Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Komárov, Mníšek. Nečekaní lídři A třídy

05.9.2018 | rubrika: Komise rozhodčích
Komárov, Mníšek. Nečekaní lídři A třídy

Také I. A třídy mají za sebou už čtvrté kolo a situace je zatím hodně vyrovnaná, bez bodu je zatím pouze Jílové u Prahy ve skupině A. Trochu překvapují lídři tabulky skupiny A, i když u Komárova to zase tak velké překvapení není.

Komárov vede tabulku skupiny A společně s Mníškem pod Brdy. Oba celky neztratily ještě ani bod. Komárovští spoléhají na hřáče, kteří prošli sousedním Hořovickem, tradičním účastníkem divize, který si vyzkoušel i ČFL. Kvalita hráčů je tak pochopitelně vysoká a není náhoda, že Komárov nastřílel v soutěži už 18 gólů, tedy v průměru více než čtyři za zápas. Naposledy deklasoval nováčka z Doks 5:1, i když v utkání byla znát důležitá fotbalová poučka: když jsi dobrý, musíš to potvrdit góly. Doksy se totiž docela slušně držely, chvíli sahaly i velké dramatizaci duelu, ale nakonec v závěru dvakrát inkasovaly a byl z toho debakl.

Mníšek? Svěřenci kouče Tomáše Marka (na snímku z loňské sezony) zvládli tři vyrovnané souboje a přidali jasnou výhru 5:1 se silnými Voticemi. Mužstvo se zatím může opřít o střelce Tomáše Trojana (dal už 4 góly a trefuje se pravidelně), inkasovalo pouze čtyřikrát. To je kromě obránců zásluha brankáře Jiřího Veselého, který si nejdůležitější zákrok nechal na duel v Tochovicích. Při penaltě tam vychytal ex-ligového Jendruščáka a jeho tým vyhrál 1:0. Zda se mužstvo u čela udrží, to se ukáže v dalších duelech, každopádně kádr je dobrý a má i silnou podporu ve fanoušcích.   

Komárov a Mníšek nemají nic jistého, sleduje je totiž silná skupina devítibodových. Lákadlem pro fanoušky je hlavně Vestec. Ani ne tak pro domácí, ti už jsou na hvězdy v sestavě zvyklí, ale když přijede mužstvo ven, je to zajímavé pokoukání. Nejen na Jiřího Novotného, ale i na Jiřího Bílka či ex-mosteckého Bedřicha Štumpfa. Výborní jsou i další borci, jen je škoda, že třeba poslední výhru 5:1 a pěkný fotbal domácích vidělo jen 40 diváků.

Zajímavostí soutěže je také start Karla Pitáka, který posílil Kosoř ze Zápů. Slávistická legenda bude i v pokročilejším věku pro tým z Prahy-západ pořádnou posilou. U poslední vydřené výhry se zatím nejlepším nováčkem z Průhonic však Piták nebyl.

Hodně se čeká od Jíloviště, které se rozkurážilo a naposledy i díky hattricku loni nejlepšího střelce týmu Horsta Siegla ml. vysoko porazilo Tochovice 6:2. Ty loni naháněly čelo tabulky, ale na jaře už šla jejich výkonnost dolů a teď mají v tabulce jediný bodík. „Soupeř byl lepší. Ale ani náš výkon nebyl špatný a dokázali jsme si vytvořit šance,“ řekl tochovický trenér Miloš Nepivoda. Ten věří v lepší zítřky.

Podobně jako zatím ještě horší mužstva – Cerhovice a poslední Jílové, které tradičně sází na hodně mladé kluky. 

AKTUALITY

KALENDÁŘ

Fortuna logo male zelene pozadi leve
Fortuna logo male zelene pozadi prave

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU