Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na Vinohradech
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Lhota famózním obratem bez brankáře dotáhla Poříčany

03.6.2019 | rubrika: Komise rozhodčích

Ondrášovka krajský přeboru je asi nejdramatičtější soutěží letošního ročníku krajských soutěží. O hodně se bojuje nahoře a možná ještě víc dole. Poslední kolo nabídlo neuvěřitelné koncovky zápasů, hlavně v Příbrami. A domácí ztráta může být ve finále fatální.

Sestoupí totiž zřejmě jen dva týmy. Mohou i tři, a to v případě, pokud se do přeboru přihlásí Dobrovice (dosud ČFL) a nikdo místo ní nebude chtít nahoru. Ano, i to se může stát.

Postoupit do divize mohou až čtyři celky, protože Jirny a zmíněná Dobrovice už ČFL hrát nebudou (první odstoupili v zimě, druzí nahlásili konec během jara). Jenže kuloární informace hovoří maximálně o třech zájemcích. Pokud by nikdo nahoru nechtěl, stihl by sestupový osud 14. tým přeboru. Stejná věc se loni přihodila Benátkám nad Jizerou v ČFL, jimž zavařila Olympie Radotín (dobrovolně sestoupila z druhé ligy - FNL).

Každopádně boj o čelo je také zajímavý. Vyhrát přebor, to už něco znamená. A postoupit z druhé příčky je příjemnější než třeba ze třetí, nemusíte platit povinný poplatek. Za ušetřené peníze klidně pořídíte kvalitní posilu.

I proto boj zuří a je zajímavé ho sledovat. Zatímco vedoucí Poříčany po Vykání nedokázaly v základní hrací době porazit ani Hřebeč  (získaly jen dva body), Lhota neskutečně otočila duel na Spartaku Příbram. A dotáhla se na ně.

Poslední čtvrthodinka v Příbrami byla možná tou nejzajímavější v celém ročníku. Domácí totiž po faulu brankáře Tůmy hasícího jasnou šanci nejenže dostali výhodu přesilovky (Tůma vyfasoval červenou kartu), ale Lhota ani neměla gólmana a náhradníka z pole Danylyche ještě ze zmíněné standardky překonal  Šváb. Přesto favorit zápas nevzdal a i v oslabení nejen vyrovnal Primusem, ale navíc Hájkem skóre i otočil. A to Hájek půl minuty předtím kopl vedle pokutový kop!

Domácí si tak pochopitelně trhali vlasy, naopak hosté skákali radostí. Vlastně jsou už v čele tabulky oni, protože mají stejně bodů jako Poříčany, ale lepší  bilanci ze vzájemných zápasů.
„Nikdy jsem nic podobného nezažil a možná už ani nezažiju. Na hráče jsem byl neskutečně pyšný,“  neskrýval obrovské nadšení trenér Lhoty Jiří Kabyl.

Jeho protějšek Miroslav Bodnár byl pochopitelně zklamaný, vždyť jeho tým byl dlouho lepší a měl víc šancí. Spartak takové zápasy však vyhrává málokdy, to je jeho problém. „V rozhodujících momentech se ukázalo, že máme velmi mladé mužstvo, které ještě potřebuje vyzrát, aby zvládlo podobné momenty,“ řekl kouč, jehož tým nyní jede do Poříčí a končí doma s Velimí.

Výborný zápas se hrál ve Hřebči. Domácí po čtyřech prohrách hostili Poříčany a měli hned několik motivací: zlomit nepěknou sérii, konečně si zahrát proti dobrému soupeři dobrý fotbal a oslavit Den dětí, v jehož rámci v sobotu předváděli místním talentům své umění i hráči z první ligy.

Poříčany byly lepší do poločasu, domácí po obrátce. Oba celky daly po dvou brankách, domácí Klavík srovnával v 82. minutě. Favorit vyhrál až penaltový rozstřel. „Naši hráči toho měli v sobotu hodně včetně Dne dětí a dopolední exhibice pro našeho partnera. Pro před jejich výkonem smekám klobouk,“ byl spokojen domácí manažer Štěpán Sádecký.

