Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresXL toneryXLZidleHondlEG advisorsczClavinCzech Sport Travel
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoITTecJapstenChětěbořAuto DvořákKralicek etiketyNárodní dům na Vinohradech

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Jihozápadní nováčci musí přidat

05.9.2017 | rubrika: Komise rozhodčích
Jihozápadní nováčci musí přidat

Spartak Příbram si postup zpět mezi krajskou elitu vykopal skvělým jarním finišem a nakonec postoupily také Nespeky z Benešovska. Oba nováčci krajského přeboru ale nezahájili ročník ideálně, po čtyřech kolech mají pouze jednu výhru za tři body shodně nad letos slabším Berounem. Proč?

Spartak začal ročník skvěle, Beroun doma roznesl 4:0. Jenže pak už klesala křivka hlavně střeleckých výkonů dolů. Prohra ve Hvozdnici, doma s Klíčany a naposledy i v Tuchlovicích, byť tam už byl výkon dobrý, jen domácí branka zakletá.

Dokonce u Tuchlovičtí po výhře 1:0 uznali, že soupeř byl lepší a měl více jasných šancí. Jenže mladý brankář Pospíšil chytal skvěle a co nechytil, to za něj zvládli obránci a někdy i tyčky.

„Může nás těšit pochvala od soupeře, přesto musíme opět pogratulovat. Branka domácích byla pro nás dnes snad zakletá. Nedáš gól, nemůžeš vyhrát. Náš výkon snesl přísná měřítka, ale domácí brankář měl formu ještě lepší. Věříme, že nám forma stoupá a doma už to s ještě větším důrazem a bojovností prolomíme. Kluci zaslouží pochvalu za výkony, kromě neproměněných šancí není mnoho výtek,“ konstatoval trochu smutně na klubovém portálu vedoucí mužstva Martin Dostálek.

Také Nespeky porazily Beroun, povedlo se jim to ve třetím kole. Úplně stejně jako Příbram prohrály ve Hvozdnici 0:2 a přičítají i jednu domácí ztrátu. Ta byla ale s Libiší, která zřejmě bude patřit k nejsilnějším týmům nejvyšší krajské soutěže.

Co je horší, už před utkáním ve Hvozdnici, kde hosté neuhlídali hlavně kanonýra Mráze, jejich řady opustil výborný ex-reprezentant Radek Šírl. Vrátil se do Zbuzan, odkud v létě přišel. Chyběli mu kamarádi z týmu, ze kterého fotbalově vyšel. „Divizi jsem už hrát nechtěl, ale do Zbuzan zpátky jsem chtěl, jsem tam doma. Jen už se fotbal bude podřizovat mně, ne já jemu,“ vysvětlil Radek Šírl, proč tak rychle přehodnotil výpomoc Nespekům.

Chybět bude také útočník Vojkůvka, který ve Hvozdnici kritizoval rozhodčího Trumpuse a dostal červenou, naopak vítanou posilou je benešovský Večeřa.

„Pomůže nám, třeba Třešňáka ubránil ve Hvozdnici výborně. A Šírl? Nikdy jsem žádného hráče nepřemlouval, aby zůstal v týmu, když tam být nechce,“ řekl trenér Nespek Jaroslav Tesař.

Jeho tým čeká v pátém kole nováček z klíčan se svou velezkušenou zálohou. Příbramští Spartakovci se zase pokusí zaskočit jiný silný celek,  Rejšice. Ty se však v minulém kole pooprvé pořádně bodově  i gólově chytily na posledních Poříčanech. 

FOTO: Nespeky (v modrém) už s Radkem Šírlem počítat nemohou, odešel do Zbuzan. Autor: Benešovský deník - Luděk Rublič

AKTUALITY

KALENDÁŘ

Fortuna logo male zelene pozadi leve
Fortuna logo male zelene pozadi prave

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU