půlmistry: v přeboru Velim, v A třídách Tochovice a Hlízov a v B třídách Zavidov, Libčice, Poděbrady B, Jevany a Černolice.

Klíčany s Velimí kandidáty na postup

Poslední kolo jen potvrdilo, že nejlepšími mužstvy v soutěži jsou Klíčany a Velim, která má sice horší skóre, ale lepší vzájemný zápas a je tedy půlmistrem. Oba hrají konzistentně dobře, mají výborné brankáře, obranu, dávají  díky kanonýrům Jíchovi resp. Jeslínkovi a Kalašovi hodně branek. Sesadit by je mohly snad další dva celky, Kosmonosy a Komárov. Oba se jako nováčci moc nechovali, také mají řadu zkušených borců. Pokud by Kosmonosy ještě trochu posílily, protože na Boleslavsku je díky skvěle fungující mládeži ligového FK hodně dobrých hráčů, mohly by ještě vedoucí duo pozlobit.

Zajímavý však bude v přeboru hlavně boj o záchranu. Už jsme několikrát psali o vývoji v divizích, který Středočechům vůbec nenahrává. Aktuálně by spadla i desátá Lhota, přestože překopaný kádr loňského přeborníka nasbíral víc než zajímavých 23 bodů. „Divizi bude sledovat každý a všechny čeká perné jaro,“ za všechny děl kouč  Lhoty Petr Cais.

Ohroženy jsou i další týmy, které by asi jinak do přeboru patřily celkem v pohodě, jako Nespeky, Tuchlovice, Poděbrady nebo i Poříčí. Naopak Kosoř, Lysá a hlavně Nové Strašecí budou muset na jaře vyhrát hodně zápasů.

Tochovice, Hlízov. Kdo dál?

Jak vypadá situace v A třídách? Co se týče nejlepších týmů podzimu, měly obě skupiny jasné lídry. V áčku to jsou Tochovice, klub z Příbramska, který před dvěma lety usiloval o postup a s několika bývalými ligovými borci zejména Příbrami na něj nedosáhl. Pak přišla sezona „blbec“ kdy se mužstvu vůbec nedařilo a bylo dokonce ohroženo sestupem do B třídy. Ten klub odvrátil a na probíhající ročník se připravil skvěle. Za první půlsezonu tým jedinkrát prohrál bez bodu a vede tabulku o pět bodů před Vestcem.

Trenér Marek Zárybnický je tedy hodně spokojen. „Vyhýbala se nám zranění, někdy jsme měli i potřebnou dávku štěstí, ale dokázali jsme se připravit na soustu těžkých zápasů, proto bych řekl, že naše první místo je zcela zasloužené. Na druhou stranu nejsme v oblacích,“ upozornil v rozhovoru pro Deník trenér, který nedávno vedl Spartak Příbram a z jeho kádru Tochovice získaly dost posil.

Právě Spartak je až předposlední, což je pro klub s velkou minulostí obrovským zklamáním. Nicméně sázeli tady na mladé a šikovné borce, ti se budou jen a jen zlepšovat.

Ve druhé skupině vládne ještě suverénněji Hlízov. Celek z Kutnohorska vede o sedm bodů před béčkem Českého Brodu a mohlo být ještě veseleji, v posledním duelu podzimu totiž právě největšímu sokovi Hlízovští těsně podlehli 2:3. „Narazili jsme na kvalitního soupeře, který s námi vydržel fyzicky. Jak jsme některé zápasy hráli špatně, a zvítězili jsme, tak tentokrát jsme špatně nehráli, ale prohráli jsme,“ mínil trenér Hlízova David Linhart, který přes zimu zapracuje na řešení standardek, ty trochu jinak hodně kvalitní mužstvo zlobily.  

Co se týče zklamání, v téhle skupině nikdo vyloženě nevybouchl jako v áčku Rakovník B, ale o to bude zajímavější boj o záchranu, desátý Mělník dělí od posledních Čelákovic jen čtyři body.

Snímek je ze zápasu, který přinesl nejpřekvapivější výsledek posledního kola krajských soutěží. Jen pětibodové béčko SK Rakovník s několika dorostenci v sestavě přehrálo Doksy 5:1. Autor: Antonín Vydra

 

AKTUALITY

KALENDÁŘ

Stř.kraj leve
Stř.kra prave

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU