Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na Vinohradech
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Kosoř ztratila v Lysé třígólové vedení

22.10.2019 | rubrika: Komise rozhodčích

Tabulka Ondrášovka krajského přeboru se po 11. kole přece jen začíná dělit. Zatím nejlepší mužstva se drží do 7. místa, kde má Hřebeč přece jen už čtyřbodový náskok na další v pořadí. Od osmé příčky se ale bude hrát v každém kole na krev. Vývoj v divizích dává neomylně tušit, že v téhle sezoně sestoupí více než dva týmy.

Šíření poplašných zpráv je v České republice zákonem zakázáno, ta ohledně sestupu více týmů z přeboru je ale spíše varovná. V každé ze tří českých divizních soutěží je do boje o záchranu zapojeno hned několik mužstev a zejména vývoj ve skupině C je pro Středočechy více než negativní.

Kluby v krajském přeboru to dobře ví, proto se v každém zápase bojuje o hodně.

Nejlépe je na tom první sedmička, i ta se ale raději pořád dívá dolů. Možná že se to netýká Klíčan, které zatím poměrně suverénně kráčejí od zápasu k zápasu a s hodně kvalitním kádrem myslí na jiné věci než je sestup. Stejně jsou na tom v Dobrovici, a tak vzájemný souboj nabídl hodně kvality. Domácí sice po pěkně kopnutém trestňáku Vaiglem rychle vedli, ale hosté potvrdili svou sílu a brzy skóre Krausem a Slánským otočili. Hodně pak potěšilo sportovní gesto Dobrovických, kteří odmítli kopat trestný kop z ideální vzdálenosti s tím, že nešlo o faul. „Velký klobouk dolů,“ prohlásil na stránkách fotbalunas.cz klíčanský Tomáš Jurčík s dodatkem, že jeho tým byl celkově lepší a vyhrál zaslouženě. To uznal i domácí Tomáš Miškovský, podle něhož jsou Klíčany v čele právem, ale Dobrovice si s nimi zahrála otevřenou partii.

Hodně otevřené byly i další souboje klubů, které tolik ohrožené nejsou. Třeba v Kosmonosech, kde hrála Hřebeč a padlo tady sedm gólů. Lépe si vedla Hřebeč, která díky brankáři Zajíčkovi přečkala úvodní nápor domácích a postupně utekla až na stav 1:4. Domácí sice v posledních minutách ukázali, že skládat zbraně nepatří k jejich špatným vlastnostem a dvěma góly ještě soka řádně znervóznili, ale vyrovnat se jim nepovedlo.

Koncovka byla vůbec nervózní, obě strany si leccos vyčetly, a tak může být jarní odveta docela pikantní.

Ještě větší drama nabídl zápas v Poříčí, které chtělo zlomit neúspěšnou sérii, ale proti byla silná Velim. Přestože hostující Jan Jícha zahrál znovu skvěle a potvrdil, proč si ho všude tak hýčkají, tentokrát ho střelecky přebil jiný skvostný střelec – domácí Jakub Trpišovský. Hlavně díky jeho hattricku Poříčí na přelomu poločasů zadupalo do země nepovedený úvod a otočilo z 0:2 na 3:2. Jícha pak dvě šance spálil, třetí už ne, ale sudí viděl předešlý faul Petrů. Přesto Velim byla oceněna vyrovnáním, které v poslední minutě zachránil někdejší ligový profík Lukáš Hartig. Jeho tým pak zvládl i penaltový rozstřel a  je už na druhém místě.

Trenér vítězů Zdeněk Šmejkal dva body bral. Zápas byl podle něj vzhledem ke kvalitě hřiště hlavě o boji, v němž hosté nezvládli v úvodu druhé části pokrývat křídelní prostory.
Domácí Pavel Šimáček byl hodně zklamán. „Ale musím celý tým pochválit, jak se i za nepříznivého stavu zvedl. Kluci zápas odmakali, fotbalový bůh nám ale nepřál. Třeba nám to za poctivost zase jindy vrátí, v tom je fotbalové kouzlo,“ řekl s tím, že v rozstřelu byla na jeho svěřencích znát deka ze soupeřova vyrovnání v závěru.

Dalším tým z čela tabulky, Komárov, nedal doma naději béčku Vlašimi (5:0). Půl hodiny hosté bez opory Cettla vzdorovali, pak už ne. Do přestávky skóroval favorit hned třikrát a nakonec mu ani nevadila absence rychlíka Srpa, jenž dostal za vyloučení proti Hvozdnici stopku.

Právě Hvozdnice je příjemným překvapením podzimu a má za sebou velkou vítěznou sérii. Zdálo se, že o ni na hřišti bojovných Tuchlovic přijde, protože v první půli vládli domácí a dvěma trefami odskočili na 2:0. Ale jestli Tuchlovice ovládly první půli, tak Hvozdnici patřila druhá. Brzy korigoval Tomanec a následně pláchl po křídle Obermajer a vyrovnal. V penaltách sice měli Tuchlovičtí nabito, jenže pátý pokus nedali a nakonec až v osmé sérii slavili hosté. „Ale ze hry kluků nemám špatný pocit. Doplatili jsme zase na mládí a nezkušenost, hlavně jsme zbytečně inkasovali hned v úvodu druhé části. To hosty nakoplo,“ litoval na stránkách Kladenského deníku trenér Tuchlovic Milan Kerner.

Nečekané a cenné dva body urvalo poslední Nové Strašecí, které na penalty porazilo Poděbrady 2:1. Domácí darovali špatnou malou domů první branku hostům, ti ale ctili pravidlo: půjčka za oplátku a kuriózním vlastencem zařídili vyrovnání. „Pak už byl výkon hráčů ospalý. Měli jsme sice více ze hry, ale příležitostí po málu. Na penalty měli více štěstí domácí,“ mínil trenér Poděbrad Ladislav Bobek.

Pomohla si Lhota výhrou nad Nespeky. Ty po dobrém duelu s Dobrovicí tentokrát v nedělním podvečeru na stadionu Lhoty moc neukázaly, ale dobře bránily a to i po červené kartě Krejzovi (58.). A když už domácí šance měli, tak jejich hlavičky mířily mimo nebo do břevna. „Tabulka je hrozně vyrovnaná, a protože jsme měli jasně na tři body, tak nás ztráta mrzí. Máme aspoň bod navíc, prohrát i penalty, to by tentokrát moc mrzelo,“ dodal Petr Cais.

Vlasy si rvali borci Kosoře, kteří v duelu zatím nejslabších nováčků přeboru doslova promrhali jeden bod. V Lysé totiž vedli za dvacet minut 3:0, aby nakonec vyhráli až po penaltovém rozstřelu 5:4. Kosoř dlouho zápas ovládala, a byť domácí do poločasu snížili na 2:3, po přestávce zase převzali taktovku hosté. Dali čtvrtý gól, a když Lysá přišla o vyloučeného Helmicha, nikdo by na ni nevsadil ani zlámanou grešli. Přesto v oslabení snížila a v nastaveném čase D. Novák vyrovnal!   „S bodem musíme být spokojeni a nutno poznamenat, že jsme si ho nezasloužili,“ nejásal trenér Lysé Václav Sosnovský.