A hostující Zdeněk Šmejkal? Dva body nakonec bral. „Utkání se muselo líbit i divákům. Byla tam chuť vyhrát, nasazení a velké emoce. Svůj tým mohu pochválit, hráči do toho dali vše,“ chválil.

U čela tabulky se dál drží také Poříčí, i když jeho výhra na penalty v Klíčanech byl šťastná. Lepším týmem byli domácí, jenže v rozhodujících chvílích nedokážou ze svých šancí vytěžit zlomovou branku. Po Slaném se jim to nepovedlo ani s Poříčím, které v samotném závěru Jíšovou ranou z úhlu vyrovnalo a zvládlo i penalty. „Z jasné nuly jsme udělali dva body,“ usmíval se trenér hostů Pavel Šimáček, jehož tým na vedoucí duo ztrácí tři body.

Stejně jako čtvrté Slaný, které kopíruje výsledky Poříčí. V derby na hřišti Tuchlovic svěřenci trenéra Jiřího Pazdery dvakrát dotahovali a ke konci měli výhru za tři body několikrát na kopačkách. Šance však zazdili a teprve při penaltovém rozstřelu uspěli. „Domácí musí být za bod rádi, ke konci byli pod velkým tlakem. I my ale dva body bereme, přece jen jsme dvakrát prohrávali,“ zůstal skromný vedoucí slánského mužstva Milan Šúr.

V bitvách o záchranu si hodně pomohla Velim, která v duelu dvou ohrožených týmů díky skvělému nástupu a gólům Kasala a Hrušky vyhrála ve Hvozdnici 2:1. Domácí měli ke konci velké šance, dali ale jediný gól a ve středeční předehrávce by měli přehrát Hřebeč, jinak budou mít situaci složitou.

„Důležitý zápas jsme zvládli, díky němu máme prakticky se všemi soupeři pod námi lepší vzájemný zápas. Záchrana je blízko, uvidíme, kolik týmů nakonec půjde dolů, ale věřím, že z posledních dvou zápasů ještě nějaké body urveme a i v příští sezoně bude ve Velimi krajský přebor,“ uvedl pro Kolínský deník kapitán Velimi Lukáš Seifert.

Libušín byl minutu od pádu do A třídy, nakonec ale naději udržel. Bulharský veterán Dimov v 89. minutě trefil v běhu dokonale hlavou a vyrovnal zápas s Poděbrady na 1:1. Jeho tým pak zvládl i pokutové kopy a velebil brankáře Poráčanina, který hlavně ve druhém poločase lapil úplně jasné šance Poděbradských. „Předvedli jsme, co vše se dá nedat. Tolik gólových šancí v jednom zápase jsem dlouho neviděl. Ještě v 88. minutě šel Novák z půlky sám na brankáře, ale nedal. Z protiútoku domácí vyrovnali,“ křižoval se trenér Ladislav Bobek.

Domácí už dodýchali, proto byl trenér Martin Nový nakonec hodně veselý. Baník má pořád o co hrát. „Víme, že nás čeká Slaný a Lhota, tedy super týmy. Ale máme vše ve svých rukách a budu se opakovat: dokud dýcháme, budeme se prát. Z týmu mám fantastický pocit, kluci táhnou za jeden provaz. To je dobrá zpráva i pro příští sezonu,“ byl optimistický trenér Libušína.

Nové Strašecí přijelo do Nespek, kde v roli favorita byli rozjetí domácí. Ti však prohrávali a skóre otáčeli na konečných 3:1 docela ztuha. Pomohla jim penalta, proti které hosté marně protestovali (z televizního záznamu se zdá, že Elsnic protihráče při odkopu zasáhl) – Klauz z ní rozhodl gólem na 2:1. Strašecí nyní čeká Vykáň, to bude hodně důležitý zápas. Vykáň naposledy neměla nárok s Kutnou Horou, prohrála s ní 1:5.