Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na Vinohradech
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Disciplinární komise

Kraj se rozdělil na tři skupiny. Klid nemá nikdo

18.11.2015 | rubrika: Disciplinární komise
Kraj se rozdělil na tři skupiny. Klid nemá nikdo

Jaký byl podzimní krajský přebor? Plný dobrého fotbalu, gólů, zajímavých situací. A slibuje toho hodně i v jarní části, a to na obou chvostech tabulky. Zdaleka nic není rozhodnuté.

Tabulka se rozdělila. V první skupině je nejlepších pět týmů, které od sebe bodově dělí číslice 4 a výkonnostně jenom drobnosti. S největší pravděpodobností se na jaře poperou o postup do divize. 

Ani tahle špička se ale výkyvů nevyvarovala. První Hostouň poztrácela na svém hřišti určitě víc bodů než měla v plánu, týmy z Nymburska – Vykáň či Ostrá, prohrály třeba se čtrnáctými  Tuchlovicemi, nabité Velvary špatně začaly a špatně také končily – skvělé bylo jen to mezi. A Poříčí? To zase nezvládalo penaltové rozstřely, prohrálo první čtyři z pěti. A vybouchlo doma s Berounem. Tým spojený s béčkem Benešova tak klidně mohl slavit na úkor Hostouně. 

Ta nakonec díky úchvatné sérii osmi vyhraných zápasů venku zůstala první, zda ale venku opravdu hraje tak dobře, se ukáže spíš až na jaře, kdy zamíří na většinu trávníků největších soků, jmenovitě do Velvar, Vykáně a Ostré. Doma má jen Poříčí. 

Co se týče středu tabulky, tvoří ho týmy na 6. – 13. místě, dělí je pouhopouhé čtyři body. Šestý Rakovník tak je přes pěkné tabulkové postavení v reálném ohrožení, protože z divizí letos hrozí pád několika Středočechům, což by se pak týkalo i přeboru. 

Za zmínku stojí ze středu tabulky Semice, které v posledních letech po podzimu tradičně byly až u deklu, zatímco letos mají příjemných 22 bodů. Za vším prý stojí zkušený kouč Pavel Jareš, který si s týmem hodně sedl a dostane z něj maximum. Naopak Rejšice po zranění kanonýra Bělíka, a také Lhota po dobrém začátku tabulkou spíš klesaly. 

Víc se bodově čekalo rovněž od Dobříše, jejíž sestava je nabitá kvalitními ofenzivními hráči Dortem, Maryškou nebo Valsou. 

Skupinu poslední, kterou nečeká snadná zima, tvoří jen tři celky a ty už delší čas tuší, že je čeká boj o přežití v přeboru. Pro Tuchlovice by to byl pád hned po první sezoně, přitom roky po téhle soutěži toužily. Bez posil ale nováček strádal, byť pár nečekaných skalpů (hlavně Ostrá a Vykáň) získal. A díky tomu žije. 

Tuchlovice ale ztrácejí na třinácté Mnichovo Hradiště propastných osm bodů a jejich okresní rival z Vraného ještě o bod víc. Ten svůj přístup k záchraně deklaroval domácí prohrou 0:5 se Lhotou a trenér Jiří Pazdera některé borce dost kritizoval. 

Poslední je pak Sázava, nejhorší z celkem sedmi nováčků. Ta aspoň porazila Vraný, má osm bodů, a pokud by sestoupily jen dva týmy, pak aspoň teoretickou naději pořád má. 

Buď jak buď, poslední trojice bude asi muset hodně přát divizním Středočechům. Ohroženy jsou ve skupině A (lehounce) Nové Strašecí, ve skupině B (Nymburk, Úvaly a Tn. Rakovník) a ve skupině C (akutně)  Litol. 

AKTUALITY

KALENDÁŘ

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU