Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na Vinohradech
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Jako první nechala Dobrovici na nule Bohemia

24.9.2019 | rubrika: Komise rozhodčích

Poprvé odcházeli ze hřiště bez bodu fotbalisté Dobrovice, na jejichž hřišti v 7. kole Ondrášovka krajského přeboru sebrali tříbodovou nadílku borci Poděbrad. Do čela tabulky tak poskočily Klíčany, přestože paradoxně padly také, ale se Hřebčí braly alespoň bod.

Dobrovice doma doplatila na špatný první poločas. Poděbrady hrály lépe, daly dva góly, domácí navíc po půlhodině přišli o zkušeného Cigánka, který kritizoval rozhodčího Zuskina a dostal červenou kartu. I v deseti však po pauze domácí ukázali, že mají silný tým. Snížili, mohli i vyrovnat, ale další šance už nedali. Naopak Javorek po akci vynikajícího Nováka (1+2) opět vrátil klid lázeňským. Připravil je o něj Vaigl dalším snížením, ale víc už domácí parta nestihla.

Domácí David Miškovský litoval hlavně prospalé první půle. „Takový výkon už nesmíme opakovat. Dostali jsme facku a musíme se z ní do dalších zápasů poučit," řekl Miškovský, zatímco jeho protějšek Ladislav Bobek byl pro změnu méně spokojen s druhou částí. „V té první jsme byli jednoznačně lepší. Pod dojmem hry proti deseti, a s dvougólovým náskokem, jsme trochu ve druhém poločase polevili. Domácí si vytvořili příležitosti a nechybělo mnoho, aby v deseti zápas vyrovnali,“  přiznal a postěžoval si na chování některých funkcionářů domácího týmu kvůli urážkám. „Proboha, je to jen fotbal. Jestli mají tito zakomplexovaní lidé problém, ať nechodí na fotbal.“

Výborný zápas viděli diváci v Klíčanech a není se co divit. Domácí mají nejofenzivnější tým v soutěži, hosté jsou s 19ti góly třetí. Každý chvilku tahal pilku. Do půle vedli domácí díky ráně Slánského, po přestávce se zase dvakrát rychle po sobě prosadili hlavou hosté – Pinkas a Brodský. To zase zavelely na zteč Klíčany a jejich gólová jistota Kalaš také hlavou srovnal. Týmy se pak přetahovaly sympaticky o výhru do poslední minuty, ale rozhodly až penalty, v nichž hosté byli stoprocentní, zatímco domácí Kraus selhal. „Výborný zápas, remíza byla zasloužená. Klíčany mají opravdu hodně dobrý tým a nám vyhovovalo, že chtěly hrát fotbal. Navíc máme bod i z penalt, které nám obecně nevycházejí, ale právě s Klíčany ano,“ připomněl manažer Hřebče Štěpán Sádecký jarní triumf.

Výborně pálí také Kosmonosy a přesvědčily o tom proti uvadajícímu béčku Vlašimi. Tedy hlavně Martin Böhm, střelec kola totiž seskládal rovnou hattrick. Díky němu tým z Boleslavska slavil výhru 4:1. Vlašim zaplatila za jeden ze svých chladných úvodů, vždyť už v osmé minutě měl Böhm na kontě dva kousky. Třetí přidal sváteční kanonýr Kubelka.

Jestli některé týmy skvěle střílejí, tak nováček z Komárova nejlépe brání. V sedmi kolech dostal jen pět branek a lepší v tomhle ohledu není nikdo. Nic na tom nezměnilo ani utkání v Lysé, která se po marném úvodu zvedla dvěma výhrami a chtěla přidat další. Plány jí pokazil Veselý, který čtyři minuty po pauze sestřelil Srpa a od rozhodčí Žákové dostal červenou kartu. Další ránu do lyského vazu zaťal perfektním trestňákem Pužík. Brankář Rathouský, jinak hrdina zápasu, na něj neměl. „Je to hodně smolná porážka,“ litoval lyský hrající kouč Václav Sosnovský.

Ještě před Komárovem je Poříčí, které rovněž hostovalo na půdě tabulkově slabšího protivníka – Nového Strašecí. Hosté vědomi si propadáku doma s Lysou nechtěli už nic podobného připustit, a začali rychlými góly Páva a Trpišovského. Jenže pak sundali nohu z plynu, domácí se nadechli a Bláha potrestal minelu Vernera. Přestože byli hosté dál o něco lepší, dlouho byl zápas otevřený. Až penalta v 61. minutě, z níž Jíša potrestal faul na svou osobu, definitivně Strašecké položila a Jíša pak přidal ještě jeden gól. „Ale s výkonem ještě pořád spokojen nejsem, po dvou gólech jsme moc ubrali,“ mračil se trochu trenér Poříčí Pavel Šimáček.

„Nátlaková hra soupeře nám dělala problémy  a brzy jsme inkasovali dvě branky. Do poločasu se nám sice podařilo snížit, ale o osudu utkání rozhodla přísně nařízená penalta,“ zhodnotil utkání trenér Nového Strašecí Ján Ducár. Už nehrající trenér, protože přešel do SK Rakovník, kde výměnou za některé hráče pomáhá nováčkovi FORTUNA:ČFL.

Důležitý zápas se hrál v Tuchlovicích, kde nutně potřebovali body jak domácí, tak i hosté z Kosoře. Urvali je domácí, protože jednu ze šancí v závěru po chybě obrany Kosoře proměnil Miškovič. Hosté v koncovce zle selhávali a zaplatili za to. "Měli jsme kliku," nekličkoval předseda Tuchlovic Milan Bešta, jehož tým sází na bojovnost a bodoval potřetí v řadě.

Gól doma nedostaly ani Nespeky od Hvozdnice. Náskok zajištěný Kučabou ale hájily už od 22. minuty a strachovaly se o výsledek do konce, kdy je uklidnil po brejku Vojkůvka.

Doma naopak neuspěla Lhota, hostující Velim byla ve všech ohledech lepším týmem a brala výhru 3:0. Lhota alespoň v neděli ulovila ještě jednu posilu, z Kladna jí pomůže zkušený univerzál Pechr. V týmu už nastoupil v době, kdy byla Lhota kladenskou farmou.

Foto ze zápasu Dobrovice - Poděbrady, autor: Deník/ Markéta Stiborová