Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na VinohradechAMBY
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Jasno má Libušín, u jiných napětí trvá

10.6.2019 | rubrika: Komise rozhodčích
Jasno má Libušín, u jiných napětí trvá

Předposlední kolo Ondrášovka krajského přeboru rozluštilo jedinou zásadnější tajenku. Baník Libušín po roce sestupuje zpět do I. A třídy. Zbytek boje o záchranu stejně jako bitvy o celkové prvenství ještě jasné nejsou. Jistí jsou už vítězové I. A třídy a jeden z nich, Komárov, vyhrál i Agro CS pohár.

V hodnocení víkendu ale začněme ve Slaném, kde se hrál zápas důležitý pro oba týmy. Domácí útočí na postup, o který jevili zájem od začátku ročníku, hosté z Libušína potřebovali tři body, ale dáli mohli snít o záchraně. Nezískali je, ač za bezbrankového stavu nějaké měli, hlavně rychlík Křemen obranu Slaného větral. Celkově byl lepší favorit a nakonec ušmudlanou dorážkou Mareše přece jen 1:0 vyhrál. „Na obou týmech byla vidět tíha okamžiku, kvalita hry moc vysoká nebyla,“ přiznal vedoucí týmu Slaného Milan Šúr.

Libušín tedy sestupuje, ale jde o to, kdo ho doprovodí. S největší pravděpodobností to bude už jen jeden  tým, aktuálně Spartak Příbram, který dostal výprask 1:5 v Poříčí. V posledním kole ale hostí už zachráněnou Velim, zatímco jeho největší konkurent Nové Strašecí jede na hřiště Poříčan. A ty body potřebují, pokud chtějí skončit první nebo druhé.

Spartak by mohl bodově dohonit ještě Vykáň, s níž má lepší vzájemné zápasy. Jenže Vykáni stačí bodík s Poděbrady, i když do utkání asi nebude moci počítat s velkou oporou, brankářem Krulišem. Ten po potyčce s jedním z fanoušků Nového Strašecí dostal červenou kartu a čeká ho disciplinárka.

Zápas ve Strašecí byl podle předpokladů hodně vyhecovaný, tam šlo skutečně o mnoho. Domácí šli do dvougólového náskoku, hosté jen snižovali. „Snad nám výhra pomůže k záchraně soutěže,“ přeje si hrající trenér Strašecí  Ján Ducár.

V souboji o první příčku je na tom nejlépe Lhota. Před třemi stovkami diváků zlomila díky zásahu Mbaha (78.) derby s Tuchlovicemi (2:1) a drží se na stejných bodech jako Poříčany. Má ale lepší bilanci vzájemných zápasů a před sebou už jen utkání na půdě posledního Libušína. „Rozhodně ho nepodceníme, protože k nám jdou zprávy, že hrají poctivě a dobře,“ nechce slavit předem trenér Lhoty Jiří Kabyl, jehož tým musel derby s Tuchlovicemi otáčet a nadělal kouči pořádné nervy neproměňováním ani největších šancí.

Poříčany musí čekat na zaváhání Lhoty a také si musí krýt záda. Hlavně před Poříčím, které by mohlo svého skoro jmenovce bodově dohonit a má lepší vzájemné zápasy. Nicméně Poříčany by doma proti Strašecí bodovat měly. Naposledy předvedly svou kvalitu v Kutné Hoře. Těžký mač zvládly, i když v 80. minutě inkasovaly po trefě Cimra na 2:2. Ale zase jednou se mohly spolehnout na střelce Nádeníčka, jenž dvě minuty před koncem po pěkné přihrávce Jandy rozhodl.  

Zajímavé bylo, že po dohodě nenastoupil domácí kanonýr Kacafírek, jenž by měl podle informace Kuthonorského deníku a trenéra Radka Kulhánka posílit v příští sezoně právě Poříčany. „Těší mě výhra, mrzí některá další zranění. V posledním zápase nás bude sotva jedenáct, asi budou muset pomoct kluci z béčka,“ řekl po utkání  poříčanský kouč Zdeněk Šmejkal.

Komárovská jízda

Kutná Hora byla i aktérem dalšího zajímavého souboje minulého týdne. Na hřišti Komárova se snažila otočit vývoj finále středočeské části AGRO CS poháru, ale nepovedlo se jí to a už jasnému vítězi I. A třídy podlehla i v odvetě – tentokrát 0:1. Komárov tak zažívá neskutečnou sezonu, v níž vyhrál, co se dalo.  Pohár dokonce podruhé po roční pauze. 

Finálový zápas měl krásnou kulisu. Přišlo více než šest stovek diváků, přijelo vedení Středočeského krajského fotbalového svazu v čele s jeho předsedou Miroslavem Libou. Ten předal trofej borcům Komárova a chválil nejen kvalitu utkání, ale i fanoušky a rozhodčí v čele s hlavním Jakubem Čermochem. „Odveta finále byla bezvadná. Byl jsem nadšený, že přišlo tolik lidí, že byla skvělá organizace a samozřejmě pěkný fotbal. Počasí, kdy bylo teplo, bylo pro hráče určitě náročné, ale podle mě si to lidé v hledišti užívali,“ mínil Miroslav Liba a přidal i pochvalu pro Kutnohoráky: „O soutěž níž hrající soupeř se na ně chtěl vytáhnout a zápas klidně mohl skončit i opačně. Každopádně to byl hodně zajímavý fotbal,“ dodal Liba s tím, že by Komárovu přál atraktivního soupeře do MOL Cupu, do něhož se stejně jako před dvěma lety probojoval.

 

AKTUALITY

KALENDÁŘ

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU