Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Klíčanský tajfun rozfoukal Jeslínek, hvozdnický zase Mráz

08.10.2018 | rubrika: Komise rozhodčích

Jediným týmem, který v dosavadním průběhu krajského přeboru ani jednou neodešel ze hřiště bez bodu, zůstala po víkendu vedoucí Lhota. Naopak Nespeky svou sérii v devátém kole trochu smolně ukončily. V čele soutěže dál zůstává silná a nejambicióznější pětice týmů.

Asi nejsledovanější duel se hrál v neděli odpoledne ve Lhotě, kam dorazilo Poříčí. Po závěrečném hvizdu sudího Prosra platilo, co jindy: tyhle střety vyhrává Lhota, ať je v tabulce první nebo poslední. Teď je aktuálně první, sebevědomá a trenér Jiří Kabyl jí rychle hnal za prvním šancemi i góly. Výtečný záložník Hájek vstřelil první a pak se prosadil pěknou ranou přesně k tyči Houžvička. Mimochodem oba muže Jiří Kabyl v létě přivedl spolu s Chlapcem z Nymburka a do týmu podle všeho rychle zapadli.

Poříčí se aktuálně pere se sestavou, na hřišti se pak začalo prát až za stavu 2:0. Trenér Šimáček donutil Rejhona ke střele, tu protáhl Trpišovský a Verner snížil. Po přestávce zase zabrala Lhota, jeden ze tří vynikajících hráčů tmavé pleti Kwame zvýšil na 3:1, ale zbytek duelu patřil hostů. Ti z několika šancí vytěžili gól až v závěru, kdy uspěl tváří v tvář brankáři Trpišovský. „Přehodili jsme krajní hráče, abychom víc zatlačili na slabší pravou stranu soupeře a začali se dostávat do šancí. Bohužel jsme dali pozdě gól,“ litoval trenér Pavel Šimáček, který měl po několikáté v řadě jediného hráče na střídání, i proto je Poříčí jen odvarem jarního lídra soutěže.

Lhota se tak udržela v čele tabulky, ale druhá Vykáň na ni neztratila. Měla ale ještě větší honičku, protože proti Libušínu až příliš otevírala zadní vrátka a ve druhé půli inkasovala z penalty, kterou kopl sám faulovaný Obradovič. Jenže pak se tým bratrů Jarolímů zvedl a v závěru skóre otočil. Nejprve se výstavním volejem prosadil Lukáš Jarolím a v 89. minutě také Kasík. „Oba týmy měly stejně šancí, k nám se přiklonilo štěstí,“ těšilo domácího borce Lukáše Šedivého, zatímco hostující stoper Jiří Veselý měl smíšené pocity. „Hráli jsme lépe než minulé kolo, odehráli jsme dobrý zápas s dobrým protivníkem. Je škoda, že nám to vyrovnal Jarolím, to soupeře nakoplo, ale byla to vážně nádherná střela,“ přiznal.

Třetí je Kutná Hora, u které se hodnocení zápasů nápadně podobá. Tedy od příchodu Štěpána Kacafírka, kterého Spartě závidí skoro všichni soupeři. Spartaku Příbram dal urostlý forvard hattrick a zásadní měrou přispěl k výhře 5:2. „Musím soupeře pochválit, jeho hra se mi líbila. Hráli důrazně, napadali. Branky dostali ze standardních situací díky malému výškovému průměru. S výsledkem jsem spokojen, škoda obdržených branek,“ mrzelo trochu trenéra Kutné Hory Radka Kulhánka.

I Slaný několik střelců, ale stroj se v poslední době trochu zadrhl a proti poslední Velimi byl týmů kouče Jiřího Pazdery blízko senzační ztráty. Naštěstí pro něj Velim žádného Kacafírka nemá a s pouhými šesti góly je v tomhle ohledu jasně nejhorší z celé soutěže. Svoje šance zejména v první půli tým kouče Malinovského zahodil a trest přišel dvacet minut před koncem po trestňáku Galbavého. „Je to pořád stejné, kluci nedávají góly. Přitom za první půli je musím hodně pochválit, hráli výborně. Po obrátce už byli lepší domácí, ale v závěru jsme klidně mohli vyrovnat,“  řekl Vladimír Malinovský a jeho sobotní protějšek Jiří Pazdera si hluboce oddechl. „I tohle je fotbal, někdy prostě z tlaku góly nedáte. Navíc jsme dobře věděli, že i když je Velim poslední, nejsou vůbec špatní a prohrávají většinou těsně. Škoda, že v závěru nedal Galbavý penaltu, ale někdy je 1:0 cennější výsledek než jsme předvedli třeba ve Hřebči,“ řekl trenér Slaného, jehož tým ve čtvrtek dohrává zápas v Poříčí nad Sázavou (nikoliv na umělce v Benešově, jak bylo avizováno). Slaný se tam může vrátit na druhé místo tabulky, ale jasným favoritem nebude.

Ještě před Slaným jsou v tabulce Poříčany, které bez větší námahy přehrály Tuchlovice. Těm v posledních týdnech došla šťáva a prosadily se až za stavu 3:0 z posledního rohu Gruzíncem Jalaghoniou. Předtím se dvakrát trefil v úvodech obou poločasů kanonýr Nádeníček a jednou i štírek Červený. „Bohužel jsme v závěru inkasovali, to byla jediná kaňka. Jinak musím hráče  pochválit,“  prohlásil trenér Zdeněk Šmejkal a tradičně poděkoval také poříčanským fanouškům.

Řeč už byla o první prohře Nespek, při které vyšly bodově naprázdno. Nejlépe bránící tým v soutěži (dostal jen šest branek) byl doma proti Hřebči lepší, ale šance nedal (dvakrát orazítkoval tyčku) a soupeř v závěru z nenápadného brejku udeřil hrajícím koučem Servusem.  „Bohužel jsme doplatili na to, že řešení naší finální fáze není dobré, a proto nejsme produktivní,“ hodnotil na klubových stránkách trenér Jaroslav Tesař a litoval absence Mikolandy, který bydle něj nějakou šanci jistě proměnil.

Ještě se zastavíme u dvou zápasů, které měly hodně nečekaný průběh. První se hrál v Novém Strašecí, které se úplně rozklížilo doma s Klíčany a prohrálo 0:7!  Souboj ohrožených vyšel lépe hostům i proto, že podobně jako nedávno Kutná Hora sehnaly, co nutně potřebovaly – útočníka. Trenér Jiří Jeslínek dostal do týmu syna Jiřího, kterého v kariéře provázela zranění a změny klubů. Výraznou stopu zanechal třeba v Kladně, ale i ve Spartě, Boleslavi nebo Bohemce. Mladý Jeslínek se při demolici strašeckého týmu trefil hned dvakrát, další dva kousky přidal jeho kamarád a někdejší spoluhráč z pražské Sparty Petr Hájek. A tým, který dal v osmi kolech jen devět branek, jich tentokrát stihl pomalu tolik, co od půlky srpna.

Na závěr jsme si nechali největší výsledkový zlom. Hvozdnice totiž prohrávala během druhého poločasu v Poděbradech 0:2 (obě branky dal Billý) a navíc přišla o vyloučeného Hodosiho. Pak se ale začaly dít věci. Střelec Mráz snížil, následně si opaření domácí dali vlastence a nakonec nechali Obermajera v samotném závěru rozhodnout. „Po vyloučení jsme začali bezhlavě útočit, ale dostali jsme branku, to je nakoplo a nakonec to otočili,“ litoval ofenzivní borec Poděbrad Lukáš Hruška.