Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresXL toneryXLZidleHondlEG advisorsczClavinCzech Sport Travel
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoITTecJapstenChětěbořAuto DvořákKralicek etiketyNárodní dům na Vinohradech

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Kohák si nekopl ani minutu, i tak nabídl přebor zajímavosti

10.4.2018 | rubrika: Komise rozhodčích

Hlavní událostí uplynulého kola krajského přeboru byl avizovaný start herce, režiséra a baviče Jakuba Koháka při utkání „svého“ Poříčí nad Sázavou v Tuchlovicích, kde natočil před časem svou nejslavnější filmovou roli ve snímku Instalatér z Tuchlovic. Kohák sice dorazil, ale na trávník nakonec nevyběhl.

Kohák přijel před začátkem, ale trenéru Pavlu Šimáčkovi se hned omlouval s tím, že v pátek běham a bolí ho nohy. „Nedám ani minutu,“ prohlásil jasně a vtipkoval, že neví, na kterou lavičku se má posadit. Je totiž roky na soupisce Poříčí, ale v Tuchlovicích natočil zmíněného Instalatéra…

Nakonec se pozdravil aspoň s místními, koukl na jeden poločas, kdy Poříčí bylo nečekaně o něco horší než Tuchlovice (0:0), a pak odjel. Neviděl tak koncert favorita, který mladému týmu z pomezí Kladenska a Rakovnicka vstřelil rychle dva góly a pak už utkání v pohodě dohrál. Poříčí tak i v pátém utkání jara vyhrálo (4:0), po zimním posílení kádru je opravdu silné a těžko bude hledat přemožitele. V tabulce je druhé za Horkami, které post lídra uhájily výhrou ve Hvozdnici 3:1. Hodně jim pomohl zásah Karáska, který se trefil už tři minuty po Třešňákově vyrovnání. Jeho trefa byla nakonec i vítězná, byť po pauze dodal hostům klid ještě Cepka.

U čela se dál drží také Libiš, která předvedla proti Lhotě v úvodu doslova tajfun a vyhrála 2:1. Stejskal proběhl obranou hostů už po patnácti vteřinách, v 7. minutě zvýšil rychlík Novotný. Pak sice Libiš nějaké šance zahodila a Lhota plná kvalitních borců se zvedla. Ale v souboji týmů, které jaro určitě chtěly rozehrát lépe, stihl jen snížit.

I díky tomu už je čtvrtý Spartak Příbram. Na hřišti ohrožených Rejšic to dlouho vypadalo na jeho pohodový tříbodový zisk, jenže chlapci z Boleslavska potřebují každý bod a tvrdě za ním v závěru šturmovali. Sabol snížil z penalty, pět minut před koncem pak zdramatizoval duel ještě víc Klíma. Rejšice ale potom otevřely hru a spartakovec Josef Trefný je potrestal koníčkem na 2:4. Úspěch mu přál celý tým, vždyť se zimě vrátil do sestavy po ročním zranění a rekonvalescenci.

Spartak je ve formě stejně jako zmíněné Poříčí, jejich sobotní vzájemný souboj tak bude jedním z taháků celé jarní části krajského přeboru.

Ale zpět k dalším zápasům. Už jsme jednou použili slovo tajfun (u Libiše), ale musíme ještě jednou. Rozfoukaly ho plíce fotbalistů Nového Strašecí, kteří ještě půl hodiny před koncem prohrávali doma s Kutnou Horou 0:2. Šlo přitom vlastně o šest bodů, oba celky hodlají rychle uplavat ze sestupových vod. Povedlo se to Bubákům, kteří v závěru neskutečně zabrali, v rozmetí 65. a 74. minuty skóre otočili na 3:2 (Ducár, Svoboda a Trnka) a v úplné koncovce ještě sokovi přibalili dvě rány z milosti. „Věděl jsem, že to můžeme otočit, protože formu  máme. Druhý poločas byl opravdu perfektní a kluci zaslouží pochvalu,“ radoval se trenér Nového Strašecí Miroslav Procházka a pochválil posily Ludvíka s Trnkou a hlavně šutéra Svobodu, jemuž druhá půle hodně sedla.

V soubojích týmů z dolní poloviny tabulky bylo vůbec veselo. Ve Slaném znovu šokovaly Poříčany, které s posíleným kádrem už vážně atakují nesestupové pozice. Nečekanou výhru jim v Královském městě vystřelil čtyři minuty před koncem zkušený stoper Ondřej Puk, jedna ze zimních posil (návrat z Kolína). „Porazíme první Horky a takhle to pak zahodíme,“ byl rozmrzelý jeden z trenérů Slaného Jiří Pazdera. Jeho tým nehrál dobře, přesto měl víc šancí a v emočně vypjatém duelu nakonec doplatil na hrubé chyby při (ne) obsazování volných hráčů při standardkách.

Zachránit se touží také Semice. Ty mířily do Berouna, který je svém trávníku ještě silnější než Slaný na tom svém. Jenže podaly nejlepší výkon jara a vyhrály na Českém lvu-Unionu jednoznačně 4:1. Zlatý byl hlavně zásah Cásky těsně před poločasem.

Středa 11. dubna patří hned dvěma dohrávkám na blízkých stadionech Lhoty a Tuchlovic. Lhota přivítá Rejšice (16:30) a Tuchlovice hostí Klíčany (17:30).

Snímek: Jakub Kohák se v hledišti pozdravil i s tuchlovickým fanouškem Timotheiem Šulkem, podle něhož režisér Tomáš Vorel napsal hlavní úlohu ve filmu Instalatér z Tuchlovic. Autor: Bohumil Kučera/ Kladenský deník